Зустріч 40. Як дерева зустрічають весну?

Опис документу:
Зустріч 40. Як дерева зустрічають весну? Мета: ознайомити учнів з весняними явищами в житті рослин; встановити зв’язки між цими явищами і погодою навесні; розвивати спостережливість, пам’ять; виховувати любов до природи рідного краю. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності 1. Перевірка домашнього завдання

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зустріч 40. Як дерева зустрічають весну?

Мета: ознайомити учнів з весняними явищами в житті рослин; встановити зв’язки між цими явищами і погодою навесні; розвивати спостережливість, пам’ять; виховувати любов до природи рідного краю.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

1. Перевірка домашнього завдання

— Які символи для кожного весняного місяця ви придумали?

— Яку ви склали казку про весняні місяці?

2. Слухання вірша «Веснянка»

Цвірінь, цвірінь,

Іде теплинь

На іменини трав.

Готуй човни, а сани кинь,

Бо сніг водою став.

А ще готуй ріллю м’яку,

Сівалки і зерно,

Щоб у дзвінкому колоску

Примножилось воно.

А. Качан

— Який настрій у вас викликав цей вірш?

— Чому ви радієте?

— Які зміни відбуваються у природі з настанням весни?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви дізнаєтеся про весняні явища в житті дерев та кущів.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 102–103)

— Пригадайте! У якому стані перебувають рослини взимку?

— Про що розповіла Синьокрила Сойка?

— Розкажіть за фотографіями на с. 102 календар весняного життя дерев та кущів.

Підсумок. Сокорух, розвиток бруньок, розпускання листків, цвітіння — це весняні явища в житті рослин.

— Що запитала Синьокрила Сойка?

— Що відбувається з бруньками?

— Доведіть, що змінюється забарвлення стовбурів дерев.

— Чому з кінця березня настають тяжкі, смутні часи для берізок?

— Розгляньте фотографії на с. 103.

— Як виглядають гілочки бузку в березні, квітні та травні?

— Які зміни відбуваються в життя каштана, яблуні і черемхи впродовж весни?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Обери»

— Виберіть і підкресліть явища, характерні для рослин навесні. Поясніть їх.

На деревах немає листя. Розпустилися бруньки. Льодохід. Цвітуть квіти. Обпадає листя. Яскравіше світить сонце. З’явилися комахи. Листопад. Тане сніг. З’явилися бруньки на деревах.

2. Телеграма з лісу

Ми — перша зелень, і за це нас усі ламають. Ми навіть боїмося розпуска­тися першими в лісі. А що хорошого? Все одно зламають. Допоможіть нам!

Ваші вірні друзі: Верба, Черемха, Лісовий бузок

За В. Біанкі

— Яку відповідь ти надішлеш на цю телеграму?

— Можливо, ти надаси допомогу деревам лісу? Яку?

3. Тестування

Що змінюється в житті рослин навесні?

а) Бубнявіння бруньок;

б) листопад;

в) розпускання листя;

г) цвітіння;

д) поява плодів.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Як весняна погода впливає на рослини?

— Чому так говорять: «Навесні закінчується зимовий спокій у рослин»?

— Що відбувається з рослинами навесні?

VII. Домашнє завдання

С. 102–103.

— Як змінюється настрій людей навесні? Розкажіть про свій весняний настрій.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн