Земноводні і плазуни.

Опис документу:
Мета: Формувати поняття «плазуни», «земноводні, формувати уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками; розвивати вміння порівнювати, спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Природознавство, Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна

Місце проведення З клас

Тема

Земноводні і плазуни.

Мета: Формувати поняття «плазуни», «земноводні, формувати уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками; розвивати вміння порівнювати, спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.

Обладнання'.малюнки тварин, картки для роботи в групах,аркуші для самооцінки, аудіо запис «Звуки природи».

Хід уроку

I. Організаційна частина:

- Зараз у нас урок природознавства. На парті у вас повинні бути підручники, зошити, щоденники і ручки, листки самоконтролю. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами будемо перегортати

сторінки цікавої книги. Кожна сторінка несе в собі багато цікавого та

пізнавального. Розпочинаємо урок.

II. Підсумок фенологічних спостережень.

1. Синоптик.

- Вітаю всіх, кого цікавить якою буде погода сьогодні. Температура повітря
..., вітер ..., небо похмуре. А щоб урок пройшов приємно і приніс
задоволення , подаруйте один одному посмішку, а на вушко скажіть один
одному приємний комплімент. Хай сонечко дарує вам тепло , попутного вам
вітру.

2. Хвилинка - цікавинка.

А чи знаєте ви,що тварини можуть попереджати про зміни в погоді.

Жаби квакають на дощ.

Свиня рохкає, хоч і сита, - на мороз.

Пес на снігу згортається калачиком - на мороз.

Кіт шкрябає підлогу - на вітер, завірюху.

Гуска стоїть на одній нозі чи ховає голову під крило - на холод.

Якщо в морозяний день заспіває півень - потеплішає.

Кінь лягає на землю - перед снігопадом.

III. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальне опитування.

  • Яку велику тему почали вивчати?(На дошці запис «Тварини»),

  • До якої природи відносяться тварини? (До живої). Доведіть. (Тварини дихають, ростуть,розмножуються,харчуються,відмирають).

- А рослини теж дихають ростуть,розмножуються,харчуються,відмирають.
Чим же тварини відрізняються від рослин? (Тварини
переміщаються,харчуються готовою їжею,ростуть тільки в молодому віці).
2. Завдання за темою « Тварини - частина живої природи». (Індивідуальне з
взаємоперевіркою)

- Перевіримо,що ви вже знаєте за цією темою

1 .Визнач правильну відповідь.

Що спільногб між тваринами і рослинами?

а)Те, що вони належать до неживої природи. б)Те, вони живуть і ростуть на Україні.

в)Те, що вони належать до живої природи.

2. Закінчи речення.

Тварини належать до живої природи тому що...

а) вони дихають; б) живлять; в) дихають,живляться ,ростуть; 3.Продовжіть речення.

Тварини живуть

Тварини живляться ...

IV. Мотивація навчальної діяльності
Створення проблемної ситуації

Подивіться на малюнок. Чи всі тварини однакові?

V. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми продовжимо мандрівку царством Тварин. На Землі живе більше 1 млн. 500 тис. різноманітних тварин. Хоча всі вони різні,проте багато з них мають щось подібне. За спільними ознаками вчені об'єднали тварин в групи. Не за кольором,не за розміром,не за способом харчування ,а саме за істотними ознаками(за тими,яких немає у інших тварин).Усіх тварин на землі можна поділити на 6 класів.

VI. Вивчення нового матеріалу.
Різноманітність тварин (робота в малих групах)

Завдання для груп. Опрацювати відповідний текст у підручнику і підготувати

коротку доповідь за планом.

План.

  1. Назва групи тварин.

  2. Наведи приклад.

  3. Особливості зовнішньої будови.

  4. Істотні ознаки цієї групи. Земноводні

- Жаби і тритони - це земноводні, їхнє тіло вкрите м'якою, слизькою
,вологою шкірою. Воно складається з голови, шиї, тулуба, передніх і задніх
ніг. У деяких є хвіст.

Якщо шкіра пересохне, тварина загине. Усі земноводні дихають киснем повітря. Вони не можуть довго перебувати під водою. Тому частину життя земноводні проводять на суші, а частину — у воді. Плазуни

Черепахи, ящірки, змії, крокодили - це тварини, яких називають плазунами. Чому? На суші вони рухаються «плазуючи», тобто тягнуть своє тіло по землі. Тіло плазунів укрите сухими лусочками. У черепах ці лусочки зрослися й утворили міцний панцир.

Тіло складається з голови, тулуба, хвоста. Час від часу плазуни линяють, тобто скидають стару шкіру. Вони живуть повсюди (у воді, лісах, пустелях, степу, горах) немає їх лише там, де дуже холодно. Взимку вони залягають у сплячку.

VII Фізкультхвилинка.

Під аудіо запис «Звуки природи» хвилинка відпочинку. VIII. Закріплення і осмислення знань. Робота в парах. Гра «Зоопарк».

Діти в парі виходять, показують тваринку рухами, жестами, а всі інші відгадують, що за тваринка. VIII. Узагальнення і систематизація знань. Хвилинка ерудита.

  1. Куди зайцю зручніше бігти — з гори чи під гору? (Під гору, бо у зайця передні ноги коротші, а задні довші.)

  2. Хто з лісових звірів розвішує гриби для сушіння на деревах і з якою метою?( Білка, що запасається на зиму сушеними грибами.)

  3. Товстим чи худим залягає ведмідь у барліг і чому?( Товстим. Жир обігріває і годує ведмедя).

  1. Що буде з бджолою, коли вона вкусить?( Бджола гине).

  2. Чиї пташенята не знають своєї матері?( Пташенята зозулі).

  3. Назвіть найменшу пташку?(Колібрі).

  4. Скільки років живе щука?(Щука може жити 100—200 років).

  1. Назвіть найбільшу рибу в світі?( Китова акула. Довжина її — близько 30 метрів).

  2. Яка риба без луски?(Сом). VIII. Підсумок уроку.

І.Гра «Незакінчені речення». Продовж речення:

Земноводні - група тварин, які можуть жити на і у

Плазуни - група тварин,які пересуваються....

2- .Що цікавого довідались на уроці? Який вид роботи сподобався

найбільше? Чому?

.IX. Домашнє завдання.

Прочитати статті в підручнику( с. 133-138)

- За бажанням підготуйте цікавий матеріал про будь - яку тваринку. Хто працює на високий рівень, готують матеріал про живлення тварин і ланцюги живлення тварин. Подяка дітям за урок

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!