Зараз в ефірі:
Семінар:
«
Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні
»

Знайомимо дітей з легендою "Лялечка й подушечка для малої".

Я і Україна

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

02.08.2020

239

11

2

Опис документу:
Легенда розповідає про кохання Мар’яна та Василя. Про українську жінку - гарну господиню і турботливу матусю. Про звичаї вишивання, а вишивки як оберега. Народна творчість виховує у дітей сімейні цінності.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Легенда

« ЛЯЛЕЧКА Й ПОДУШЕЧКА ДЛЯ МАЛОЇ».

Жила в селі дуже красива

дівчина Мар’яна. Прийшла пора

виходити Мар’яні заміж. Прийшли свати, дала Мар’яна і її мати згоду на весілля з чорночубим Василем. Справили по осені гучне весілля.

Гарний був молодий, а ще краща була наречена.

Заходилась молода жінка господарювати в новій хаті. Як та пташечка в своєму гніздечку господарює Мар’яна. Вже зранку й хліб в піч посадила і припічок підбілила, й хату прибрала, а сонечко ще зовсім мало по небі пройшло.

Подивилась молода господиня на свою прибрану хату й сіла біля вікна прясти кужель. Пряде тонку, тонку ниточку і наспівує веселу пісеньку.

Враз сердечко чогось так швидко застукало, ніби про щось хороше сповістити хотіло. Затихла пісня, прислухалась молода жінка й почулось їй ніби десь зверху, з висоти звучить ніжний, лагідний голос: „Ти незабаром станеш матір’ю”.

Прислухалась Мар’яна, навіть веретено зупинилось в її руці. А голос все звучить та звучить. І слова так гарно чути. „Знай, Мар’яно, щоб твоя дитина добре спала, щоб їй снились солодкі сни, щоб голівонька ніколи не боліла – виший подушечку маком та мальвою і набий сінцем з садочка. А ще поший з ганчір’я ляльку з гарними великими очима. Покладеш цю ляльку в колиску, то хто зайде глянути на твою дитину, то зразу побачить ляльку, а вже потім твою дитину. Лялька буде її від злого ока, холодного вітерцю оберігати, сінце буде своїми пахощами їй розуму та сили надавати, маки та мальви сни солодкі надсилати. Добре це запам’ятай, Мар’янко”.

Здригнулась молода жінка, подивилась навкруг – ніде нікого немає, а по хаті ніби теплий вітерець пройшов. Задумалась Мар’яна.

Встала, підійшла до скрині, взяла кусочок білого полотна й стала вишивати мальви та маки. Дивиться вона на них, а квіти немов живі. Так і кажеться, що пелюсточки так і заворушаться під голочкою. До вечора і подушечка й красуня-лялька були готові.

Лялька така гарна, жаль, що тільки не говорить.

Незабаром народилась маленька донечка в Мар’яни. Молода мати добре запам’ятала слова, які почула в той чудовий ранок. Зробила все так, як тоді чула. Спить мала в колисці, тільки посміхається уві сні, а лялька дивиться на всіх своїми великими очима і вбирає в себе холодний вітерець, поганий погляд, зігріває малу.

Росте мала здорова й весела. Спокій та затишок живуть в господі, радіють батьки, дивляться на красуню - донечку.

А мати дякує чарівному голосу, який послав здоров’ячко, солодкий сон її донечці.

Джерело:https://etnoxata.com.ua/suveniry-igrushki/motanki/kukla-motanka-kristinka.html

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.