Осінь, гарна молодиця
Розгулялась, веселиться,
Прикрасила все барвисто
І шипшинове намисто
Одягла собі на шию...
Та чоготільки не вміє
Осінь, щедра господиня!
Гарбузи, картоплю, дині,
Все зібрала із городу.
Не забула й про погоду:
Заховала у тумані
Сад, де яблука рум'яні.
Там, де грушісоковиті
Зранку дощиком обмиті,
Листяжовтерозтрусила,
Де береться в неї сила?
Осінь гарнамолодиця...
Літо нам вжетільки сниться.
(Тарас Шевченко)
