Збірочка диктантів для розумних діточок

Опис документу:
Подані диктанти допоможуть вчителям та батькам перевірити вміння своїх розумних діточок писати під диктовку. Адже, як практика показує, вміння писати гармотно не всім під силу. Тому користуйтеся і вдосконалюйте свої знання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Збірочка диктантів для розумних діточок

Бережіть ліси

Лісник – людина вчена. Знає кожне дерево, кожну травинку, кожне вогнище, залишене людьми. Для своїх зелених друзів він і лікар, і сторож.

Сам ліс також сторож. Він береже поля від засухи, захищає від злих вітрів. Його коріння не дає водяним потокам розмивати землю. Ліс зберігає кришталеву воду річок і джерел.

Бережіть ліси! Вони щедро віддячать за людську доброту.

(59 слів)

Ластівки

Був теплий сонячний ранок. У відчинені двері до нашої кімнати залетіли дві ластівки. Покружляли і вилетіли. Потім з'являлися ще кілька разів. Дзвіночками розсипався їхній веселий щебет. У куточку кімнати ластівки зліпили гніздо. Там вони вивели пташенят.

Ластівки дуже працьовиті й охайні. У їхньому гнізді

завжди чистенько. У дзьобиках вони виносять сміття на подвір'я. Влітають до кімнати через відчинене вікно.

(61 слово)

Вода і вогонь — друзі і вороги

Воду ми п’ємо, варимо їсти, вмиваємося. Вода — наш друг!

Але під час повені вода затоплює міста, села. Знищує все на своєму шляху. Вода — наш ворог.

За допомогою вогню варять чавун, готують їжу.

Але вогонь може стати ворогом. Діти наслідують старших. Намагаються запалити цигарку, розпалити вогнище. Трапляється найстрашніше — пожежа.

Нерідко пожежники не встигають допомогти.

Не грайтеся з вогнем!

(57 слів)

Осінь

Лісами та садами іде осінь. На ній золоте вбрання. На голові віночок із золотого колосся та осінніх квітів. В одній руці красуня несе плетений кошик. А з нього виглядають рум’яні яблука, соковиті сливи, янтарний виноград. У другій руці пишна паляниця.

Іде щедра осінь, частує всіх своїми дарами. Чарівниця про всіх дбає.

(52 слова)

Здорові зуби — запорука здоров’я

Роздивись свої зуби перед дзеркалом. Між ними є багато нерівностей. У них легко затримується їжа. Зуби необхідно чистити зубною щіткою з пастою чи порошком.

Стоматологи радять чистити зуби вранці і ввечері. Чистити потрібно по-вільно згори вниз. Удень прополіскують рот водою.

Зубну щітку потрібно мити з милом після кожного чищення.

Хворі зуби треба лікувати. Здорові зуби — це здоров’я і краса!

(59 слів)

Годівниця

Випав пухнастий сніг. Діти повісили на березі годівницю. Прилетіла до неї жвава синичка. Схопила у дзьоб соняшникове зернятко і почала його клювати. А тут і горобці з’явилися біля годівнички. Проганяє їх синичка. Метушиться, пір’я настовбурчила. Присіла біля насіння, сердито зацвірінькала. Поїли горобці крихти на землі та й полетіли далі.

(57 слів)

Весна у лісі

Радісна, гомінка і пахуча весна. Дзвінко співають птахи. Теплий вітер пробігає у верховітті. З’явилися паростки молодої трави. Голубими та білими пролісками вкрилися галявинки. Збігали по купинках мурашки. Вилетіли із зимового притулку перші джмелі.

Ліс одягається в зелене вбрання. Скоро зацвіте на узліссі черемха. Защебечуть дзвінкоголосі солов’ї. Прилетять і закують зозулі.

Гарна, радісна, весела весна в лісі! (59 слів)

Їжаки

Під ялинкою Михась знайшов гніздо їжачків. У ньому було четверо малят. Через п’ять днів Михась вирішив навідати їх. Цікаво, як живуть їжачки?

На стежці хлопчик побачив мертву їжачиху. Хтось загриз її. Підійшов Михась до гнізда. Там на м’якій купині лежали голодні їжаченята.

Щодня носив Михась їжачкам молоко і хліб. Звірятка брали їжу з рук. Так Михась виходив своїх їжаченят.

(60 слів)

У весняному лісі

Добре пригріває вже весняне сонечко. Підсихає в лісі земля. Все навколо оживає. Веселіше співають птахи. Їх уже багато прилетіло. Набубнявіли пуп’янки на галузках. Полетів перший метелик. Це кропивниця.

Повилазили мурашки — й одразу до роботи. Вони знищують лісових шкідників. І цим допомагають зберігати ліс.

А хто це гріється на камінчику? Ящірка. Вона теж корисна.

Гарно зараз у лісі!

(60 слів)

Моя Батьківщина

Україна — це моя рідна земля. Вона розбуджена бурхливою грозою. Красива і уквітчана ця земля весною. Щедра і різнобарвна восени. Строга і засніжена зимою. Солодка і пахуча в теплі літні дні.

Понад дорогами стоять явори багатирями. Високі гори вдивляються в синю височінь. Сивовусий Дніпро пливе через усю українську землю. Він поспішає розказати Чорному морю про гостинність її народу.

(59 слів)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!