Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Звіт про Добре діло. Проєкт: « В українському рідному краї чужого горя й біди не буває»

Виховна робота

Для кого: 10 Клас

23.03.2020

183

3

0

Опис документу:
Роботу виконала: Лобода Ірина Михайлівна соціальний педагог, практичний психолог Української ЗОШ І-ІІІ ступенів. Суть завдання полягала в організації зустрічей, уроків пам’яті з учасниками АТО, виховних заходів, акцій, організації збору коштів, продуктів, речей для бійців, виготовлення оберегів, сувенірів, написання листів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чернігівська область

Талалаївський район

Українська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Талалаївської районної ради Чернігівської області

Рій « Нащадки козаків»

Звіт

про Добре діло.

Проєкт:

« В українському рідному краї чужого горя й біди не буває»

Загальна тема: добротворення

Здійснений: Українською ЗОШ І-ІІІ ступенів

з 01.09.2016 до 27.05.2019

Виховник:

Лобода Ірина Михайлівна

соціальний педагог, практичний психолог

Чернігівська область

Талалаївський район

с. Українське

вул. Братів Стеценко, 14

0973187271

Анотація

Що найціннішого є у житті

І найдорожчого за все на світі,

То – доброта, запам’ятайте діти,

І хай вона крокує по землі.

То не втомилися ми, творити добро. Ці слова сказав давньогрецький філософ Плутарх. Добрі вчинки приносять радість не тільки оточуючим людям, але і тому, хто їх робить. Без добра життя нещасне.

У важкий час живемо ми нині, багато горя і біди є довкола, але мусимо жити, сіяти добро в людських душах, бути милосердними. Сьогодні Україна, наша мати, потрапила в біду, переживає важкі часи, кровоточить рана на сході країни, гинуть її сини… Чи можемо ми залишитись осторонь? Ні! Кожен з нас повинен зробити все від нас залежне, щоб підтримати і допомогти тим, хто цього потребує.

Тому ми і вирішили організувати проект: « В українському рідному краї чужого горя й біди не буває», де всі учні, батьки і працівники школи можуть і мають взяти участь.

Милосердя й доброта – як два крила, на яких тримається людство. Не залишаймося осторонь чужої біди, страждань, неоголошеної війни на сході країни, не забуваймо про тих, хто нині в окопах, адже в українському рідному краї чужого горя й біди не буває.

Зміст

Анотація _____________________________________________________

Зміст _________________________________________________________

Довідкові відомості _____________________________________________

Опис доброго діла _______________________________________________

Додатки ________________________________________________________

Підсумки, висновки, рекомендації __________________________________

Додаткові відомості

Проект: « В українському рідному краї чужого горя й біди не буває» - здійснений в Українській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 01.09.2016 по 27.05.2019 року. До участі в проекті залучено всіх учнів школи, а також батьківський і педагогічний колективи. Залучення до участі в проєкті має за мету виховати громадян України, які люблять її і є патріотами своєї Вітчизни, готові захищати її територію, працювати на її розвиток і процвітання, шанувати і поважати, бути добрим, чесним, милосердним, працелюбним; бути вдячним тим, хто відстоює право України бути гордою державою, хто захищає нас із вами, допомогти і підтримати їх як морально, так і матеріально; навчити співчувати біді ближнього і приходити на допомогу тим, хто потрапив в нелегке становище.

Рій

з/п

Прізвище, ім’я учня

Навчальний заклад

Клас

1

Наливайко Марина Іванівна

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

10

2

Баралей Валентин Сергійович

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

10

3

Ведмідь Дмитро Володимирович

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

10

4

Мусієнко Оксана Іванівна

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

11

5

Ромашко Іванна Анатоліївна

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

11

6

Ромазан Станіслав Євгенійович

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

11

7

Мірошніченко Віталій Володимирович

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

10

8

Бовкун Вікторія Юріївна

Українська ЗОШ І-ІІІ ст

11

Рій « Нащадки козаків» виконав завдання учнівського самоврядування «Лідер», Української ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Суть завдання полягала в організації зустрічей, уроків пам’яті з учасниками АТО, виховних заходів, акцій, організації збору коштів, продуктів, речей для бійців, виготовлення оберегів, сувенірів, написання листів.

Мудрець сказав: « Краса врятує світ».

Але уже на протязі століть

Панує істина проста:

«Наш світ врятує доброта».

Опис доброго діла

Я думаю, що всі ви погодитесь з тим, що доля України залежить від кожного з нас окремо! І дуже важливо, яким буде кожен із нас!

Щасливі ми, що народилися ми на такій мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут корінь українського роду. Немає життя без України, бо Україна – це мати, яку не вибирають, бо Україна – це доля, яка випадає раз на вік, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі. І саме в цей час наша Україна, наша мати, потрапила в біду, переживає важкі часи, кровоточить рана на сході країни, гинуть її сини… Чи можемо ми залишатись осторонь? Ні! Кожен із нас має зробити все залежне, щоб підтримати і допомогти тим, хто цього потребує.

Тому і вирішили організувати проект: «В українському рідному краї чужого горя й біди не буває», де всі учні, батьки і працівники школи можуть і мають взяти участь. В рамках проекту організовано зустріч з учасниками АТО Лошкою Олександром, Бовкуном Юрієм.

Зустріч учнівського і педагогічного колективу з учасниками АТО

Наша армія існує для захисту кордонів рідної землі, а не для нападу на інші країни.

Але сьогодні на Сході України йдуть військові дії. Сили АТО намагаються протистояти терористам. Погодьтеся, коли мова йде про честь та гідність своєї країни, коли ворог посягає на територію держави, захищати її – обов’язок кожного! Не залежить це, де ти живеш, де служив, ким працюєш! Будемо вдячними тим, хто відстоює право України бути гордими, хто захищає нас із вами. Жах лише в тому, що гинуть наші люди.

Пам’ятаймо героїв Небесної сотні і війни на Донбасі. Кожен із них – герой!

Важкий час живемо ми нині, багато горя і біди є довкола, і мусимо жити, робити добро, лікувати душі, бути милосердними, і добрих людей дуже – дуже багато! Просто вони чинять свої благодійні справи мовчки не афішують їх. Такими є волонтери. І в рамках нашого проекту ми підтримуємо тісний зв'язок з районною спілкою учасників АТО. І світлими і чистими помислами наші волонтери роблять свої справи. Для воїнів АТО ми збирали кошти проводячи в школі ярмарок.

Діти, учителі, батьки дарують незнайомим хоч краплину добра, і нехай кожен з нас задумається: « А чи все я зробив, що міг?»

І пам’ятаймо, що доброта – ознака сили, а не слабкості. І нехай завжди супроводжують нас слова геніального поета Т. Шевченка: «Раз добром нагріте серце – вік не охолоне». Віддані людям тепло і душевна доброта обов’язково повернуться. Про це наші школярі добре знають. Сотні листів написано бійцям в зону АТО, пораненим бійцям в рамках акції «Лист пораненому бійцеві», зроблені десятки оберегів та сувенірів. І в кожного з них душа дитини, її любов і співчуття.

Тому, цінні вони для тих, кому адресовані, допомагають вистояти в бою, прискорюють лікування та загоюють душевні рани.

В час, коли в країні війна фактично йде війна, ми розуміємо, наскільки для кожного мир важливий, чому завжди бажають мирного неба, говорять у прислів’ях , що краще поганий мир, ніж гарна війна…

Доброта – найбільша цінність нашого життя. Так, це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку, її вбирає дитина з молоком матері і на протязі всього життя дарує світу. Уміння любити, дарувати тепло і добро людям, то і до держави вона не байдужа.

Виховні заходи, як традиційні до Дня Соборності України, вшанування героїв Небесної сотні є тими зернятками, які ми засіваємо в душі дітей, і вони, проростаючи дають плоди гордості, гідності, любові до України, та розуміння того, що не буває чужого горя і біди. В одній єдиній і неподільній країні ми живемо. Тому до річниці Революції Гідності ми провели акцію

«Україна єдина»

Виховання майбутнього захисника своєї Вітчизни та формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів має на меті і наш проєкт. Якщо не сьогодні школярі то хто ж в майбутньому захищатиме нас і нашу державу.

В школі проводилися зустрічі з воїнами – афганцями Іванією В.М , Комашком В.О. Організували учні і заходи до Дня української армії - змагання, вікторини, вечір відпочинку «Я майбутній захисник».

Ще з давніх часів благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, захистити скривдженого. І діти допомагають, організовують збір коштів для лікування діток (Каракоші Аліни, Софії Ушкварок ) беруть участь в проєктах «Будинок мрії», «Від серця до серця».

З давніх – давен дзвони, окрім богослужіння, використовувалися як набат для сповіщення про якесь лихо, біду. Били на сполох під час пожежі, ворожого нашестя. Сьогодні дзвони б’ють на сполох закликають нас до МИЛОСЕРДЯ, ДОБРОТИ. Бо тільки вони роблять нас справжніми людьми, вони як два крила, на яких тримається людство.

Не залишаймося осторонь чужої біди, страждань, війни на сході країни, не забуваймо про тих, хто нині в окопах, адже в українському рідному краї чужого горя й біди не буває.

Додатки

Замітка до газети

НАШІ односельці Олександр Лошка і депутат районної ради Юрій Бовкун, які захищають Україну на сході, в березневі дні прийшли у коротку відпустку додому. Виховуючи в учнів патріотичні почуття, почуття гордості за наших солдатів, педагогічний колектив запросив воїнів на зустріч з учнями. Також запросили дружину мобілізованого О. О. Кривоуса, Ольгу Ромазан — місцеву поетесу,бібліотекаря сільської бібліотеки. Школярі підготували виховний захід під назвою «Слава героям! Слава Україні!» Учні читали патріотичні вірші. Хвилиною мовчання згадали загиблих. Було надано слово гостям. Юрій і Олександр подарували прапор України з підписамивсіх воїнів їхньої бригади.

Ольга Ромазан прочитала свої вірші: «Лист до тата», «Село чека», «Молитва»… Сьогодні для багатьох ця тема близька і болюча, бо вони че-кають своїх чоловіків-військових, які виконують військовий обов’язок, аби наблизити перемогу і повернутися до рідної домівки. Юні, молоді, мужні, завзяті, незламні та готові власним життям боронити наш мир і спокій. Різні долі, але там вони всі об’єднані в одну фронтову долю любов’ю до Батьківщини. Щиро бажаємо нашим захисникам: «Повертайтеся живими». Ми чекаємо і пишаємося вами.

Ірина ЛОБОДА, соціальний2 педагог, практичний психолог

Української ЗОШ I-III ступенів.

На фото: Олександр ЛОШКА і Юрій БОВКУН дарують прапор Українській школі.

Підсумки, висновки, рекомендації

Підійшов до завершення проєкт: « В українському рідному краї чужого горя й біди не буває». Я вірю в те, що стала добрішою і милосерднішою кожна дитина, вірю що запалений вогник доброти поселився у серцях школярів, із ним вони будуть іти по життю до своєї мети. Доброта – найбільша цінність нашого життя. Так, це саме та якість, яка, як і любов до Батьківщини, коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується з малечку, вона закладена в генетичному коді і на протязі усього життя дарує світу. І саме участь в даному проєкті дасть розуміння того, що не буває чужого горя і біди. Неабиякий виховний ефект дає спілкування з воїнами АТО, які перебували на передовій і до яких дійшли листи та обереги від наших учнів. Слова учасників бойових дій назавжди закарбуються в душах наших вихованців. І сльози, які текли під час цих зустрічей, є такими щирими… Тому, я вважаю, такі проекти є необхідністю даного часу, адже їх вихований потенціал важко переоцінити.

Запам’ятай, моя дитино, з юних літ

на все життя, щоб знала, як прожити.

Людина для добра приходить в світ

й покликана завжди добро творити.

Нелегко це, хто б не говорив,

й не кожному зробити це вдається.

Бо в світі стільки смертних є гріхів,

що доброта не завжди йде до серця.

Та ти людино і тому учись,

добро творити, людям співчувати.

До цього світу пильно придивись,

злим помислам навчився лад давати.

Йди з добротою – це собі затям,

із ласкою, прихильністю, привітно.

Й не розлучайся з добрим почуттям,

хай доброта в душі суцвіттям квітне.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.