і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Зимові розваги

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №HB704019
За публікацію цієї методичної розробки Коваленко Тетяна Василівна отримав(ла) свідоцтво №HB704019
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Номінація: урок

ЗОУ «Школа №97, м. Донецька»

Коваленко Тетяна Василівна

Тип уроку: Мультимедійний урок в 1 класі.

Вид уроку: урок із використанням ІКТ.

Тема. Зимові розваги.

Мета: засвоїти лексику за темою; удосконалювати вміння вимови м'якого подовженого приголосного звука [ц'] у дієсловах на -ться; формувати вміння виділяти головне; співвідносити зміст тексту з малюнком; ставити запитання за змістом малюнка.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, ножиці, клей, кольорові олівці.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Холодно зараз у лісах і лугах.

Холодно зайчикам, лискам , птахам.

Затишно, тепло в класі у нас.

Доброго дня вам, вітаю я вас.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Мовна розминка.

- Зараз ми зробимо зарядку для язичка.

Читання чистомовки-добавлянки.

(голосніше) (тихіше)

Ма-ма-ма – скоро вже ..(зима).

Те-те-те – снігу..(намете).

Ем-ем-ем – саночки…(візьмем).

Дем-дем-дем – на гірку…(підем).

III. Мотивація навчальної діяльності

  1. Відгадування загадки.

Що за диво –

Все навколо

Білим пухом занесло.

Дива зовсім тут нема.

Це до на прийшла… (зима)

Слайд 2

2. Вправа «Чого без чого не буває?».

Поміркуйте і скажіть, чого без чого не буває.

а) Книжки не буває ... (без аркушів).

б) Учнів не буває ... (без учителя).

в) Дощу не буває ... (без хмари).

г) Снігу не буває ... (без морозу).

д) Зими не буває ... (без без без ...).

3. Вивчення «Зимової пісеньки»

А щоб зима змогла разом із Дідом Морозом завітати до нас на урок, треба її гарно покликати, вивчити напам’ять невеличкий віршик.

Зимонько, де ти?

Намети замети.

Ми тебе стрічатимем

З лижами, санчатами,

З ковзанами на льоду.

А зима гукає:

– Йду!

Хто готовий розказати вірш напамять? (Діти розповідають вірш напамять.)

Ви чудово виконали це завдання. Зима дарує вам свої чарівні сніжинки. (вчитель кладе сніжинки на парти дітям, які добре розказали вірш)

3.Вправа «Мікрофон»

Хто любить зиму? Чому? (Взимку холодно; випадає сніг; річки, озера, ставки замерзають, діти люблять цю пору року)

  • Що приносить дітям зима? (Радість, веселощі, розваги)

4. Фізхвилинка «Морозець»

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні ми поговоримо про зимові розваги дітей. Пограємо у гру, відгадаємо загадки, складемо розповідь про сніговика.

IV. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

  1. Складання «павутинки» «ЗИМА»

Слайд 3

Діти, давайте складемо «павутинку» до слова «зима». Ми будемо відгадувати загадки. А відгадавши ці загадки, ви дізнаєтесь, що потрібно зимі для розваг дітей. Послухайте першу загадку.

(На дошці прикріплена сніжинка. Діти відгадують загадки і прикріплюють до кожного промінчика «сніжинки»-відгадки.)

В зимову веселу пору Дві дощечки, дві сестри

Ми найкращі друзі дітвори. Несуть мене із гори. (Лижі)

Вивозять діти нас на гору,

А ми веземо їх з гори. (Сани)

Я падаю на ваші хати. Два коники залізні

Я білий-білий, волохатий. Несуть мене по льоду.(Ковзани)

Я прилипаю вам до ніг.

І називаюсь просто…(сніг)

Скрипу, скрипу – все мандрує, Надворі мороз тріщить,

Жартома, а чи всерйоз — баба з віником стоїть,

Геть шибки всі замурує а як сонце припече, —

Білим сріблом Дід… (Мороз) кине віник і втече. (Снігова баба)

  • То що ж полюбляють робити діти взимку? (Ліпити снігову бабу,кататися на ковзанах, лижах, спускатися на санчатах із гірки)

Слайд 4, 5

  • А називається все це?(Зимові розваги)

  1. Фізхвилинка «Зимонька і сніговими»

Слайд 6, 7, 8, 9, 10

  1. Гра «Плутанка»

  • Зима запрошує вас на загадкову галявину, де зустрілися всі пори року. Вам треба знайти лише, те що підходить до теми «Зима».

Дощ, сніг, ковзани, квіти, лижі, гриби, хуртовина, роса, мороз, сніговик, туман, шуба, вода, травичка, санки, сонце, ягоди, рукавички, сніжинка, ковзанка.

V.ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Зліпи сніговичка»

  • До нас на урок хтось завітав. (Учитель вивішує незакінчений малюнок із зображенням сніговика)

  • Як ви гадаєте, хто це? (Сніговик)

Слайд 11

  • Дуже подібний, але чогось йому не вистачає. Чого? (Очей, носика, ротика, рук, ніг, мітли)

  • Чи шкода вам сніговичка? Давайте йому допоможемо. (Учитель поступово дочеплює ті частини, яких не вистачає)

Слайд 12

  • От ми і допомогли нашому сніговичку. Що з ним тепер сталося? (Він тепер розвеселився,роздивився нас і посміхнувся)

VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над віршем Т. Коломієць «Про сніговика» (підручник, с. 136-137).

а) Слухання вірша.

Послухайте вірш. Визначте, який він — сумний, спокійний чи веселий.

Про Сніговика

У дідка Сніговика Кочергою ворухнув,

Кочерга замість ціпка, Бороду розпушив

Замість носа – бурячок. І по стежці рушив.

Замість шапки – банячок. — Ти куди оце, куди?

Сперся він на кочергу — А туди, де холоди,

І ні кроку по снігу. Де снігів по пояс —

А в одлигу позіхнув, На Північний полюс.

б) Вправа на розпізнавання в тексті незнайомих слів. Послухайте вірш ще раз. «Впіймайте» незнайомі слова. На цих словах плесніть у долоні один раз.

в) Гра «Пояснялочка».

Слайд 13

— Хто зможе пояснити значення незнайомих слів?

Кочерга — ... (Залізний прут із загнутим кінцем для перемішуван­ня палива у печі.)

Ціпок — ... (Палиця із загнутим кінцем, яку використовують для опори при ходінні.)

Банячок — ... (Чавунний горщик; казан.)

Північний полюс — ... (Крайня точка земної кулі на півночі.) (Показати на глобусі чи карті півкуль. Промовити слова хором один раз.)

2. Практична робота «Найкращий сніговичок»

Уявіть, що ви ліпите сніговика. Поміркуйте, із чого ви зробите очі, ніс, рот, руки, пасок, шапку.

Намалюйте предмети, які будуть виконувати роль названих частин тіла сніговика.

А тепер домалюйте сніговика.

– Створимо казкову галявину з наших сніговичків. Помістіть ваші роботи на виставку.

Розкажіть однокласникам про свого сніговика. Розпочніть так: «Очі я зроблю з ...»

3. Розповідь за серією малюнків (підручник, с. 60—61).

Розкажіть за малюнками.

VII.ПІДСУМОК УРОКУ

– Зимонька переконалася, як багато ви про неї знаєте, вмієте відгадувати «зимові» загадки, добирати слова-ознаки, складати цікаві розповіді про зимові розваги, малювати чудових сніговичків. За це вона нагороджує кожного з вас своїми сніжинками

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
На уроці діти в ігровій формі знайомляться які бувають зимові розваги. Розгадуючи загадки поширюють словниковий запас. Працюючи в парі діти малюють сніговичків. Постійна зміна дій та гра допомагають дітям запам"ятати нове.
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    844
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    HB704019
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти