! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Зведення подібних доданків. 6 клас

Опис документу:
Мета уроку: формування знань про подібні доданки і їх зведення, вмінь у застосуванні цих знань до розв’язування вправ, розвиток обчислювальних навиків,розумової активності, логічного мислення, інтересу до вивчення математики, сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № _______ Дата уроку ____________

Тема уроку: Зведення подібних доданків.

Мета: формування знань про подібні доданки і їх зведення, вмінь у застосуванні цих знань до розв’язування вправ, розвиток обчислювальних навиків,розумової активності, логічного мислення, інтересу до вивчення математики, сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.

Тип уроку: комбінований

Епіграф уроку: «Те, що я встиг пізнати – чудово. Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати.»

Сократ –давньогрецький філософ.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Нас знову покликав на урок наш веселий друг дзвінок, який побажав вам бути сьогодні на уроці

«Д» - дружними

«З» -здібними

«В» - винахідливими

«І» - ініціативними

«Н» - наполегливими

«О» - організованими

«К»- кмітливими

ІI. Перевірка домашнього завдання

Ми з вами перебуваємо в країні виразів. Тож перевіримо як ви знаєте її закони.

Запитання до класу:

Вправа « Мікрофон»

  • Як додати два від’ємних числа?

  • Як додати два числа з різними знаками?

  • Як помножити два від’ємні числа?

  • Як помножити два числа з різними знаками?

  • Чому дорівнює сума двох протилежних чисел?

  • Коли добуток дорівнює нулю?

  • Як розкрити дужки перед якими стоїть знак плюс?

  • Як розкрити дужки перед якими стоїть знак мінус?

Усні вправи

110+120= 13+(-6)= 3,8+(-7,8)= -5,9+(-3)=

Отже в губернії «Числових виразів» все спокійно. Давайте прямувати далі.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

Мотивація навчання

- Я хочу розпочати наш урок із казки «Пряник і колосок», яку написав своєму сину відомий педагог В.О. Сухомлинський.

Вранці, до сходу сонця Людина взяла білий пряник і пішла в поле. Зірвала колосок у полі, вийняла із нього зернята, і спробувала на зуб, посміхнулася і заховала колосок у кишеню. Ось там і зустрілися Пряник і Колосок.

- Хто ти такий? – запитав Пряник

- Я Колосок.

- Ой, який ти колючий! Яка з тебе користь?

Посміхнувся колосок, поворухнув своїми вусиками і відповів:

- Без мене не було б ні хліба, ні тебе, Прянику.

- Отже, - каже Пряник, все від тебе. Але хто ж над тобою старший?

- Праця, - відповідає Колосок, - вона все дає. Але праця в руках людини. Праця і Людина – найголовніше.

Отже, я вас закликаю до наполегливої праці, щоб пізнати істину міркувань.

ІV. Вивчення нового навчального матеріалу.

  • Давайте з вами розберемо такирі приклади:

  • Необхідно спростити вирази. Погляньте всі доданки, які входять до виразів містять одну і ту ж букву: в першому випадку а, а в другому х, але різні коефіцієнти(числа, які стоять перед буквами).

  • Доданки, які містять однакову буквену частину, називають подібними. Отже, потрібно звести подібні доданки. Для цього потрібно додати коефіцієнти, а потім дописати букву.

Як спростити вираз, що містить не одну, а декілька букв?

У нього дві групи подібних доданків і кожну групу потрібно окремо зводити: -2a+3b+6a-9b=4a-6b

Колективне розв’язування вправ.

-6x-8x+10x-4x

-5t+6t-13t

-4x-6+10-5x

-2t+8-7t+10t

Отже:

При зведенні подібних доданків додаються лише коефіцієнти.

-5а+7а=2а

Буквена частина без змін.

Товаришують лише ті доданки, в яких однакова буквена частина.

-5a+7b-10a-13b=-15a-6b

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Погратись хочеться мені

В цікаву гру «Так чи ні»

І перевірю я ураз

Чи знає математику ваш клас.

Гра «Так чи ні»

Робота в групі

Вправа «Втрачена інформація»

Що пропущено в даних виразах?

І завдання 6a- … = -2a

II завдання 6x - … -13x = -7x - 9

ІІІ завдання 6x - … -13x +1 - 4x = … - 8

Робота біля дошки

Кожен учень обирає собі конверт з завданням і виконує його біля дошки.

І конверт -4+2х-1+х=-5+3х -3а+5b-7a-7b=-10a-2b

ІІ конверт -7x-4-5+x=-6x-9 -6a+7-13a+19a-7=0

ІІІ конверт -3x-5+2x+x+5=0 -2b-6a+9a-3b=-5b+3a

VІ. Самостійна робота

VІІ. Підведення підсумків уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Що нового дізнались на уроці?

  • Що особливо сподобалось на уроці?

  • Що запам’яталося найбільше?

VІІІ. Домашнє завдання.

Вивчити правила, № 1381 ст. 237 - виконати

ІХ. Резерв уроку.

Виконати біля дошки

Підручник № 1380 ст. 237

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись