і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Життя людини - найвища цінність

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема . Життя людини - найвища цінність

Мета. Пропагувати ідею ,що життя людини -

найвища цінність ,формувати національну

свідомість учнів , духовність , продовжити

розмову про сенс життя .Виховувати

громадську позицію , вміння відстоювати

свою думку ,виховувати естетичні почуття,

культуру полеміки , любов до Батьківщини ,

почуття патріотизму.

Обладнання. Плакат - сторінки журналу, ілюстрований

матеріал з теми на стенді , Конституція

України ,плакат з висловами видатних

людей , анкета .

Тип уроку . Усний журнал

Хід уроку:

1Вступне слово учителя

Як добре нам жити і знати,

І вірити, друзі, весь час,

Що кращого слова, як мати,

Немає у світі для нас .

Воно - ніби сонця усмішка,

Неначе дитинства привіт,

Як перші санчата і книжка,

З якої побачили світ.

Те слово – утіха єдина,

Мов сонця ясний промінець,

Його промовляє дитина

І в дальнім поході боєць.

Мама, мати, матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, найдобріша, найкраща, наймиліша. ЇЇ очі супроводжують нас у далеких мандрах, материнська ласка зігріває нас до старості , вчить бути мудрими, дбає про нас, дає поради , оберігає кожного з нас ...

А найважливіше те, що мама подарувала нам найвищу цінність - життя.

Ось вам зараз 15-16 років - перед вами відкривається нова і відповідальна пора життя – юність. Це вік утвердження ідеалів, становлення характеру , формування поглядів , вибору життєвого шляху.

Життя людини - найвища цінність, то ми повинні прожити його так, щоб бути гідними називатися Людиною. Отже, тема нашого уроку " Життя людини – найвища цінність." А проведемо його у вигляді усного журналу, який має 4 сторінки:

1. Успіх, задоволення, щастя не приходять самі

собою , а залежать від нас .

2. Молоде покоління і Україна.

3. Найбільша цінність у людини - її духовність.

4. Що таке щастя?

Сторінка 1

1 учень

Кожен з нас чогось прагне у своєму житті, чогось бажа, і якби всі ці прагнення і бажання завжди здійснювалися, ми б вважали це за успіх, відчували б себе задоволенними, або навіть і щасливими. Але успіх, задоволення, щастя не приходять самі собою, вони залежать від нас самих . Цю істину потрібно постійно памятати .

А що ж робити, щоб бути задоволеним своїм життям?

Якщо в дитинстві нас опікають батьки, які спрямовують наше життя, беруть на свої плечі труднощі, впливають на наші інтереси, то в зрілому віці вся відповідальність за те, яким буде наше життя, повністю лягає на нас самих. Отже, як формується наша особистість, чого в житті ми досягнемо в подальші роки, залежить тільки від нас . Кому б не хотілося у своєму житті досягти успіху , щастя , завжди відчувати себе задоволеним?

2 учень

Десять заповідей, які ведуть до задоволення життям

1 . Бути радісним і веселим.

2 .Ставитися до людей співчутливіше та доброзичливіше.

3.Менше критикувати й бути поблажливішим до вад та помилок людей, з якими спілкуєтесь.

4.Наскільки дозволять обставини, поводитися так, ніби успіх неминучий.

5.Уникати песимістичних, негативних суджень.

6.Хоч би що сталося, реагувати спокійно, діяти виважено .

7.Жити для інших.

8.Насолоджуватися красою життя, вірити, що ті, кого ти любиш, теж люблять тебе.

9.Поважати батьків.

10.Любити свою Батьківщину.

Сторінка 2

Діалог з Україною

Я прокинулася, лежачи в житі, під голубим небом . Наді мною схилилася постать жінки . Напрочуд гарна , у вінку волошок та вишиванці . Але бліда , втомлена .

- Хто ви? – спитала я її.

- Я – Україна, твоя Батьківщина.

Я поглянула на її натруджені руки, потім побачила біля серця глибоку рану, яка ще зовсім не загоїлась.

- Вам боляче?

Жінка погладила мене по голівці і ледве чутно відповіла:

-Так. Боляче. Бо була я багатою країною, квітла серед пишних садків , мала всього вдосталь . Але скільки ворогів топтали мою землю , забороняли мені говорити рідною мовою , вбивали і рзстрілювали моїх кращих дочок і синів , засилали до Сибіру , давили голодоморами . А коли стало легше дихати , Чорнобильським полином обсипали мене . Ось серце і не витримало .Ятрить моя рана .

- А її вилікувати можна?

- Так , тому й прийшла до тебе .Я вже вільна . І від вас , юних , залежить моя доля .

- А що ми маємо робити?

- Любити мене, знати мою історію, культуру, боротися з моїми ворогами, берегти довкілля, рзмовляти мовою мого народу. Тоді утвердиться моя незалежність і загояться рани.

- Я все зроблю ...

- Я знала, що на юнь можна розраховувати. Я вірю вам.

І постать жінки зникла в блакиті.

Я стала на коліна перед іконою і присяглася, що вилікує молоде покоління всі рани України. І вона більше не страждатиме.

Учитель

Я думаю, що всі ви зрозуміли : від вас залежить майбутнє нашої Батьківщини .Тому кожен повинен прожити свое життя так , щоб з гордістю нести почесне звання громадянина України.

Сторінка 3

Заговори - я зрозумію , що ти за людина .

Які у тебе думки і почуття .

Одне лиш слово - й за хвилину

Я зрозумію суть твого життя .

Був час , коли боги існували , а людей і тварин не було . Перед тим , як живі істоти мали з’явитися у світ , бог Епімей розділив між ними властивості : одним дав силу , іншим - швидкість , третім - властивість літака ...

І тільки людина залишилася голою , без ложа , без зброї . І щоб допомогти їй вижити , Прометей украв у бога Гефеста працьовитість , а у богині мудрості Афіни - розу і віддав це все людям .

Здавалося все було добре , проте жилося людям погано , багато хто гинув . І все це тому , що люди не володіли мистецтвом жити суспільним чином і спілкування .

Злякався Зевс , що загине все людство і вирішив подарувати людям сором і правду , віру і любов , радість і надію , щоб служили вони окрасою життя . Відтоді найціннішою людською якістю вважається духовність , взаєморозуміння , духовне спілкування .

Запитання для бесіди :

1 Що таке духовність ? Яку роль вона відіграє

у розвитку держави ?

2 Які , на вашу думку , найбільші цінності

людського життя ?

3 Без яких рис характеру не можна гідно прожити

життя ?

( Духовність , любов , повага , милосердя , дружба. )

Найбільше диво у людини - її духовність , здатність ставитися до інших так , як би ти хотів , щоб вони ставилися до тебе . Життя кожної людини від самого народження і до її смерті проходить серед людей . Без їхньої допомоги вона не може навчитися навіть ходити . Отже , найбільші цінності людського життя - дружба і любов . І тому , щоб прожити щасливе життя , кожна людина повинна вчитися духовності .

Саме тепер , коли , ніби за цеглинкою цеглинку , ми будуватимемо духовне життя , в майбутньому будемо мати витвір мистецтва - храм людської душі . І тоді наша матінка - Україна буде ще більше розвиватися , збагачуватися , процвітати.

1 учень

Буває часом сліпну від краси ,

Спинюсь , не тямлю , що воно за диво.

Оці степи , це небо , ці ліси -

Усе так гарно , чисто , незрадливо ,

Усе , як є – дорога , явори ,

Усе моє , все зветься - Україна .

Л. Костенко

2 учень

День прозорий мерехтів , мов пломінь ,

І душа моя горить сьогодні ,

Хочу жити , аж життя не зломить ,

Рватись в гору чи летіть в безодню .

Хоч людей довкола так багато ,

Та ніхто з них крику не зупинить ,

Якщо кинути в рухливий натовп

Найгостріше слово – Україна .

О. Теліга

3 учень

Бог дарував людині найвищу цінність - життя . І ми , молоде покоління , зобов’язанні прожити його гідно , залишатися нескореними перед труднощами , життєвими негараздами , у будь-яких ситуаціях зберігати власну честь і гідність , обрати шлях служіння своїй Батьківщині .

Сторінка 4

Учитель

Хто я ? Навіщо я прийшов у цей світ ? Телебачення , реклами , журнали наводять на думку про те , що ми маємо бути багатими , красивими . Нам потрібна робота , дача , машина ... І тоді ми будемо щасливими . Кожен , хто з’явився на світ, претендує на щасливу долю . Але що таке щастя ? Чи щасливі ви ?

Зараз перед вами виступить 5 учнів , які доводитимуть своє бачення щастя . А ви , прослухавши виступи , оберіть свою формулу щастя .

1 учень

Найщасливіша та людина , яка потрібна всім .

" Людина , яка думає тільки про себе і шукає в усьому свою вигоду , не може бути щасливою. " ( Сенека )

Чи можливо таке ? Подібна людина своє сімейне життя може перетворити на пекло . Я вважаю , що краще бути потрібним багатьом , ніж нікому . Якщо хочете , це поклик душі : допомогти , співчувати , дати пораду . Сучасні психологи радять дотримуватися правила : " Роби для інших те , що вони хотіли б , щоб ти зробив для них " . Це девіз нашого життя . Щастя - у твоїй необхідності людям .

Як казав В. Сухомлинський : " Найпрекрасніші і в той же час найщасливіші люди ті , хто прожив своє життя , піклуючись про щастя інших " .

Мені подобається вірш Симоненка , в якому говориться про сенс життя , про призначення людини на землі .

Ти знаєш , що ти – людина ?

Ти знаєш про це чи ні ?

Усмішка твоя – єдина ,

Очі твої – одні ...

Сьогодні усе для тебе -

Озера , гаї , степи .

І жити спішити треба .

Кохати спішити треба -

Гляди ж не проспи !

Є люди , які дуже полюбляють скаржитися , багато говорять про свої переживання , перекладають свій тягар на інших . Вони завжди нещасні . Але є й інші . Наші болі вони розділяють щиро, завжди приходять на допомогу . І вони щасливі , бо вони не самотні , бо вони гарні душею .

" Найщасливіша та людина , яка дає щастя найбільшій кількості людей " . ( Дідро )

Щастя - коли тебе чекають , коли ти потрібний .

2 учень

Щастя у праці .

Для ледачого таке твердження абсолютно не підходить . А я кажу про людину , яка хоче чогось досягнути в житті , про людину , яка має певну мету . Праця принесе радість , якщо робити її з вогником , натхненням .

Хто може відчути радість від своєї праці ? Звичайно , не той, для кого праця - важкий тягар , повинність . А той , хто з радісним трепетом очікує кінцевої мети , коли його зусиллями оновлюється світ .

3 учень

Щастя , коли маєш багато грошей .

Жити в постійному стресі за своє багатство : раптом вкрадуть , раптом згорить ... Хіба цей страх може бути сумісний із щастям? Гроші надають упевненості у собі . Коли є гроші , можна купити дорогі речі , мандрувати , ні в чому собі не відмовляти . У цьому є щастя .

4 учень

Щастя в коханні .

На мою думку , головне у житті - мати хорошу дружну сім’ю , здорових , розумних дітей .

Звучить вірш Л. Костенко " Як пощастило дівчинці в 17 літ " .

Не так просто у безмежному світі знайти його , Єдиного , або її , Єдину . А якщо це вдається , хіба це не щастя ? Взаємне , велике , чисте кохання - це вершина , якої прагне багато хто , і якщо її досягнуто – більшого щастя не треба .

4 учень

Щастя - у подоланні себе , у самовдосконаленні .

Скільки б не судилося страждати ,

Все одно благословлю завжди

День , коли мене родила мати

Для життя , для щастя , для біди .

День , коли мої маленькі губи

Вперше груди мамині знайшли .

День що мене вперше приголубив

Ласкою проміння із імли .

Як мені даровано багато ,

Скільки в мене щастя , чорт візьми ,

На землі сміятись і страждати ,

Жити і любить поміж людьми !

В. Симоненко

Отже , робота над собою , прагнення самовдосконалення , відчуття власної значущості – ось що таке щастя .

Запитання для бесіди :

Яке ваше бачення щастя ? Що для вас щастя ? В чому сенс життя ?

Анкета " Твоя життєва позиція "

1 Хотіли б ви народитися заново і почати життя?

2 Є у вас хобі ?

3 Вважаєте ви себе нещасливим ?

4 Чи подобаєтесь ви собі ?

5 Бажаєте досягти успіху у житті ?

6 Який ваш ідеал ?

7 Чи оберете ви у житті шлях служіння Вітчизні ?

Проведення анкети та обговорення її результатів .

Заключне слово вчителя

Нехай 21 століття буде століттям душі і серця і тоді всі ми станемо щасливими , а наша держава Україна буде квітнути .

Щастя - це вічна дорога зелена .

Щастя - це літо , зима і весна .

Щастя - це віра в добро і любов .

Щастя - це друзі і рідний твій дім .

Щастя - це світ , подарований всім .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Позакласний захід
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    8 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    1002
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    CK964795
  • Вподобань
    0
Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь