і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

звуки [дж] [дз]. "Подорож до мухи та бджоли"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття

з грамоти

для дітей шостого року життя

Підготувала : Кулик І.П.

Тема: Подорож мухи та бджоли.

Мета: Вчити дітей розпізнавати на слух звуки [дж] [дз], вимовляти кожен звук злито на одному подиху, вміти знаходити їхню позицію у слові. Розвивати фонематичний слух, уяву, пам‘ять, сприймання. Збагачувати словниковий запас словами із звуками [дж] та[дз]. Виховувати доброзичливість.

Хід заняття

  1. Організаційний момент

Руки вгору! Руки вгору!

Вирушаємо в дорогу!

Тепер руки на кермо –

Нас пригоди ждуть давно!

Вже мотор завести час –

Ждуть пригоди усіх нас!

  1. Актуалізація опорних знань

  • Який звук у нашій закличці ми чуємо найчастіше?

  • Що повинен робити язичок, щоб звук [р] ми вимовляли якнайкраще?

( На видиху кінчиком язика лоскочемо за зубами випуклість ясен)

  • Сідаємо в свої уявні великі автомобілі і заводимо великі мотори: «р-р-р-р-р-р-р-р-р-р».

  • А тепер в маленькі...... автомобільччики і заводимо маленькі.....моторчики.

Звук[р] звучатеме тепер м‘ягко . [р`]

  1. Руханка

Під рухливу музикку діти виконують звичайний біг, змійкою, біг із зупинкою по сигналу.

  1. Повідомлення теми і мети заняття.

-Ми звами так довго і весело подорожували, що незчулися як потрапили у царство комах.

- Давайте,Ю одінемо окуляри і пошукаємо їх.

«Де ці комашки?» - запитаєте ви. Комашки поховалися, бо налякалися шуму наших моторів.

-Вони дуже не люблять, коли їх непрохано турбують.

-Але, якщо ми будимо з вами дуже чемно поводитись, то зможемо їх почути.

(діти заплющують очі та слухають відгадуючи комах)

https://youtu.be/8ic76puaFQ4

  • Прослухаємо звуки, що видає бджола і муха.

  • Давайте, їх відтворимо. Язичччок ставимо у теж положення, що і при вимові [р], лише горбочок за зубами не лоскочемо а миємо. [дж] –протираємо сильніше [дз] протираємо ніжніше.

  1. Закріплення вивченого

Порівняльний опис за картинами

  • Ось і бджілки з’явилися почувши рідну мову. Погляньте, які вони красуні. Вони дуже люблять, щоб їх хвалили. І дуже часто сперечаються, хто із них кращий.

  • Давйте порівняємо їх. Знайдемммо спільні і відмінні риси.

  • Величина

  • Забарвлення тіла

  • Кількість лапок

  • Наявність крил

  • Присутність захисного жала

  • Харчування

  • А тепер поміркуємо про:

  • Значення для людини

  • Можлива небезпека

  1. Рухлива гра з імітацією рухів

«мушки і бджілки»

Дж – дж –дж, дж – дж – дж –

Бджілочки гудять.

І по колу на лужок по нектар летять.

Цілий день вони трудились,

Вились над лужком.

І поволі повертались в вулик із медком.

Ну а мушки – веселушки

Знатні нам усім лінтюшки

Цілий день лінились.

То стрибали, то хитались,присідали, піднімались

то просто крутились.

Потім крильцями змахнули,

Раз вдихнули, два вдихнули.

Потім сіли і заснули.

Дз –дз –дз –дз –дз –дз.

7. закріплення вивченого

- наші подруги – комашки полетіли по справах. А нам залишили слова із сваїми звуками.

Давайте послухайте слова від бджілки.

Джміль, джерело, джентельмен, піджак.

  • Знайдіть місцезнаходження даного звука [дж] у словах.

  • Складемо речення.

А це слова від мушки

Дзьоб, дзига, дзвінок, родзинка.

  • Знайдіть місцезнаходження даного звука [дз] у словах.

  • Складемо речення.

  1. Підсумок

То які нові звуки ви сьогодні вивчили?

Перед вами розсипані картинки із різним зображенням. Давайте віднайдемо усі із вивченими новими звуками. Удві корзинки посортуємо слова, в одну для мушки ,в іншу для бджілки.

Д/Г «Знайди слово за картинкою».

Ви сьогодні дуже добре потрудились. І були схожі на справжніх бджіло. Ось і приказка така є : « Працьовита, як бджола»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: Вчити дітей розпізнавати на слух звуки [дж] [дз], вимовляти кожен звук злито на одному подиху, вміти знаходити їхню позицію у слові. Розвивати фонематичний слух, уяву, пам‘ять, сприймання. Збагачувати словниковий запас словами із звуками [дж] та[дз]. Виховувати доброзичливість.
  • Додано
    11.08.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    Дошкільнята
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    174
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    4
  • Номер матеріала
    MQ377113
  • Вподобань
    0
Курс:«Географічні задачі»
Довгань Андрій Іванович
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь