Зустріч 58. Які рослини занесені до Червоної книги України?

Опис документу:
Зустріч 58. Які рослини занесені до Червоної книги України? Мета: ознайомити учнів з рослинами свого краю, що охороняються і занесені до Чер¬воної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зустріч 58. Які рослини занесені до Червоної книги України?

Мета: ознайомити учнів з рослинами свого краю, що охороняються і занесені до Чер­воної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

— Доведіть, що комахи, риби, птахи і звірі, які живуть у водоймі та по­близу неї взаємопов’язані між собою. Розкажіть казку про підводне царство та його водяних мешканців.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про рідкісні рослини, які потребують охорони.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 144–145)

— Пригадайте! Які рослини в твоєму краї стають рідкісними?

Робота в парі

— Складіть перелік рослин, яким, на вашу думку, загрожує небезпека зникнення.

— Для чого створили Червону книгу України? Що таке Червона книга?

— Червона книга — це важлива книжка і водночас державний документ, у якому представлено перелік багатьох рідкісних рослин і тварин, що зни­кають. Такі переліки створено у різних країнах, є він і в Україні. Його нази­вають «Червона книга України», він складається із двох товстезних томів. (У кожному з них міститься понад тисячу сторінок!)

— Розгляньте фотографії на с. 144. В одному томі зібрані відомості про рос­линний світ, а в другому — про тваринний світ.

— Роздивіться фотографії рослин, занесених до Червоної книги України, на с. 145, запам’ятайте їх.

— Які з рослин, що занесені до Червоної книги України, квітують навесні, а які — влітку?

— Які з рослин із Червоної книги України зростають у лісах; степах; горах?

— Які з рослин, що занесені до Червоної книги України, виривають для бу­кетів, щоб продавати на базарах та вулицях міст?

— Як діяльність людей впливає на життя дикорослих рослин?

— Роздивіться і запам’ятайте умовні позначки, які розповідають про при­чини зменшення кількості рослин у природі.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в групі

— Поміркуйте, чому рослин у природі стає менше? Що можна зробити для їх охорони?

2. Гра «Чи правильно, що?..»

Учні використовують сигнальні картки: якщо висловлювання правильне — зелену, якщо неправильне — червону).

Рослини очищають повітря.

З вини людини на Землі зникло багато рослин.

Усі рослини можна зривати і робити з них букети.

Наша держава взяла під охорону рідкісні рослини.

Кульбабу відносять до рослин, що охороняються.

Учні повинні знати рослини, які охороняються державою.

Ти можеш допомогти рослинам, щоб їх не ставало менше.

— Сподіваюся, що тепер серед вас не буде людей, байдужих до рослин рід­ного краю, а особливо, представників Червоної книги. Я звертаюсь до вас із проханням: не рвіть даремно квіти, охороняйте ніжні й одночасно тендітні й беззахисні рослини.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що таке Червона книга?

— З якою метою створена ця книга?

— Чому необхідно охороняти природу?

II. Домашнє завдання

С. 144–145.

— Намалюйте плакат-звернення «Збережемо рослини!».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн