Звіт Всеукраїнської акції «Птах року 2018» - Припутень

Опис документу:
Мета природоохоронної діяльності патруля «Юні рятівники»: охорона птахів, їх середовища існування та біорізноманіття України, збалансованого використання природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища через збереження видового різноманіття і кількісного багатства птахів. Загін працює задля чистого довкілля, що забезпечує підтримання різноманіття птахів і живої природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Степнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мар’їнської районної ради Донецької області

Всеукраїнська акція «Птах року 2018»

Припутень

Підготувала :

Учениця 4 класу

Степнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Степанченко Кіра

Керівник: вчитель хімії та біології

Красновид Вікторія Володимирівна

Степне - 2018

У Степнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів діє природоохоронний патруль «Юні рятівники», гаслом якого є девіз: «Збережемо красу Землі». У нашому загоні є 8 членів, кожний з яких виконує певні обов’язки. Це учні 4 класу, а саме: Болжеларський Олександр, Манцурський Дмитро, Резнік Артем, Філімонова Єлизавета, Давиденко Володимир, Погребняк Давид, Шульга Неля , Капітаном природоохоронного патруля є Степанченко Кіра.

Мета природоохоронної діяльності патруля «Юні рятівники»: охорона птахів, їх середовища існування та біорізноманіття України, збалансованого використання природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища через збереження видового різноманіття і кількісного багатства птахів. Загін працює задля чистого довкілля, що забезпечує підтримання різноманіття птахів і живої природи. Починаючи з моменту заснування, ми маємо чіткі завдання. Вони включають охорону біорізноманіття, перш за все птахів, шляхом проведення природоохоронних заходів та якнайширшого розповсюдження інформації, яка стосується життєдіяльності птахів, їх соціальної, економічної та екологічної ролі. Крім того, ця інформація є першоосновою для сприяння активній участі громадськості в збалансованому використанні природних ресурсів.

Наші принципи:

  свобода, рівність, солідарність, толерантність та повага до природи, вирішення екологічних проблем на найнижчому з можливих рівнів, моніторинг, попередження негативних наслідків господарської діяльності для довкілля.

Ми віримо у спільну відповідальність за сталий розвиток нашого суспільства. Птахи у стані природної волі є харизматичними символами виживання людства, неперервності та єдності; і наш патруль прагне, щоб ці цінності були передані наступним поколінням.

Я побачила припутня зблизька

І зраділа, неначе дівчисько.

Осліпила умить його врода.

Ось що творить художник – природа!

Невимовно, безмірно вродливий,

Реактивно-поривно рухливий,

В полудневому сонці яскравім

Він шугав по зеленій галяві.

Радість вмить перейшла в остовпіння:

Він майнув кольоровим видінням.

Він сяйнув, наче спалах раптовий,

Незбагненно прекрасний, казковий.

І відтоді забути не можу

Оту пташку сяйливо-пригожу.

Де ти, припутень, квітко крилата?

Принеси ще хоч хвилечку свята!

22.05.2018р

Під час однієї з екскурсій у кінці навчального року, на узліссі ми спостерігали за різноманітними птахами. Була друга половина травня, тому саме в цю пору пташиний світ був надто полохливим, заклопотаним та, звичайно, обережним.

Нашу увагу привабила досить красива пташка. Ми підійшли ближче і побачили, що це припутень або як його ще називають лісовий голуб.

Недовго перед нами покрутившись, птах миттю юркнув у напрямку до дуба і заховався .

04.06.2018р

Сьогодні був дивовижний день, адже побачити біля 15 видів птахів не часто трапляється. Наприкінці дня нам натрапився птах року – Припутень(Columba palumbus). Вражень було дуже багато, словами і не передати…

26.09.2018р

Як чарівно… Скільки краси можна побачити у природі!!! Сьогодні ми натрапили на «поселення» нашого давнього знайомого.

Ми всі сьогодні гарно відпочили на природі. Тож день вдався, додому ми повернулися, сповнені радості і сил. А дехто з нас від таких приємних вражень навіть намалював цього чарівного птаха.

Мал1.Припутень Автор: Резнік Артем

Мал 2.Припутень. Автор: Давиденко Володимир

Мал.3 Гніздо припутня.

Автор:Болжеларський Олександр

Припутень - лісовий голуб

Вересень довго беріг літнє тепло, доки одна з останніх його ночей не дихнула із зоряного неба гострим холодком, і вранці грудкувата оранка свіжої, ледь підсохлої зяблі заблищала дрібними іскорками першого інею і трепетним блиском павутини. Вдень знову було тепло, знову пливли над землею легкі хмари, але перелом у погоді вже відчувався у всьому. Більше не розквітали вечорами пишні кущі дурману, яскравіше палали в придорожніх лісосмугах клени, на пустирях і в садах поменшало яскравокрилих метеликів, поспішили перелітні птахи, густіше збиваючись в зграї. Але сам переліт не так впадає в око, оскільки більшість пернатих мандрівників летить ночами. 


Припутень біля водиПовільно повзуть безкрайніми полями легкі тіні пухких хмар, чорні на свіжій оранці, темно-зелені - на низенькій озимині. Серед чорних і зелених плям одне блакитно-сизого кольору, і рухається воно не разом з усіма, а якось навскоси, назустріч слабкому вітерцю, то розпадаючись на частини, то зливаючись воєдино. На кілька хвилин його межі стають виразними, потім розпливаються знову. Раптово блакитна тінь відривається від землі, звивається в величезний клуб, набирає висоту і, розтягуючись в нерівну стрічку, перетворюється в пташину зграю. Сотні птахів, схожих польотом на голубів, голубиного зросту, з яскраво-білими плямами на крилах, мчать за
обрій, на інші поля. Це припутні, найбільші лісові голуби Європи. Живуть припутні в лісах, але поживу шукають в полі. У лісі можна почути їхні голоси, але на очі птахи потрапляють в полі або над полем, над степом. Гніздо припутня - це простий, але товстий і міцний лоток для двох яєць, складений з сухих, тонких прутиків в основі бічних гілок, що відходять від стовбура майже горизонтально. Товстий стовбур - надійний захист збоку для птаха, що насиджує. 


Пташенята припутня, які щойно вилупились, в гніздіНайкращі дерева для облаштування гнізд - на узліссі, де достатньо бокового світла. А трохи глибше, під тісно зімкнутими високими кронами, навіть в сонячний полудень суцільна тінь, і тонкі нижні гілки дерев відвалюються досить швидко, а на височині, де багато вітру, припутень не любить зводити своє тимчасове житло. Тому в лісостеповій та степовій зонах нагірні високостовбурні діброви на крутих річковим правобережжях не багаті на припутнів: в них ані дуб, ані породи його свити незручні для облаштування гнізд. Густі заплавні вільшаники і осичняки на рівнинах теж не найкращі місця для їх гніздування. Степове полезахисне лісорозведення створило для цих голубів додатковий життєвий простір. Сотні тисяч кілометрів галявин серед полів, де раніше не було ні деревця і припутень зупинялися лише прольотом, стали для них місцем проживання. Як все голуби, припутень - вегетаріанець. Батьки вигодовують пташенят «молочком», самі ж харчуються насінням, нирками, зеленню, ягодами. Тому ситий цей голуб завжди і всюди, не маючи серед птахів серйозних конкурентів по харчуванню. Любить жолуді, і восени, не чекаючи, коли застукає в лісах жолудевий град, рве їх прямо з гілок, а пізніше збирає під дубами. І навесні його ще годує цей урожай. Жолуді з підмороженими паростками лежать цілісінький на землі до середини літа. Навесні кидають насіння сосна і ялина, навесні дозрівають насіння в'язів, у яких не буває неврожаїв. Насіння осики, тополь - теж
пожива. Пасуться припутні на сходах, доки вони ще не стали травою, скубаючи соковиті сім'ядолі. Особливо полюбляють гречку і довго літають на її посіви. Зграя зголоднілих птахів може за кілька хвилин вищипати плантацію ранньої капусти, залишивши від рослин тоненькі хряпи. Єдине, що може позбавити припутнів поживи, - це стихія: сильний снігопад або міцна ожеледиця, що покриває землю, гілки, трави товстим шаром міцного льоду. Але тоді птахи, не зволікаючи, залишають район лиха і відлітають в пошуках поживи в місця за сотні кілометрів. Збираючись у величезні кочові зграї, припутні можуть самі ставати справжнім лихом, як було, наприклад, в початку 1982 року на чорноморському узбережжі Кавказу, коли спустившись з гір, з букових лісів, припутні напали на поля. 


Припутень годує пташеняПташенятам, доки вони в гнізді, батьки нічого не приносять в дзьобі, а годують їх спочатку густим «молочком» з вола, а потім м'якою молочною «кашею». Прилетівши до гнізда, самець чи самка не відразу, як інші птахи, починають годувати дітей, а довго сидять біля гнізда, воркують тихенько, немов розповідаючи їм казку, і «варять кашку» з півгодини або довше. Потім птах перепурхує на гніздовий поміст, присідає або лягає перед пташенятами, а вони обидва, один - праворуч, один - зліва, засунувши свої м'якуваті дзьоби в материнський або батьківський рот, не відриваючись ні на мить, щоб перепочити, висмоктують усе до краплі. На очах порожніє і опадає воло дорослого птаха і наповнюються вола пташенят. І хоча годівлі трапляються рідко, але зате вони швидкі і ситні, і ростуть на них голубенята, як на дріжджах. У місячному віці вони вже птахи, яким не потрібно гніздо, а незабаром можуть обходитися і без батьків, зайнятих уже турботами про другий виводок. У зграї, на годівлі, припутень мовчазний. Але в пору гніздування вранці і на вечірніх зорях лунають з сімейних ділянок глухуваті завивання. Так гуде, стоячи на гілці улюбленого дерева, припутень-самець. Не воркує, а саме гуде, не відкриваючи дзьоба. Це гудіння належить до тих неголосних звуків природи, які без перешкод однаково добре чути і на
близькій відстані, і на далекій, як трелі бджолоїдок: що за двадцять кроків, що за двісті. Простенький мотив: «гу-гру-у-гу-гу», з наголосом на другому складі. Він може бути повторений і двічі, і чотири або п'ять разів, але вся «пісня» обов'язково закінчується тієї ж нотою, якою починалася, і тому щоразу здається раптово обірваною, немов починав птах ще одну фразу, так замовк на півслові, наляканий чимось. 

Підготував: учень 4 класу Манцурський Дмитро

Птахи - прекрасні. Тільки вони щороку мігрують з далекої півночі на далекий південь і повертаються назад. Вони найбільш солодкоголосі. Тільки вони можуть розмовляти людською мовою і наслідувати голоси інших тварин. А ще вони - телепати і віщуни, здатні передбачати майбутнє.

Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. Птахи відіграють значну роль у поширенні насіння рослин. Окремі види птахів сприяють перехресному запиленню квіток.

У житті людини птахи мають велике значення, що виявляється у величезній ролі свійських птахів у сільському господарстві та птахів взагалі у знищенні шкідників сільського господарства. Птахи також становлять значну промислову і естетичну цінність.

Завдяки деяким особливостям нервової системи птахів у них розвинулися певні властивості "яснобачення", яке наука ще не змогла достатньою мірою пояснити. На цьому реальному грунті ще в далеку давнину виник культ птахів, які здатні "передбачати майбутнє". Цей культ підсилювався такими фактами, що птах народжується з яйця, яке вважалося початком усього сущого; він піднімається вгору, а отже, ближче до Бога та ін.

У Давній Греції розвинулась орнітомантія - ворожіння за допомогою птахів. Ворожили за криком, польотом, посадкою, поведінкою та нутрощами домашніх і диких птахів. У цій країні такому ворожінню надавалося велике суспільне значення. .

І в наш час птахи дивують своєю «далекоглядністю».

Велика різноманітність антропогенних факторів іїх дія, зводиться головним чином до впливу їх на птахів та території, де вони живуть. Тому, дуже важливо охороняти не лише самих птахів, але й місця їх проживання.

  З метою охорони птахів встановити суворо обмежені терміни по­лювання, зокрема забороняється полювати на птахів під час їхнього роз­множення.

  Проводити масово-агітаційні та пропагандистські роботи про корисну роль птаха в природі і господарській діяльності людини, про дбайливе ставлення до птахів, їх охорону. А також велику увагу слід приділити проведенню відповідних бесід, лекцій, видачі буклетів, листівок, плакатів, здійснення виступів в пресі, на радіо, телебаченні.

  Здійснювати захист усіх глобально вразливих видів птахів. Зникнення видів є незворотнім. Оскільки зникнення для глобально вразливих видів є найвищою, їх захист є основним пріоритетом у роботі нашого патруля.

  Охорона і по можливості, збільшення чисельності популяцій та розширення ареалів видів, чисельність яких скорочується. Види, чисельність яких скорочується, перейдуть в категорію глобально вразливих, якщо не вживати ніяких заходів. Зменшення чисельності та звуження ареалів свідчить про втрату біорізноманіття та екологічно незбалансоване використання природних ресурсів.

  Підтримання популяцій та ареалів загальнопоширених видів. Усі види птахів є цінними і виступають як важливі індикатори стану довкілля.

  Збереженні видів, місць їх існування та біотопів у співпраці з місцевими громадами.

  Демонстрації новітніх та інноваційних методик природоохоронної роботи на місцях.

  Сприяти координації природоохоронної роботи між регіонами Мар’їнського району.

  Посилити зацікавленість громадськості природоохоронними питаннями. Пропаганда ролі птахів як індикаторів стану довкілля.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
790 грн