Звіт про Добре діло: "Чисте довкілля – чисте сумління"

Опис документу:
З жовтня 2017 року по травень 2018 року, учні Костянтинівського ліцею «Ерудит», які входять до складу команди «Козаки» дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), стали ініціаторами заходів, що сприяють популяризації екологічно¬го руху як серед учнів ліцею, так і жителів села Костянтинівки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

костянтинівський ліцей «ерудит»

Мелітопольської РДА

Звіт про Добре діло

Чисте довкілля – чисте сумління

Загальна тема: Екологія

Місце проведення: Костянтинівський ліцей «Ерудит»

Здійснене з 01.10.2017 по 10.05. 2018

Виховник: Коваленко Людмила Вікторівна вчитель історії

Домашня адреса: с. Костянтинівка, вул. Весняна, 147

Тел.. 0982781736 E-mail: kovalenkoliydmila123@gmail.com

2017 – 2018 н. р.

Анотація

Ми – громадяни сучасної України, молодої держави в центрі Європейського континенту. Від нас залежить, якою стане наша рідна держава.

Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «забруднення навколишнього середовища», «забруднене довкілля»… Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність. В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях.

Фундамент екологічної культури закладається в дитинстві, де першочергова роль належить сім’ї. Проте особливе місце у формуванні екологічного світогляду, екологічної культури, екологічної свідомості відводиться саме загальноосвітній школі.

 Масові заходи еколого-натуралістичного характеру передбачають участь великої кількості учнів – кількох класів, усієї школи. Їм властива суспільно корисна спрямованість.

З метою пропагування екологічної культури, захисту навколишнього середовища, любові до природи, доведення   значення   екології житті людини в школі з 01.10. 2017 стартували екологічні проекти «Чисте довкілля – чисте сумління», «Птахи мого краю» та були реалізовані силами учасників рою «Козаки» та учнями ліцею до травня 2018 року.

ЗМІСТ

І. Анотаія…………………………..........................................................................2

ІІ. Зміст……………………………………………………………….....…………3

ІІІ. Довідкові відомості про Добре діло…………………………………………4

ІV. Фотографії…………………………………………………………………….

V. Опис доброго діла. Чисте довкілля – чисте сумління ……………………..

1. Допоможемо зимуючим птахам……………………………………………..

2. Зелені уроки……………………………………………………….................

3. Батарейки, здавайтеся…………………………………………………………

V І. Висновки …....………………………………………………………………..

V ІІ. Додатки…...…………………………………………………………. ………

Додаткові відомості

Місце: Костянтинівський ліцей «Ерудит».

Адресна спрямованість: громадськість села Костянтинівка, учнівський колектив.

Час та тривалість: 01.10. 201710.05. 2018 (планується продовження акціїї)

Опис Доброго діла:

З жовтня 2017 року по травень 2018 року, учні Костянтинівського ліцею «Ерудит», які входять до складу команди «Козаки» дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), стали ініціаторами заходів, що сприяють популяризації екологічного руху як серед учнів ліцею, так і жителів села Костянтинівки.

Рій «Козаки» та учні ліцею провели доброчинні акції:

«Допоможемо зимуючим птахам», виготовленно 42 годівнички.

Проведені серед учнів 5 – 7 класів (охоплено понад 60 учнів) «Зелені години».

Прибирання та озеленення шкільної та пришкільної територій, висаджено 50 садженців дерев.

Збір вторинної сировини: акція «Батерийки здавайтеся», проведено з 1 по 11 клас, було зібрано понад 8 кг батарейок.

Підсумки: основним підсумком проведеного доброго діла є необхідність продовження акцій та привернення більшої кількості учасників, та створення районного пункту прийому батарейок.

Матеріали роботи рою «Козаки» були представленні на учнівських зборах, конференції, семінарі вчителів, батьківських зборах.

 Список рою: 

Призвіще ім’я по батькові

Рік народ

ження

Школа

Клас

Обов’язи

1.

Дмитрів Артем

Олегович

04.10.

2001

Костянинівський ліцей «Ерудит»

10

Ройовий

2.

Костюк Данило

Олександрович

19.06.

2002.

Костянинівський ліцей «Ерудит»

10

Хорунжий

3.

Герасименко Владислав

Костянинівський ліцей «Ерудит»

11

Джура

4.

Демченко Анастасія

Олександрівна

13.09.

2002

Костянинівський ліцей «Ерудит»

9

Берегиня

5.

Деркач Анастасія

Костянинівський ліцей «Ерудит»

11

Берегиня

6.

Кучерук Ігор

Максимович

31.12.

2002

Костянинівський ліцей «Ерудит»

9

Джура

7.

Фітюліна Тетяна

Костянтинівна

17.10.

2002

Костянинівський ліцей «Ерудит»

9

Берегиня

8.

Ходус Максим

Вікторович

28.01.

2003

Костянинівський ліцей «Ерудит»

9

Джура

 

                                                                                                              

Екологічний проект «Чисте довкілля – чисте сумління»

Природа забруднюється, піддається руйнуванню, знищується. Чи багатьом з нас щастило бачити прозору річкову воду, чистий пісок, насолоджуватись тишею без реву моторів, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Тільки людина може зупинити природні та техногенні катастрофи, які несуть за собою безліч людських смертей. Але ми маємо пам’ятати, що Земля не належить нам. Це ми належимо Землі.

Ми усі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати із себе, душею відчути єдність з природою.

Що ми, школярі, можемо зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Як організувати роботу, щоб зберегти надбання природи у нашому регіоні? Задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ми проживаємо. Саме такі думки, які актуальні у наш час, і спонукали розробити проект «Чисте довкілля – чисте сумління», який мав декілька напрямків: «Допоможемо зимуючим птахам», «Зелені уроки», «Батарейки здавайтеся».

Спочатку джурівці виявили об’єкти «екологічної катастрофи» у нашому селі. Потім разом з учителями підготували та проводили цілий ряд заходів (бесід, лекторіїв ,виховних заходів) про шкідливість забруднення життєво важливих  об’єктів.

Діяльність нашого рою «Козаки» підпорядковується головній меті – виховання екологічної свідомості особистості громадянина України, формування екологічної культури дітей, батьків, виховання почуття обов’язку та відповідальності за майбутнє.

Допоможемо зимуючим птахам

Душа відразу оживає, як пташка за вікном співає.

І нікого не турбує, як же пташка ця зимує?

Життя людей нерозривно пов'язане з життям птахів. Птахами люди цікавилися завжди. Хто з нас не мріє злетіти високо-високо в небо й подивитись на рідну землю? А кого не зачаровували пташині пісні? Птахів називають санітарами лісів, полів, садів. Вони знищують комах, поїдають насіння бур'янів, очищають природу від шкідників. Наприклад, ластівка за літо з'їдає близько мільйона шкідливих комах. За підрахунками агрономів, кожний грак за день знищує 400 шкідників. Зозуля може з'їсти за годину до сотні волохатих гусениць, яких не їдять інші птахи. Відомо, що сова знищує не менше тисячі гризунів щороку. Ось чому необхідно оберігати птахів, допомагати їм вижити в несприятливих умовах.

Мета проекту: навчити учнів допомагати птахам у зимовий період, облаштовувати пташині «їдальні».

Важлива умова збереження птахів підгодівля птахів у несприятливий час, оскільки для птахів голод одна з основних причин загибелі взимку. Підгодівлею птахів займаються всі, кому небайдужа доля птахів. В нашій школі за ініціативою джурівців у підгодівлі птахів брали участь учні старших класів і молодші школярі разом із вчителями.

Із настанням холодів на подвір’ї школи були розвішені годівнички. Розвісивши годівнички, вихованці не забули про них, регулярно поповнювали їх кормом.

Проводячи спостереження, учні вивчали орнітофауну своєї місцевості, визначали місця, де птахи зустрічаються найчастіше. На основі спостережень встановлено:

- основні види птахів, які у нас зустрічаються: горобці, синички, снігурі, сороки, ворони, дятли, голуби;

- найчастіше птахи зустрічаються біля годівничок, житлових будинків, де на подвір’ї їдять домашні птахи, у безвітряних місцях, де густі зарослі кущів; - найкраще пташки їдять зерно, насіння, крихти хліба, шматочки сала.

Отже:

- на подвір’ї школи розвішано 42 годівнички; - до підгодівлі птахів залучено 50 учнів.

Тепер у нашому селі безліч пернатих, адже територію школи прикрашають чудові годівнички, виготовлені юними захисниками природи. Завдяки турботі дітей пташиний гомін не зникне з шкільного подвір’я та парку.

Зелені уроки

Нині екологічна криза все більше нівечить природу нашої країни. Людству найближчим часом загрожує небезпека, якщо воно не змінить стиль свого існування й діяльності, не визначить своїх життєвих цінностей. Оскільки наше життя не можна відокремити від навколишнього середовища, в якому живемо, то вся освіта має нести екологічну ідею. Людству потрібні нова філософія життя, висока екологічна культура та свідомість.

Ці завдання певною мірою можуть виконувати «Зелені уроки». Вони допомагають учням не тільки пізнавати навколишній світ, установлювати картину взаємозв'язків у природі, зрозуміти загальні закономірності в довкіллі, а й оцінити роль і місце людини у природі.

Джурівці намагались пробудити в учнів занепокоєність станом природи, їхнього безпосереднього оточення і планети в цілому, а також ініціюють екологічне мислення та поведінку в повсякденному житті. Кожний учень має усвідомити важливість своєї ролі в тому, щоб зробити світ кращим і здоровішим. Кожний повинен переконатись, що він відповідальний не тільки за себе, а й за всю планету. Адже наше життя залежить від стану та здоров'я довкілля.

Кажуть, хочеш залишити слід на Землі – посади дерево. Рій «Козаки» разом з учнями старших класів займалися зеленими насадженнями. Це одне із завдань екологічного проекту «Чисте довкілля – чисте сумління».

Розробляли дизайнерські проекти оформлення пришкільної території клумбами та займалися посадкою міні-садочків, висадили 50 садженців дерев, які стали прикрасою нашого ліцею.

В ході роботи над екологічним проектом традиційними стали суботники.

Звичайно ж, до екологічного проекту входить і просвітницька робота – це робота лекторію, виховних заходів, виступів агітбригади.

«Зелені уроки» були проведені серед учнів 5 – 7 класів. Джурівці розповіли про способи переробки сміття, чим воно шкідливе та що може зробити кожен із учнів і що він може розповісти іншим, щоб стан екологічного середовища покращився.

Був розроблений план конспект уроку та презентація згідно з якою були і проведені зелені уроки. Учні 5 – 7 класів були не тільки слухачами, а й стали активними учасниками цього заходу.

Батарейки, здавайтеся

Чистота оточуючої атмосфери, води та грунтів має величезне екологічне значення і збереження їх є актуальним питанням сьогодення. Без їжі людина може прожити місяць, без води — тиждень, а без повітря не може прожити й двох хвилин. Тому ми вирішили не бути осторонь проблеми забруднення як повітря так і грунтів, води.

У повсякденному житті батарейки вкрай важливі для більшості людей. Вони використовуютья в ліхтариках, годинниках, телефонах, пультах, іграшках.

На кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку її викидання разом із звичайним сміттям. Адже в звичайних батарейках містяться важкі метали, кислоти, луги, які потрапляючи у воду або ґрунт завдають значної шкоди довкіллю.

Після спрацювання металеве покриття батарейки руйнується від корозії, важкі метали потрапляються в грунт, воду, звідки поширюються на інші території.

В природних умовах пальчикова батарейка розкладається приблизно 10 років.

Вчені підрахували, що одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 кв.м. грунту. В лісі це територія існування 2 дерев, 2 кротів, 1 їжака і декілька тисяч дощових черв’яків.

Наприклад, за рік ваша сім’я викинула 10 батарейок (від годинника, пульту, іграшок). Цього достатньо, щоб згубити або зробити непридатним для існування 200 кв.м. грунту, де існує 20 дерев, 20 кротів, 10 їжаків.

Одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 400 л. води. Наприклад, якщо Ви споживаєте 1,5 л питної води на добу, то об’єму води, що забруднюється однією батарейкою, вистачить приблизно для споживання питної води протягом 9 місяців.

Свинець – накопичується в основному в нирках. Викликає важкі захворювання мозку, нервові розлади.

Кадмій – накопичується в печінці, нирках, кістках, щитовидній залозі. Є канцерогеном, тобто провокує рак.

Ртуть – впливає на мозок, нервову систему, нирки, печінку. Викликає нервові розлади, погіршення зору, слуху, порушення опорно-рухової системи, захворювання дихальних шляхів.

Саме таку інформацію розповідали джурівці проводячи акцію «Батарейки задавайтеся». Вони ознайомивши учнів з цією інформацією збирали батарейки серед учнів, вчителів та батьківської громади. Було зібрано більше 8 кг батарейок. Акція буде продовжуватись і надалі. У планах створення районного пункту прийому батарейок.

ВИСНОВКИ

Робота над екологічним проектом «Чисте довкілля – чисте сумління» була дуже цікавою та корисною. Зроблено багато корисних справ. Джурівці підводили підсумки та обговорювали події та завдання під час роботи над проектом, які виявилися дуже корисними та своєчасними…

Було цікаво, своєчасно, корисно та злободенно.. Це і виховний момент і дуже багато було проведено підготовчої та щоденної роботи… Діти здружилися, спільна робота завжди корисна…

Перш, ніж приступати до роботи над великим проектом – добре обґрунтуйте його цілі та користь, яку він принесе і моральну, і практичну… А спільна робота рою завжди приносить насолоду – тут і труднощі, і резуль-тат  не заставлять на себе чекати…

Додаток

План-конспект зеленого уроку.

Дослідження

Тема: розробка міні-проекту з утилізації побутових відходів

Мета: формувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, підвищувати рівень культури поводження з твердими побутовими відходами.

Обладнання: різні джерела географічної інформації (довідники, Інтернет, ЗМІ, розповіді очевидців, олівці, лінійка, фотоапарат, пакети для сміття, план населеного пункту)

Хід роботи:

1.Дізнаємось про збирання та утилізацію відходів.

Учні зачитують визначення. Що таке тверді побутові відходи (ТПВ)?

Тверді побутові відходи – це відходи, які утворюються в процесі життя та діяльності людини і накопичуються у житлових будинках, громадських, навчальних, лікувальних торгівельних та ін. закладах. За більш відомою та вживаною в побуті класифікацією ТПВ називають відходами споживання.

ТЕСТ

1.Яку країну називають « сміттєвою ямою Європи»:

Британію; Україну; Польщі;

2.Місце для вивезення сміття:

звалище; стадіон; поле.

3.Хто впливає на збільшення відходів:

тварини; дорослі жителі міста; діти дитячого садочка.

4. Що таке ТПВ:

тверді побутові відходи; тяжкі побутові відходи;

темні побутові відходи.

5. Більшу частину сміття, що забруднює Землю становить

пластмаса; скло; метал.

6. Упаковка складає від усіх відходів:

50%; 60%; 70%

7.Чим більше місто, тим звалище:

більше; менше; немає зовсім.

8. Світовими рекордсменами за кількістю побутових відходів є:

Москва; Лондон; Нью-Йорк.

2.Розробляємо власний міні – проект .

План проведення проекту:

1. Об'єднайтесь в групи.

2. Сплануйте роботу.

3. Проведіть дослідження.

4. Піднесіть проблему відходів у вашому населеному пункті.

Чи цікаво тобі дізнаватись про проект?

  • Назва міні – проекту - Відходоманія

  • Предмет дослідження – Географія

  • Місцевість – Територія села

  • Що будемо робити? - Відвідаємо село" Безтурботна Недбалість”

  • Що отримаємо? - Вирішимо проблему сміття у селі

Якщо ви візьмете участь у цьому проекті, то ви дізнаєтесь відповіді на такі питання:

  • Чому ми ставимось до природи як до звалища?

  • Чи можна щось змінити?

  • Чому однією із важливих залишається проблема збору і вивезення сміття?

  • Як можна відходи використовувати другий раз?

Завдання проекту:

Шановні учні!

Серед глобальних проблем сучасності проблема побутових відходів вирізняється тим, що кожен з нас щодня і щохвилини причетний до неї.

Отож, якщо ви…

Бажаєте, щоб ваше подвір'я і село було чистим?

Не хочете потонути у власних відходах?

Тоді цей проект саме для вас!

Учні 5 – 7 класів об’єднуються у 3 групи: «Статисти» – 6 клас, «Екологи» – 5 клас та «Дизайнери» – 7 клас.

Завдання «Статистам»:

Оцінити ситуацію із сміттям у селі ”Безтурботна Недбалість”. Розрахувати кількість відходів на кожного жителя, двір, село? Запропонувати шляхи виходу із ситуації місцевій владі. (Продемонструвати результати у вигляді презентації).

Завдання «Екологам»:

Яке сміття накопичується у вас вдома? Поставте поряд із сміттєвим відром пакет для паперу і картону, пакет для пластмаси. Визначити вміст сміттєвої корзини. Які типи відходів переважають? (Зробити висновок про проведений експеримент).

Завдання «Дизайнерам»:

Показати як непотрібні речі можуть отримати друге життя. Замість того, щоб викидати старі речі, варто придумати їм нове застосування. Носіть своє сміття на собі, робіть дитячі іграшки, прикраси для дому закликають дизайнери.

Завдання!

Познайомити учнів школи з міні – проектом.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн