Зимові зміни в неживій природі

Опис документу:
Мета: дати уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; вчити проводити спостереження за природою взимку; розвивати бачення прекрасного в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Природознавство, урок №31 Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна

Місце проведення....

Тема: ,

Зимові зміни в неживій природі

Мета: дати уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; вчити проводити спостереження за природою взимку; розвивати бачення прекрасного в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок

Обладнання: ілюстрації до теми, мікрофон

ХІД УРОКУ

і. Організаційний момент

« Активне читання» - 3 хвилини - за пісочним годинником

Вправа «Погода» ( через «Мікрофон»)

  • Яка зараз пора року?

  • Який місяць?

  • Яке число?

  • Тепло чи холодно надворі? Який стан неба?

  • Яка температура повітря?

  • Чи були сьогодні протягом дня опади?

Запитання для повторення

  • Про яку пору року ми говорили на попередньому уроці?

  • Назвіть осінні місяці.

  • Який місяць був листопадним?

  • Яким був найхолодніший місяць?

  • Чому говорять: «В осінній час сім погод у нас»?

  • А яка осінь вам більше подобається — рання чи пізня?

  • Яка пора року йде після осені?

її. Повідомлення теми і мети уроку

Ви вже здогадалися, про яку пору року ми сьогодні говоритимемо?

Так, тема нашого уроку «Зима» (ілюстрація). Наше завдання — визначити зміни в неживій природі взимку, або по-іншому, ознаки зими.

Ні. Вивчення нового матеріалу

Розгляньте ілюстрації.

  • Якими фарбами користується зима?

  • Як ви вважаєте, а чим пахне зима?

  • А коли, на вашу думку, вона настає?

  • Трійка, трійка прилетіла.

  • Коні білі в трійці тій.

  • А в санях сидить цариця —

  • Білокоса, білолиця.

  • Як дмухнула холодком,

  • Все прикрилося сріблом. (Зима, зимові місяці)

  • А зараз відгадайте загадки і назвіть зимові місяці.

  • Дорожній майстер... (грудень)

Мости будує всюди,

Вкриває річки кригою,

Воює із відлигою:

Дороги підморожує,

Щоб на дзвінких санчатах

Новому року мчати.

Т. Коломієць

. (Січень) — тче полотна білі,
тче, щоб землю одягти.
Стелить з пуху заметілі,

щоб посіви зберегти,

одягти шати срібні

кожній липі і дубку,

пританцьовуючи дрібно

од морозу на льодку.

Т. Коломієць

Аж тріщить мороз, лютує.
Сніжна віхола танцює.

А ставок у лід закутий.

Що за місяць, діти?.. (Лютий).

ЗИМА

Дорога біла стелиться,

І краю їй нема.

Сніжок мете. Метелиця.

Прийшла до нас зима.

Льодком тоненьким скована,

Спинилася ріка.

Повита тихим сном вона,

Весняних днів чека.

І ліс дріма. Безлистною

Верхівкою поник.

Над ним пісні висвистує

Лиш вітер-сніговик.

В. Бичко

Про які ознаки зими ви дізналися із загадок про місяці та віршів? Серед усіх названих ознак зими виберемо найголовніші. Температура повітря.

Сніг.

Лід.

Сонце низько.

Тривалість дня.

IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

На кожній парті — картка. Учні ознайомлюються із завданнями для спостережень.

1) Визнач, яка погода, і познач галочками ознаки зимової погоди.

2) Визнач, чим вкрита земля, річка.

3) Визнач, як виглядають дерева. Запиши назви.

4) Визнач, яких птахів можна зустріти.

5) Познач, що ти спостерігав.

  • На сонці сніг виблискує, сріблиться.

  • Дерева стоять під сніговою ковдрою.

- Кругом білим-біло.

  • Я пропоную вам послухати «Танець сніжинок» П. Чайковського

  • Заплющте очі й уявіть зимову картину. Що ви побачили?

Наведіть приклади зимових явищ у неживій природі. (Відлига, ожеледиця, снігопад, заметіль, паморозь зимові явища.)

Захопився майстер ділом, — Все фарбує тільки білим.

Що ж лишається робити? Фарби іншої нема. Відгадали, любі діти,

Хто малює так?.. (Зима).

Що це? Що це? — всі кричать, — Білі мухи он летять! (Сніг)

На зимові віти

Сіли білі квіти. (Іній)

Рукавом махнув :— Дерева нагнув. (Вітер)

Хто малюнок на вікні Уночі зробив мені? (Мороз)

V':*. :.


Вдень у небі гуляє,

А ввечері на землю сідає. (Сонце)

Кручу,гуркочу,

Знати нікого не хочу. (Хурделиця)

Росте вона зимою Донизу головою Тоненькою, Прозорою, Біло-голубою. (Бурулька)

Робота над прислів'ями

  • Грудень землю грудить і хату студить.

  • Лютневий сніг весною пахне.

  • Грудень рік кінчає, зиму починає.

  • Січень — року початок, зимі — середина.

  • Лютий прийде, усі шляхи замете.

Гра «Підкресли ознаки зими»

Довгі ночі, короткі дні. Сонце добре світить і гріє. Всі дерева стоять голі. Птахи прилітають з вирію. Небо низьке, сіре, непривітне. Вночі бувають заморозки. Сніг укрив замерзлу землю.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

Що сталося з Сонцем узимку? (Сонце піднімається невисоко.)

Як це вплинуло на температуру повітря? (Мороз)

Як змінилися опади? {Снігопад)

Як змінилося небо? (Сірі, темні хмари)

Що ми спостерігаємо на деревах і дротах у мороз? {Паморозь)

А на вікнах? (Візерунки на склі)

Що сталося на річках, озерах, ставках? (Лід)

Фізкультхвилинка - через кожні 15 хвилин

Раз! Два! Час вставати, Будемо відпочивати. Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П'ять! Шість! Засміялись,

Три рази понахилялись. Зайчик сонячний до нас Завітав у світлий клас. Будем бігати, стрибати, Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає. Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
6
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!