Зустріч 55. Чи всі лісові ягоди можна куштувати?

Опис документу:
Зустріч 55. Чи всі лісові ягоди можна куштувати? Мета: поглибити знання учнів про їстівні та неїстівні лісові ягоди; розвивати вміння спостерігати, логічно і творчо мислити; виховувати пізнавальний інтерес; прищеп- лювати любов до природи. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зустріч 55. Чи всі лісові ягоди можна куштувати?

Мета: поглибити знання учнів про їстівні та неїстівні лісові ягоди; розвивати вміння спостерігати, логічно і творчо мислити; виховувати пізнавальний інтерес; прищеп- лювати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

— Які лікарські рослини зростають на луках?

— Коли краще заготовляти лікарські рослини і як їх зберігати?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про їстівні та неїстівні лісові ягоди.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 138–139)

— Пригадайте! Які лісові рослини ви знаєте? Яку користь приносять ліси людям?

— Розгляньте фотографії.

— З якими лісовими ягодами познайомив вас їжачок Хитрячок?

— Яку пораду він дав?

— Які бувають ягоди?

Під маленькими яличками

у смарагдовій траві

літо виросло суничками —

то по одній, то по дві.

Л. Костенко

— Що ви дізналися про суницю лісову?

— Де росте малина?

— Коли вона достигає? Де росте?

— Чому люблять її і дорослі, і діти?

— Що ви дізналися про чорницю, брусницю і ожину?

— Чому їстівних ягід стає дедалі менше в наших лісах?

— Роздивіться уважно, як виглядають отруйні рослини (с. 139). Запам’ятайте їх назви!

— Що ви про них прочитали?

— Обережно! Ніколи навіть не торкайтеся, а тим більше — не їжте лісових ягід, яких не знаєте!

Гра «Хто “зайвий”?»

Чорниця, вороняче око, суниця, ожина.

Костяниця, брусниця, вовчі ягоди, малина.

2. Фізкультхвилинка

Імітація збирання ягід

Сунички — нахиляються, збирають у траві; малина — рвуть стоячи; аґрус — рвуть навприсядки; вишні — дістають з висоти; виноград — з висоти; чорниця — присідають; обліпиха — стоячи; вовчі ягоди — викидають геть.

V.Узагальнення й систематизація знань

Гра «Не помились!»

— Закресліть назви отруйних ягід.

Журавлина, суниця, чорниця, беладонна, пасльон, вороняче око, вовчі ягоди, обліпиха, малина.

— Підкресліть назви ягід, які можна збирати.

Малина, чорниця, морошка, брусниця, пасльон, суниця, вовчі ягоди, бела­донна.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

— Наведіть приклади дерев лісу.

— Наведіть приклади кущів лісу.

— Наведіть приклади лісових ягід.

VII. Домашнє завдання

С. 138–139.

— Уявіть, що до вас завітав друг з далекої країни. Розкажіть йому, які з наших лісових ягід смачні й корисні, а які — небезпечні й навіть отруйні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Особливі діти в закладі освіти: характеристика нозологій, педагогічні підходи»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн