і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Знаходження добутку виду 2400 х30 усним і письмовим способом. Розв’язування задач на пропорційне ділення.

Знаходження добутку виду 2400 х30 усним і письмовим способом. Розв’язування задач на пропорційне ділення.

Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
800 грн
240 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №OF186646
За публікацію цієї методичної розробки Богданова Ольга Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №OF186646
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

НОВОЄЛИЗАВЕТІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Знаходження добутку виду 2400 х 30 усним і письмовим способом.

Розв’язування задач на пропорційне ділення.

(відкритий урок з математики 4 клас )

З досвіду роботи учителя початкових класів

Богданової Ольги Миколаївни

2013 р.

Тема: Знаходження добутку виду 2400 х30 усним і письмовим способом.

Розв’язування задач на пропорційне ділення.

Мета: навчити учнів розв’язувати приклади на множення у випадку, коли перший та другий множники закінчуються нулями; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення;

розвивати пізнавальні здібності учнів;

виховувати повагу та гордість за свою Батьківщину.

Обладнання: сигнальні картки, завдання для роботи в парах .

Хід уроку

І. Організаційний момент

– Діти, математика – наука точна і серйозна.

Сьогодні ми будемо:

Діяти – активно!

Думати – оперативно!

Сперечатися – доказово!

Для всіх обов’язково

ІІ. Повідомлення теми уроку

  • На сьогоднішньому уроці ми навчимося розв’язувати приклади на множення у випадку, коли перший та другий множники закінчуються нулями;

  • І працювати будемо за таким планом:

  1. Усний рахунок.

  2. Хвилинка «Ерудита».

  3. Увага! Новина!

  4. Каліграфічна хвилинка.

  5. «Задачна» зупинка.

  6. Самостійна.

  7. Гра.

  8. Домашнє завдання.

  9. Підсумок. Рефлексія.

Малюнковий план вивішується на дошці.

Кожен пункт плану буде замкнено на замок . За правильно виконане завдання будете отримувати ключ. Ми будемо збирати ключі від фортеці Знань. Для того, щоб дістати всі ключі (а їх 7 ), треба швидко і точно виконати завдання, які вказані. За кожну відповідь отримуєте ключ. Коли всі ключі, будуть у вас, їх треба вставити до цих «кишеньок». І двері „відчиняться". Там за „дверима" зашифроване слово, яке можна прочитати тільки коли виконаємо всі завдання . Дізнавшись, яке слово зашифроване - відкривається клітка і ви отримаєте нагороду за свою роботу. Будь ласка, починаємо, у вас є 38 хвилин. Почнемо гру.

Рефлексія настрою:

на дошці з’являється три обличчя (веселе, сумне, нейтральне).

– Діти, оберіть і намалюйте на полях своїх зошитів те обличчя, що відповідає вашому настрою на початку уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Хвилинка каліграфії

Зошит правильно кладу

Ручку правильно тримаю

Сиджу рівно, не схиляюсь

І писати я стараюсь

2022

2022+2022= 2022 : 2022=

2022 : 2 = 2022 х 10 =

- Утвори п’ятицифрове число з поданих цифр: 2. 0. 4. 9. 7.

Вчитель на дошці записує число 24790

- Прочитай число, назви всі розряди, скільки в ньому всього десятків,

одиниць?

  1. Усна лічба

218 х 10, 43 х 100, 1000 х 1000.

Записуємо лише відповіді

  1. Обчисли зручним способом

179 х 25 х 4 2 х 1982 х 5 (загальна площа у га лісу та степу

на Донеччині )

4. Хвилинка «Ерудита»

– Ялина може жити 1200 років, а сосна – ½ цього віку. Який вік сосни?

(1200:2 = 600 (років))

– Яка пташка важить найменше і скільки саме? Найменша пташка корольок – її маса становить 1/200 частину від 1 кг. Якою є маса пташки?

(1000:200 = 5 (г))

  1. Виконання письмового множення з коментуванням ( біля дошки

10512 1186

х 50 х 400

------- -------------

(кількість чоловіків та жінок, що проживають в нашій області)

IV. Робота над новою темою

  1. Підготовча робота

Яка дія найчастіше зустрічалась у прикладах?

Що робить дія множення із числом?

Як називаються числа при множенні?

  1. Проблемне завдання

- Спробуємо розв’язати приклади. ( перший розв’язують учні , другий – з поясненням вчитель )

2400 2700 3600

х 30 х 30 х 40

Учні самостійно дійдуть висновку, що в добутку буде три нулі.

Третій приклад виконують самостійно. Перевіряють відповідь по картках

а) 145000 б)144000 в)146000

2. Робота з підручником.

А) Розв’язок прикладів (№728) (усно з коментуванням)

Б ) Розв’язок прикладів біля дошки.

3100 х 30

1400 х 20

2100 х 40

1100 х 30

1200 х 60

2200 х 30.

(928376 – тонн соняшнику зібрали у 2012році)

Завдання:кожен учень розв’язує по одному прикладу.

З перших цифр кожного прикладу складають число. Утворене число на карточці, котра прикріплена до дошки.

- Якщо завдання виконано вірно, то учні дізнаються нові відомості про Донеччину .

ІІ Завдання сильнішим учням

( на картках)

Картка №1

2500 х 30

4300 х 20

2600 х 20

1800 х 40

3300 х 30

1400 х 30.

(785794 – цукровий буряк)

Картка №1

2200 х 40

3300 х 20

1400 х 30

2600 х 20

3100 х 20

1100 х 90.

(864569 – кукурудза)

3. ФІЗХВИЛИНКА

Хлопчики й дівчатка всі

Нахилились до землі,

Потім встали – руки в боки

І зробили три підскоки.

Потім розминали плечі.

Рівні спинки у малечі!

Руки вгору, опустили

І за парти тихо сіли.

4. Робота над задачею( підручник ст. 111 № 731)

-Самостійне читання;

- колективний розбір умови задачі; визначення типу задачі;

- складання короткого запису до задачі

- розв’язок задачі біля дошки «слабкими» учнями з навідними питаннями

- Самостійне рішення задачі в зошиті «сильними» учнями ( відповідь: 320 кг жита).

5. Робота над задачею( підручник ст. 111 № 732)

-Самостійне читання;

- колективний розбір умови задачі; визначення типу задачі;

- складання короткого запису до задачі

- розв’язок задачі біля дошки «слабкими» учнями з навідними питаннями

- Самостійне рішення задачі в зошиті «сильними» учнями ( відповідь: 64 т щебеню , 32 т. піску ).

3. Смостійна робота

Тест( на окремих листках)

1. 1200 х 30 = а) 36000 б) 46000 в) 3600

2. 220 х 200 = а)4400 б) 44000 в) 440

3. 4300 х 20 = а) 68000 б) 8600 в) 86000

4. 310 х 300 = га а) 93000 б) 9300 в) 39000

5. Знайди площу поля, якщо його довжина 120 га, а ширина 50 га.

а) 6000 га б) 600 га в) 60 га

Взаємоперевірка.

ТЕСТ

  1. а)36000 - 1бал

  2. б) 44000 - 1бал

  3. в) 86000 - 1бал

  4. а) 93000 - 1бал

  5. а) 6000 га – 1бал

САМООЦІНЮВАННЯ

4. Робота над задачею( задача записана на картці)

-Самостійне читання;

- колективний розбір умови задачі; визначення типу задачі;

- Постав запитання до задачі і розв’яжи її самостійно. (сильні учні)

- Дай відповіді на запитання ( слабщі учні)

Довжина поля 200 м, а ширина на 120 м менша. Картопля займає

3\4 від загальної площі всього поля.

5. Гра «Математична естафета»

(виконується на дошці. Завдання на карточках, які передаються учням).

380 х 600

73000 х 4

5400 х 50

3040 х 5

230 х 40 - 6800

20 х 30 х40 + 80000

VІ. Підсумок уроку

Повертаємося до нашого плану.

– Що ми виконали?

– Що пропустили? Чому?

– Що нового ми дізналися сьогодні на уроці?

Метод «Незавершеної пропозиції»

– Я навчився …

– Я хотів би більше…

– Виявляється, що…

Метод «Мікрофон»

– Молодці, гарно попрацювали!

– Продемонструйте настрій з яким ви завершуєте сьогоднішній урок на полі зошита.

Чому так?

VІІ. Домашнє завдання диференційоване:

І група №734, 736;

ІІ група № 735, 736.

1. Все зміг зрозуміти!

2. Не зовсім

все зрозумів,

але хочу зрозуміти

3. Нічого не зрозумів

4.І не хочу

розуміти

розуміти

1. Все зміг зрозуміти!

2. Не зовсім

все зрозумів,

але хочу зрозуміти

3. Нічого не зрозумів

4.І не хочу

розуміти

Картка №1

2500 х 30

4300 х 20

2600 х 20

1800 х 40

3300 х 30

1400 х 30.

Картка №2

2200 х 40

3300 х 20

1400 х 30

2600 х 20

3100 х 20

1100 х 90.

Тест

1. 1200 х 30 = а) 36000 б) 46000 в) 3600

2. 220 х 200 = а)4400 б) 44000 в) 440

3. 4300 х 20 = а) 68000 б) 8600 в) 86000

4. 310 х 300 = га а) 93000 б) 9300 в) 39000

5. Знайди площу поля, якщо його довжина 120 га, а ширина 50 га.

а) 6000 га б) 600 га в) 60 га

Тест

1. 1200 х 30 = а) 36000 б) 46000 в) 3600

2. 220 х 200 = а)4400 б) 44000 в) 440

3. 4300 х 20 = а) 68000 б) 8600 в) 86000

4. 310 х 300 = га а) 93000 б) 9300 в) 39000

5. Знайди площу поля, якщо його довжина 120 га, а ширина 50 га.

а) 6000 га б) 600 га в) 60 га

.

  1. .

1. Все зміг зрозуміти!

2. Не зовсім

все зрозумів,

але хочу зрозуміти

3. Нічого не зрозумів

4.І не хочу

розуміти

розуміти

1. Все зміг зрозуміти!

2. Не зовсім

все зрозумів,

але хочу зрозуміти

3. Нічого не зрозумів

4.І не хочу

розуміти



нее

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
на даному уроці учні навчаться розв’язувати приклади на множення у випадку, коли перший та другий множники закінчуються нулями; будуть вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення;
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    192
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    OF186646
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти