Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

«Здоров'язберігаючі технологій на уроках фізичної культури»

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Фізична культура

Для кого: Дорослі

18.10.2021

32

0

0

Опис документу:

Фізичне виховання - невід'ємна частина сучасної системи освіти. Фізична культура в школі служить цілям всебічного розвитку особистості, в тому числі, підготовці дітей до життя.

Здоров'язберігаючих технологій - це сукупність прийомів, способів і методів організації навчально-виховного процесу без шкоди для здоров'я школярів.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Стаття на тему :

«Здоров'язберігаючі технологій на уроках фізичної культури»

Фізичне виховання - невід'ємна частина сучасної системи освіти. Фізична культура в школі служить цілям всебічного розвитку особистості, в тому числі, підготовці дітей до життя. У сучасній школі відмінною і головною особливістю предмета «Фізична культура» повинен стати пріоритет здоров'я. Сьогоднішній день фізичної культури - не гонитва за результатами, а кропітка робота вчителя і батьків над зміцненням здоров'я дітей. На уроках необхідно враховувати бажання, настрій, темперамент кожної дитини і кожного вчити саморегуляції, адаптації, релаксації. Урок не тільки для м'язів, а й для мозку.

Здоров'язберігаючих технологій - це сукупність прийомів, способів і методів організації навчально-виховного процесу без шкоди для здоров'я школярів. Мета здоров'язберігаючих технологій навчання - забезпечити школяреві можливість збереження здоров'я за період навчання в школі, сформувати у нього необхідні знання, вміння та навички щодо здорового способу життя, навчити використовувати отримані знання в повсякденному житті.

Сьогодні проведення уроків у вигляді занять оздоровчою аеробікою входить до шкільної програми фізичного виховання в рамках рекреаційного та оздоровчо-коригуючого напрямків, що робить уроки фізкультури більш привабливими. Оздоровча аеробіка як засіб фізичного виховання може бути включена в програму розділу «Гімнастика» в усіх класах.

У початковій школі можна застосовувати різні комплекси ритмічної гімнастики, танцювальні уроки, сюжетно-ігрові уроки. Музичний супровід робить позитивний вплив на психічний і емоційний стан дітей. Комплекси ритмічної гімнастики повинні містити вправи, які допомогли б вирішувати завдання кожної частини уроку:

- вступна частина - це вправи, що сприяють розігрівання м'язів і суглобів, формуванню правильної постави, поліпшення роботи органів дихання;

- основна частина - це вправи, спрямовані на комплексний розвиток рухових якостей, тренування опорно-рухового апарату, серцево-судинної і дихальної систем;

- заключна частина - це вправи релаксаційного характеру, які дозволяють організму відновитися після фізичних навантажень.На уроках фізичної культури для учнів середньої та старшої вікової групи можна використовувати різноманітні напрямки і види аеробіки:

· Танцювальні уроки, в яких розучуються елементи танців різних стилів, збагачують руховий досвід і підвищують культуру рухів. Танцювальна аеробіка приваблива, емоційна і високоефективна для розвитку координаційних здібностей. Включення в урок елементів східного танцю можна широко застосовувати для занять з дітьми, які мають обмеження по здоров'ю;

· Степ-аеробіка дозволяє комплексно розвивати рухові якості, сприятливо впливає на опорно-руховий апарат, серцево-судинну систему, дихальну і нервову системи. Однак, для проведення уроків цього виду необхідна наявність спеціальних степ-платформ .;

· Силові класи досить популярні у старшокласників, так як вони дозволяють не тільки тренувати основні системи організму, але і акцентувати навантаження на які відстають у розвитку окремих групах м'язів, виправити дефекти статури, нормалізувати вагу;

· Уроки з елементами йоги і пілатесу допомагають розвивати силу і гнучкість м'язів, зв'язок і суглобів. Це різні динамічні і статичні пози, дихальні вправи, вправи на стрейтчинг і розслаблення. Вони дуже ефективні для зняття стресового впливу на хребет.

На уроках оздоровчої аеробіки школярі вчаться культурі рухів, почуття ритму, розвивають слух, набувають пластичності, вміння не ординарно мислити і ставитися до занять творчо. Оздоровчу аеробіку можна широко використовувати в секційної та позакласної роботи, при проведенні свят і заходів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.