і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Звук[ Б], позначення його буквою «бе». Словниково-логічні вправи.

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Тема. Звук[ Б], позначення його буквою «бе». Словниково-логічні вправи.

Мета. познайомити учнів зі звуком Б, буквою «бе», що його позначає; вчити

учнів артикулювати звук, виділяти його у словах, удосконалювати

навички читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати

уміння робити звуко-буквений аналіз слів, звязне мовлення, увагу,

память, мислення; виховувати спостережливість, почуття любові до

природи, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання. ІКТ (компютер, екран, слайди), мікрофон, малюнки кульок зі

складами, малюнки: Буратіно, білка, бобер, Білосніжка, Колобок, Кіт у чоботях,

Баба Яга, Чебурашка; вітальна листівка, торт.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вправо-вліво подивіться.

Одне одному всміхніться.

Поверніться до гостей-

Привітайтесь: «Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація до навчання.

  • Сьогодні у Країні Букварії свято - день народження у букви.

  • Ви б хотіли потрапити на день народження?

  • А з чим ходять на день народження?

  • Ми те ж візьмемо кульки. Але ці кульки не прості, а чарівні.

Щоб ми могли їх взяти з собою, потрібно прочитати склади, записані на них.

  1. Читання складів.

  • Ось ми і потрапили до Країни букварії. ( Відкрити малюнок на дошці)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Сюрпризний момент.

- Ой, діти, один казковий герой хоче з нами теж піти на день народження.

- Але йому соромно, він забув своє імя.

2. Відгадування загадки. ( слайд №2)

До школи прямує хлопчак деревяний

Веселий, хвастливий.

А за ним поспішає Карабас-Барабас.

Хто ж прийшов у гості до нас?

  • Буратіно, заходь!

  • Ти вчасно до нас потрапив, бо саме сьогодні ми йдемо до твоєї букви.

  1. Виділення звука із слова Буратіно.

  • Вимовте імя хлопчика Буратіно. Поділіть на склади.( слайд №3)

  • Який звук чуємо на початку слова?

  1. Спостереження за артикуляцією звука. Орфоепічна вправа.

Загадка. Послухайте загадку і відгадайте, хто зустрівся нам на шляху?

Є горішки і грибочки

У дуплі на мотузочку

Плигаю по гілочкам

Я руденька……………….. ( Білка)

4. - Чи здогадалися ви до якої букви ми ідемо на День народження? Так – це буква Б, звук б.

  • Читання складів ( слайд № 4)

Читання слів ( слайд № 5)

Білка покаже нам дорогу тоді , коли ми виконаємо наступне завдання.

Сьогодні вранці подув легенький вітерець і здув декілька сніжинок з шкільного дерева знань. В цей час повз нашої школи пробігала Білочка. Їй ці сніжиночки сподобалися, і вона почала швиденько їх збирати та й втерла випадково частинку літер, які ми вже навчилися писати. Вам необхідно відтворити ці літери.

5. А зараз ми відгадаємо наступного друга букви Б за першими літерами назв малюнків, який теж поспішає на свято.

  • ( СЛАЙД № 6)

  • ( СЛАЙД № 7_)

  • Чи знаєте хто такий бобер? ( Тварина, яка живе у воді і будує з дерев собі хатки).

Повтори за бобрем останній склад ( слайд № 8)

У бобра є труба – ба , ба, ба.

Він заграв біля верби – би, би, би.

І гудить він у трубу – бу, бу, бу.

Щоб сподобатись тобі –бі, бі, бі.


- Молодці! Знайомтеся із буквою Б.

( СЛАЙД №9)

6. Вправа на концентрацію уваги. Гра “Коректор”

- Графічне зображення букви ми запам'ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.

Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку ( СЛАЙД 10)

7. Завдання від Колобка ( СЛАЙД 11)

8. Завдання від Кота у чоботях: вставити літери і прочитати слова.( СЛАЙД № 12)

б..лка б..лка б..нт б..нт з..бри зубр..

З’єднай склади стрілочками , утворивши слова. Яке слово зайве?

ба бан

би ран

ка нан

ба чок

Якщо вам було цікаво виконувати це завдання, то зафарбуйте кружечок жовтим кольором, а якщо ні – синім.

9. Завдання від Баби Яги. : « розшифрувати» слова .

Бемотге, , ранба, лабджо тибіг ( бегемот , баран, бджола, бігти )

Яке слово зайве? Чому?

Якщо вам сподобалось завдання , то домалюйте веселе обличчя, якщо ні – сумне.

Баба Яга хоче перевірити, чи вмієте об’єднувати склади і читати слова?

Читання слів по ялинці. ( СЛАЙД 14)

Закінчіть слова ( СЛАЙД № 15)

10. Розфарбуйте ті предмети, у назві яких зустрічається звук [б].

11.Чебурашка пропонує нам пограти у гру « Буквена матиматика».

Ро +біт + ник = робітник

Бу + за – а + ок = бузок

Бін – ін +а + нан = банан

Бе + рік – к + з + ка = берізка

Ура! Молодці! Ми виконали всі завдання і зібрали друзів нашої букви! !

Ой , а наш торт не прикрашений. Чим прикрашають тортики? І ми зараз теж прикрасимо його.

У вас на парті лежать квіточки 3-х кольорів ( жовтого, помаранчового та малинового ). Оберіть один з трьох квіточок ту, яка вам найбільше подобається зараз. Наклейте на торт.


- До якої букви ми потрапили на свято?

Буква Б дякує за вашу допомогу .



Всі стали рівненько..

Знову пролунав дзвінок,

Бо закінчився урок!

Додатковий матеріал до уроку

1.

2

3. . _____ _____ _____ ____ ____

4.

5. б..лка б..лка б..нт б..нт з..бри зубр..

6. ба бан

би ран

ка нан

ба чок

7. Бемотге ранба лабджо тибіг

-------------------------- --------------------- --------------------------- -----------------------

8.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Ознайомити учнів із звуком Б, буквою «бе», що його позначає; навчити учнів артикулювати звук, виділяти його у словах, удосконалювати навички читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уміння робити звуко-буквений аналіз слів, зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, мислення; виховувати спостережливість, почуття любові до природи, турботливе ставлення до тварин.
  • Додано
    02.03.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    115
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    IM355474
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання