і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Звуки і букви. Голосні та приголосні звуки.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 4-5.

Тема: Звуки і букви. Голосні та приголосні звуки.

Мета: систематизувати знання учнів про приголосні звуки; удосконалювати навички правильної їх вимови, каліграфічного письма; поповнювати активний словниковий запас учнів; формувати навички читання слів та речень; розвивати увагу, логічне мислення, мовлення учнів; виховувати у дітей старанність, охайність.

Обладнання:  картки для оцінювання роботи на уроці, робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення вивченого про звуки і букви

Фронтальне опитування
— Які є форми мовлення?
— З чого складається мовлення?
— З чого складається речення?
— Як починаємо писати речення?
— Які знаки можуть стояти у кінці речень?
— Як пишуться слова в реченнях?
— З чого складаються слова?
— Якими є звуки за звучанням?
— Скільки є голосних звуків?
— Якими можуть бути приголосні звуки?
— Чим позначаємо звуки на письмі?

2. Каліграфічна хвилинка. Робота у зошиті
Письмо великих букв Л, А, М, Г, П, Т, Б, Ґ.
(Учні розглядають зразки букв, називають однакові елементи.)
— Доберіть слова, які б починалися цими літерами. Запишіть

III. Повідомлення теми і завдань уроку

IV. Повторення вивченого матеріалу
— На нашому шляху — звуковий ліс.

Завдання 1. Доповніть ряд буквами, що позначають приголосні звуки: в, б, ж, р,…

1. Конкурс на кращого скоромовця
Читання скоромовки з дошки «луною» за вчителем, поступово прискорюючи темп.

Ніс сміхунчик сміху міх,
Сміх розсипався на сніг.

Фізкультхвилинка

Завдання 2. 

  1. Робота в підручнику (завдання 1 ст.6).

Прочитайте кожну другу букву.

  1. Робота над віршем (завдання 2 ст.6)
    — Прочитайте вірш.

Спустили воду у ставку, заквакала жабка:

- Полюбить хто брудну таку?

Помити ніде й лапку.

Зробіть звуко-буквений розбір виділеного слова (жабка).

Завдання 3
— Запишіть слова — назви птахів.
_а_і_а, аоо, ооа
— Хто з цих птахів зимуватиме удома?

V. Узагальнення вивченого матеріалу

Діти повинні назвати приголосні звуки й розселити їх у будиночки, залежно від їхньої характеристики: голосні — приголосні.

Хто, хустина, пора.

На які дві групи поділяються всі звуки в українській мові? (Голосні, приголосні)
— Яка з цих груп більша, а яка — менша? (Приголосних більше, голосних менше.)
— Скільки приголосних звуків у нашій мові?

VI. Підсумок уроку
Діти оцінюють свої знання картками.
— Що сподобалося на уроці?
— Над чим працювали?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    506
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    LL829258
  • Вподобань
    0
Курс:«Використання веб-квестів в освітньому процесі»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь