Зустріч 28. Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?

Опис документу:
Зустріч 28. Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени? Мета: виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки; повторити, що від неживої природи залежить стан живої природи, а також діяльність людей восени; розвивати пізнавальну активність дітей; вчити розуміти, у чому полягає краса і ба¬гатство осені, правильно поводитися в природі восени

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зустріч 28. Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?

Мета: виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки; повторити, що від неживої природи залежить стан живої природи, а також діяльність людей восени; розвивати пізнавальну активність дітей; вчити розуміти, у чому полягає краса і ба­гатство осені, правильно поводитися в природі восени.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання— Які осінні турботи у людей у містах і селах восени?

— Розкажіть про те, як у вашій родині заготовляють на зиму осінній урожай овочів та фруктів.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви доведете, що від неживої природи залежить стан живої при­роди, а також діяльність людей восени. Переконаєтеся у тому, що розумієте, у чому полягає краса і багатство осені, і знаєте, як потрібно правильно поводи­тися у природі восени.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 66–67)

— Оберіть правильні відповіді на запитання наших героїв.

1) Рівнодення — це, коли:

а) день триває рівно 10 годин, а ніч 14 годин;

б) день і ніч тривають по 12 годин.

2) Які природні явища відбуваються у житті рослин восени?

а) Розпускання листя на деревах і кущах;

б) листопад;

в) пожовтіння листя;

г) достигання плодів і насіння.

3) Як розмножують рослини? Встанови відповідність.

1) Овочі на городах

2) Кімнатні рослини

а) живцями.

б) насінням.

4) Які з грибів, що ти бачиш на фотографіях, їстівні, а які — отруйні?

а) Білий гриб;

б) опеньок осінній;

в) лисички;

г) бліда поганка.

5. Який птах не належить до перелітних?

а) Соловейко;

б) лелека;

в) синиця;

г) чапля.

6. Що трапиться, якщо восени зникнуть усі жолуді, горіхи та інші плоди?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Робота над загадками про комах

Серед лісу горбик-дім,

Тисячі живуть у нім.

Працелюбні ці комахи:

Добрі, щирі, розумахи... (Мурахи).

Тонкі ніжки, два крила,

І за розміром мала.

У кімнаті, надворі,

Рідна нам, як комарі. (Муха)

Фрукти, цукор полюбляє,

Де солодке відчуває.

В смужку в неї одежина,

Із комах уся родина. (Оса)

Їх дружина кров з нас п’є,

В неї хист до цього є.

Як над вухом запищить —

Так і хочеться набить! (Комар)

По травичці, по землі

Коні бігають малі.

Іподромом для них луг,

Не поставиш їх у плуг! (Коник-стрибунець)

У червоного малятки

На спині краплинки-цятки:

Чорні вуса, голова,

Любить лагідні слова. (Сонечко)

У живого гвинтокрила

На спині прозорі крила.

Кольорові шати,

Любить мандрувати. (Бабка)

Заповзята трудівниця,

Вона праці не боїться.

Дуже сильна ця комаха

Називається... (мураха).

В мене довгий хоботок,

З квіт збираю я пилок.

Ще яскраві крильця маю,

Безтурботно я літаю. (Метелик)

В нього крила, в нього вуса,

Трохи я його боюся.

Як летить — так чути звук.

Бронзовий великий... (Жук).

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

Хвилинка милування природою

— Помилуйся осінніми пейзажами (с. 67) та пригадай нашу осінню ман­дрівку.

— Що тобі запам’яталося, сподобалося найбільше?

— Про що захотілося розповісти своїм друзям?

— Що тебе вразило?

— Які знання ти зможеш використати у щоденному житті?

— Тепер ти можеш вирушати у гості до зими.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Географічні задачі»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн