Звіт " Олімпійський тиждень"

Фізичне виховання та спорт

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас

23.09.2021

104

7

0

Опис документу:

Мета: пропаганда здорового та активного способу життя, поширення ідей олімпізму, спортивної етики серед учнівської молоді. Виховання спортивної молоді на олімпійських ідеалах та принципах ,з метою активізації ролі і значення фізичної культури у виховному процесі училища.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ № 2 М. ХЕРСОНА»ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ

ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

Розробив

Керівник фізичного виховання

Ю.Ю. Білик

Херсон-2021Мета: пропаганда здорового та активного способу життя, поширення ідей олімпізму, спортивної етики серед учнівської молоді. Виховання спортивної молоді на олімпійських ідеалах та принципах ,з метою активізації ролі і значення фізичної культури у виховному процесі училища.

Метою заходу є:

  • збагачення знань учнів про олімпійські види спорту та історію Олімпійських ігор;

  • розуміння та сповідування учнями фундаментальних олімпійських принципів і ідеалів, ідей олімпізму ,правил спортивної етики та чесної гри;

  • формування свідомого ставлення до занять спортом;

  • плекання у учнівської молоді позитивних і вольових рис характеру:цілеспрямованості,наполегливості,терпеливості,працелюбства

,впевненості в собі,рішучості,сили волі та сили духу,психології переможця;

  • патріотичне,моральне та громадське виховання учнівської молоді,на позитивних прикладах українського і світового спорту,формування мотивації до здорового способу життя.


Вступ

Олімпійські ігри зародилися в Стародавній Греції, де вони проводилися раз на чотири роки у місті  Олімпія і були визначною подією в житті стародавніх греків. Ігри були заборонені римськими імператорами, як поганські з метою утвердження християнства.

Олімпійські ігри античності були низкою змагань, що проводилися між представниками кількох міст-держав і царств Стародавньої Греції, які мали здебільшого атлетичний характер, а також змагання борців та перегони колісниць. На час Олімпійських ігор всі воєнні конфлікти між містами-державами, які брали участь у змаганнях, припинялися до їх закінчення. Походження цих Олімпіад оповито легендами. Один із найпопулярніших міфів родоначальниками ігор називає Геракла і його батька Зевса.

Згідно з легендою, це Геракл першим називав ігри «Олімпійськими» і встановив звичай проводити їх кожні чотири роки. Легенда стверджує, що після здійснення дванадцяти подвигів Геракл побудував Олімпійський стадіон на честь Зевса. Після завершення будівництва, він пройшов по прямій 200 кроків і назвав цю відстань «стадій» (грец. στάδιονлат. stadium, «етап»), який пізніше став одиницею відстані. Інший міф пов'язує перші ігри з важливою давньогрецькою традицією під назвою екехерія (грец. ἐκεχειρία) — олімпійським перемир'ям.

Найпоширенішою датою початку Олімпійських ігор античності є 776 рік до н. е. Це базується на написах, знайдених в Олімпії, в яких названі переможці бігу, що проводився кожні чотири роки починаючи з 776 р. до н. е. Стародавні ігри включали  бігові дисципліни, п'ятиборство (що складалося із стрибків, метання диску і списа, змагання з бігу та боротьби), бокс, боротьбу, панкратіон, і кінні змагання. За переказами, першим олімпійським чемпіоном був Coroebus, кухар із міста Еліс.


Олімпійські символи — атрибути Олімпійських ігор, які використовуються Міжнародним олімпійським комітетом для просування ідеї Олімпійського руху в усьому світі. До олімпійських символів відносяться прапор (кільця), гімн, клятва, гасло, медалі, вогонь, лаврова гілка, салют, талісмани, емблема.

Олімпійський девіз — Citius, Altius, Fortius, що в перекладі з латинської означає «Швидше, вище, сильніше». Він був придуманий французьким священиком Анрі Дідона, запропонований П'єром де Кубертеном при створенні Міжнародного олімпійського комітету в 1894 році і представлений на Олімпійських іграх 1924 року в Парижі.

Існує девіз «Головне — не перемога, а участь», авторство приписується де Кубертену. На ділі ця фраза пов'язана з трагедією бігуна Піетрі Дорандо, який був дискваліфікований в бігу на марафонську дистанцію (Лондон, 1908) через надану йому сторонню допомогу на фініші. Допомогу, яку він не просив. На другий день відбулася урочиста церемонія вручення призів. Один з членів королівської сім'ї запросив італійця до п'єдесталу і вручив йому золотий кубок за видатне спортивне досягнення. У цей день пенсильванский єпископ виголосив з амвона собору святого Петра наступні слова: «На Олімпіаді головне не перемога, а участь». На думку письменників Ласло Куна і В. Столбова, участь — в сенсі співпереживання спортсмену, який боровся з останніх сил, але не зміг перемогти.З метою ефективного проведення тижня будо складено план заходів ,який ґрунтується на різноманітті видів та форм роботи .

План заходів до Олімпійського тижня

З 06.09.21 по 10.09.21

№ з/п

Назва заходу

Дата проведення

Місце проведення

1

Флешмоб « Україна 30» (сід 30 разів)

06.09.21

Плац ДНЗ

«ВПУ№2 м.Херсона»

2

Спортивне свято,присвячений Олімпійському Дню

08.09.21

Стадіон ДНЗ

«ВПУ№2 м.Херсона»

3

Класна година « Фізкультура та спорт в ДНЗ « ВПУ № 2 м.Херсона»

08.09.21

Актова зала ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

3

Товариська зустріч з баскетболу 3х3 між викладачами та учнями

08.09.21

Стадіон ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

4

Фізкультхфилинки з усіма учнями училища

09.09.21

Навчальний корпус

ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

ЗВІТ

«Олімпійського тижня»

«Можливість подолати себе — найцінніша властивість спорту»

Відповідно до листа Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від 25.08 2021року № 324 « Про організацію та проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку ,Олімпійського тижня у 2021 році» та на виконання Указу Президента України від 29 червня 1994 року N 340/94 « Про День фізкультури і спорту» та з метою пропаганди здорового способу життя,поширення ідей олімпізму , розвитку олімпійського руху в Україні. В нашому навчальному закладі був проведений Олімпійський тиждень.

На початку тижня було проведено презентаційну лінійку до Олімпійського тижня,де було зачитано графік відповідних заходів. Та проведено флешмоб «Україна 30» з усіма учнями навчального закладу08.09.21 у актовій залі була проведена виховна година на тему:

« Фізична культура та спорт в ДНЗ ВПУ № 2 м.Херсона» на якій присутні були усі групи першого курсу училища. Учні були ознайомлені зі спортивним життям училища,виступом збірної команди на Обласній Спартакіаді ,розкладом спортивних секцій ,складом кафедри та з правилами техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.08.09.21 на стадіоні відбулося спортивне свято ,участь в якому взяли здобувачі освіти з 17 навчальних груп,програма складалася:

- конкурс 3-х очкових ;

-конкурс штрафних кидків;

-підтягування;

-вис на зігнутих руках;

- вправи на брусах.

Найкращий результат в правах на брусах показав

учень гр.Т-23 Ламанов Максим (40разів)

Підятугвання -І місце учень гр.№ 11 Ляшенко Олександр (23рази)

Найкращий результат з вису у учня гр.Т-23 Канюка Володимир (1,11,13)У четвер 09.09.21 було проведено фізкультхфилинки з усіма здобувачами освіти.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.