Зустріч 52. Як змінюється влітку нежива природа?

Опис документу:
Зустріч 52. Як змінюється влітку нежива природа? Мета: розширити уявлення дітей про те, як змінюється влітку нежива природа; розви¬вати у дітей уміння виділяти прикмети кожної пори року; виховувати любов до при¬роди, дбайливе ставлення до неї. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зустріч 52. Як змінюється влітку нежива природа?

Мета: розширити уявлення дітей про те, як змінюється влітку нежива природа; розви­вати у дітей уміння виділяти прикмети кожної пори року; виховувати любов до при­роди, дбайливе ставлення до неї.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

— Які народні прикмети про літні місяці ви знаєте?

— Розкажіть, який літній місяць вам подобається найбільше. Які є відмін­ності між літніми місяцями? Які ви придумали для них символи?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про явища природи, що відбуваються влітку.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 132–133)

— Пригадайте! Як змінювалася тривалість дня і ночі впродовж навчаль­ного року? Чи світить у віконечко сонце, коли ви тепер йдете до школи? Коли на вулиці темнішає?

— 22 червня — особлива дата для природи. Це — найдовший день та най­коротша ніч у році.

Сонечко Семикрапочка пропонує: пригадайте, як змінюється нежива при­рода влітку?

Робота в парі

— Складіть розповідь про погоду влітку.

— Відгадайте загадки.

Без рук, без ніг, а стукає. (Грім)

Що без леза та без зуба ростина міцного дуба? (Блискавка)

— Розгляньте фотографії на с. 133 (гроза, блискавка, град, злива, веселка).

— Розкажіть, як наближається гроза? Що таке злива? Коли буває блис­кавка? Що таке град?

— Льодяні горошини-градинки нівечать листя й квіти, обривають недо­стиглі плоди із дерев, знищують майбутній урожай.

— Коли з’являється веселка?

— Гроза — це природне явище з громом і блискавками. Під час грози дме сильний вітер і йде злива. Відбувається в теплу пору року, переважно влітку.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в парах

— Підкресліть ознаки літа.

З’являються листочки на деревах;

найдовший день;

птахи збираються у вирій;

висаджують розсаду;

збирають хліб;

косять сіно;

достигають фрукти;

цвітуть сади;

пташенята вчаться літати.

2. Гра «Чому так говорять?»

— Як ви розумієте зміст приказок і прислів’їв про літні місяці?

Червень складає сіно в копиці.

Червень — рум’янець року.

Липень — вершина літа.

Липень молодий бджілок годує.

Серпень чудовий булки дарує.

Серпень — жнивець.

Як у серпні дбаєш, так узимку маєш.

Загадки

Як настав цей літній місяць,

— Все росте у нас навколо,

Ягідки почервоніли,

Спіє в полі щедрий колос. (Червень) Н. Забіла

Іде літо на коні

Та й несе гарячі дні.

Зацвіли пахучі липи.

Як цей місяць зветься?..

(Липень). С. Жупанин

В місяці спекотнім цім

Жарко дуже нам усім.

Хочеться в саду побути,

Смакувати спілі фрукти. (Серпень)

С. Жупанин

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Про що ми говорили сьогодні на уроці?

— Як змінюється нежива природа влітку?

— Які природні явища бувають улітку?

VII. Домашнє завдання

С. 132–133.

— Складіть розповідь про те, як потрібно поводитися під час грози.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн