: Звуковий і звуко-буквений аналіз, вимова і написання слів з подовженими м’якими приголосними

Опис документу:
Формувати навички вимови і написання слів з подовженими приголосними; закріплювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, поділяти слова для переносу; розвивати зв’язне мовлення, вміння складати розповідь за малюнками та запитаннями; виховувати працьовитість, повагу до історичного минулого України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Дата: 16.11

Урок: українська мова

Тема: Звуковий і звуко-буквений аналіз, вимова і написання слів з подовженими

м’якими приголосними

Мета: Формувати навички вимови і написання слів з подовженими приголосними;

закріплювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, поділяти слова для

переносу; розвивати зв’язне мовлення, вміння складати розповідь за малюнками

та запитаннями; виховувати працьовитість, повагу до історичного минулого

України.

Обладнання :словникові слова,малюнок Чернечої гори,дерева,яблучка,хмарки

Хід Уроку

І.Організація класу до уроку

Емоційне налаштування на урок .(самомасаж)

- Потріть очка ,щоб добре бачили ,вушка – щоб добре чули ,щічки -щоб порожевіли. Візьміться за руки ,взміхніться один одному ,поділіться добрим настроєм.Я хочу, щоб кожен відчув себе успішним на уроці.Сідайте будь ласка.

1.Перевірка домашнього завдання

Розкажіть, як треба поводитись на вулиці.

Прочитайте речення, які ви списали. Який знак стоїть в кінці цього речення?

Прочитайте слова з подовженими приголосними, які ви записали в алфавітному порядку.

Як їх можна перенести?

2. каліграфічна хвилинка

3.самостійна по варіантах

І варіант ІІ варіант

Життя, каміння, знання. Читання ,взуття, узлісся.

  • Вставте пропущенні букви.

  • Перевірте правильність виконання

IІ. Основна частина уроку.

  • Ось погляньте на наше дерево з яблучками .Але яблучка незвичайні на них написані слова: «Я вмію!», «Я знаю!», «Я досліджую!», «Я творю!». Сьогодні ми будемо знімати ці плоди.1 яблучко «Я вмію!»(Що на письмі подовженні м’які приголосні позначаються на письмі двома однаковими буквами ).

  • А тепер ланцюжок прикладів.

1.Робота з граматичним матеріалом

- Над нашою яблунькою нависли хмари. Вирівняйте спини,наберіть повні легені повітря.Дмухніть легенько.А тепер сильніше…А тепер так сильно,щоб розвіяти хмари.

одне з найулюбленіших моїх читання занять

2 яблучко «Я творю!» Я можу складати речення

ІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.    Робота за підручником (с.61-62)

Вправа 167

Учні читають і списують слова, виконують усний звуко-буквений аналіз цих слів за зразком, поданим у таблиці. 3 яблучко « Я вмію !»( Робити звуко-буквенний аналіз)

пальто

[п], [а], [л'], [т], [о]

«пе», «а», «ел»,

«знак м'якшення», «те», «о»

5

6

дзеркало

[дз], [е], [р], [к], [а], [л'], [о]

«де», «зе», «е»,

«ер», «ка», «а», «ел», «о»

7

8

Вправа 168

Малюнок Чернечої гори

3 яблучко –« Я досліджую»

- Наступне яблучко «Я досліджую».

-Зараз ми з Вами будемо попрацюємо дослідниками .

- Я Вам буду читати текст,а вам потрібно взяти олівці і підкреслити ті слова в яких ми бачимо подовження .

(Гіллясті,верховіття,корінням)

Учні дають відповіді на запитання.

—  Чим укриті схили Чернечої гори?

— Які дерева ростуть на Чернечій горі?

—  Які кущі ростуть на Чернечій горі?

—  Випишіть слова з подовженими м'якими приголосними звуками.

—  Складіть звукові моделі цих слів.

  • А зараз ви ще раз прочитаєте текст і ми з вами проведемо хвилинку спілкування

Хвилинка спілкування

—  Що тобі відомо про Чернечу гору?

—  На ній — могила Тараса Шевченка.

—  А ти знаєш, де вона знаходиться?

—  У місті Каневі, над Дніпром.

— Як цю гору називають у народі?

—  Тарасова гора

Т.Г.Шевченко захворів на запалення легенів. Думав, що незабаром доведеться піти з життя. А скільки було планів! Скільки ще хотілося зробити для милої України, для визволення рідного народу! Саме тоді і народилося це його полум’яне звернення до українського народу, в якому заповідає поховати його на могилі коло Дніпра

«на Вкраїні милій» і закликає до боротьби.

V.   Підбиття підсумків.

—  Чого навчилися на уроці?

—  Які слова з подовженими приголосними запам'ятали?

- А що нового дізналися ?

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

С. 63, вправа 170.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
1
міс.
2
2
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!