і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Збірка матеріалів для проведення Всесвітнього дня запобігання самогубствам 10 вересня 2018 року

Збірка матеріалів для проведення Всесвітнього дня запобігання самогубствам 10 вересня 2018 року

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Година спілкування

ГРА ВЛАСНИМ ЖИТТЯМ

Мета: розглянути проблему псевдо суїциду через призму психології підлітка; акцентувати увагу на аморальності гри власним життям та небезпеці такої поведінки.

Обладнання: роздавальний матеріал (роздруковані картки, на яких записана ситуація для обговорення).

ХІД ЗАНЯТТЯ

Слово вчителя

Ви, мабуть, зустрічали людей, яких називають розбещеними, слабохарактерними, неврівноваженими. На жаль, саме ці категорії людей схильні маніпулювати власним життям для досягнення мети, не розуміючи його цінності й неповторності.

Запитання до учнів

Чи знаєте ви, що таке суїцид?

Слово вчителя

На цій годині спілкування я допоможу вам зрозуміти, що суїцид на поведінка є аномалією в людському житті.

Колективне обговорення ситуації

Учитель роздає роздруковані картки, на яких записана ситуація для обговорення, і просить учнів ознайомитися з нею, а потім відровісти на запитання.

Ситуація для обговорення

Олі не відмовляли ні в чому з дитинства. Батьки готові були на що завгодно, тільки б рідна доня була задоволена. Одяг шили на замовлення, відвозили і забирали із школи до сьомого класу, найменша застуда викликала справжню паніку.

Одного сезону в моду ввійшли шкіряні куртки. Оля забажала і собі, але батьки попросили її зачекати, тому що недавно купили комп’ютер, і грошей поки що нема. Але Оля не бажала чекати, адже їй не відмовляли раніше. Батьки не могли зрозуміти її злості, образи – вони робили все можливе для своєї дитини. «Це питання життя і смерті», - сказала Оля. Батько запротестував, мов, ніколи питання речі не буває важливішим за життя.

Наступного дня, повернувшись з роботи, вони застали доньку непритомною, а навколо неї лежали розкидані таблетки. Олю відвезли до лікарні, врятували життя. А після повернення додому на неї чекала розкішна шкіряна куртка. Протягом життя Оля знов і знов лякала рідних спробами самогубства. Батьки йшли на все, доки одного разу не зрозуміли всієї небезпеки і серйозності ситуації після чого звернулись за допомогою до психолога.

  • Як ви оцінюєте описану ситуацію? На чий бік ви станете? Суїцид

здатен вирішити наші проблеми? А чим він відрізняється від псевдо суїциду? Чим небезпечний псевдо суїцид? На чому він заснований?

Слово вчителя

Так, небезпека гри із смертю полягає в тому, що думки про неї можуть засісти в підсвідомості й спрацювати в момент, коли сама людина не бажатиме помирати. Крім того, якщо ви будете постійно шантажувати людей навколо себе, з часом ваші погрози не сприйматимуть серйозно, і тоді доведеться перейти від слів до справи, інакше все виглядатиме як фарс. Отже, людина сама заганяє себе в глухий кут.

Найбільш схильні до суїцидальних дій підлітки, що не можуть правильно оцінювати ситуацію, не хочуть прислухатися до думки старших. Як правило, псевдо самогубець завжди діятиме так, щоб його життя змогли врятувати (розкидані таблетки, щоб знали, від чого знепритомнів; хтось із старших присутній вдома із може вчасно надати допомогу тощо).

Особливість підліткової психології в тому, що всі невдачі виглядають катастрофічними, здається, що проблеми не піддаються вирішенню, ситуації виглядають безвихідними. Наявна схильність до перебільшення, неспроможність реально оцінювати обставини, нездатність самотужки вирішувати свої проблеми – ось причини підліткового суїциду. Ці причини потрібно знати, розуміти їх природу, а також те, що кожна людина дорослішає, стає з часом самостійною, набуває життєвого досвіду, словом, стає спроможною самостійно жити.

Крім того, варто задуматися, чи є на світі щось цінніше за людське життя.

Бесіда

Скажіть, чим цінне людське життя? Що потрібно людині, дитині для досягнення мети? Невже самогубство? (Має існувати сама мета, має бути розуміння шляхів її досягнення, треба реально оцінювати власні сили, не намагатись досягти бажаного за всяку ціну.)

Які люди схильні до псевдосуїциду? (Надміру емоційні, чутливі, істеричного типу, залежні від чужої думки, замкнені.)

Слово вчителя

Отже, псевдосуїцид не є способом вирішення проблем, досягнення мети; шантаж не є засобом отримання бажаного, а будувати стосунки з людьми на основі страху просто недопустимо.

Потрібно вчитися відкрито обговорювати проблеми, ситуації, шукати шляхи розв’язання наболілих питань.

До людей, схильних гратися з власним життям, недопустимо ставитися байдуже (ну і стрибай із вікна!) тому що це може призвести до катастрофічних наслідків.

Псевдосуїцид спотворює особистість, він негативно впливає на здоров’я людини.

При спробі близької вам людини покінчити з життям треба терміново звертатися за допомогою до психолога або психотерапевта.

Заключне слово вчителя Обговорюйте свої проблеми, не вважайте ганебним просити

допомоги, женіть геть важкі думки, не намагайтеся досягти бажаного, шантажуючи інших власним життям, адже межа між грою і реальною небезпекою загинути надто тонка. Пам’ятайте про свою неповторність на Землі.

Література

Година спілкування. 8 клас / Упоряд. М.О. Володарська. – Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 176 с. – (Класний керівник). С.42-45.

Ситуація для обговорення

Олі не відмовляли ні в чому з дитинства. Батьки готові були на що завгодно, тільки б рідна доня була задоволена. Одяг шили на замовлення, відвозили і забирали із школи до сьомого класу, найменша застуда викликала справжню паніку.

Одного сезону в моду ввійшли шкіряні куртки. Оля забажала і собі, але батьки попросили її зачекати, тому що недавно купили комп’ютер, і грошей поки що нема. Але Оля не бажала чекати, адже їй не відмовляли раніше. Батьки не могли зрозуміти її злості, образи – вони робили все можливе для своєї дитини. «Це питання життя і смерті», - сказала Оля. Батько запротестував, мов, ніколи питання речі не буває важливішим за життя.

Наступного дня, повернувшись з роботи, вони застали доньку непритомною, а навколо неї лежали розкидані таблетки. Олю відвезли до лікарні, врятували життя. А після повернення додому на неї чекала розкішна шкіряна куртка. Протягом життя Оля знов і знов лякала рідних спробами самогубства. Батьки йшли на все, доки одного разу не зрозуміли всієї небезпеки і серйозності ситуації після чого звернулись за допомогою до психолога.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ГРАНІ ДУХОВНОЇ ОСОБИСТОСТІ

Мета: ознайомити учнів зі структурою особистості, навчити їх аналізувати особистісні якості, формувати думку про важливість виявлення власної індивідуальності.

Завдання:

  • ознайомити підлітків із поняттям «особистість», її основними складовими;

  • допомогти їм визначити характеристики власної особистості.

Ключові слова: особистість, індивід, індивідуальність, інтереси,

характер, самовизначення.

Матеріали та обладнання: фотознімок чи малюнок із зображенням людини, розгортка тригранної піраміди для кожного учня, ножиці, паперові контури футболок, фломастери, скотч.

ПЛАН

  1. Мозковий штурм (5 хв.).

  2. Інформаційне повідомлення (5 хв.).

  3. Творча майстерня «Піраміда індивідуальності» (10 хв.).

  4. Бесіда «Індивідуальність та особистість людини» (7 хв.).

  5. Творче завдання «Футболка» (15 хв.).

  6. Підбиття підсумків (3 хв.).

ХІД ЗАНЯТТЯ

    Мозковий штурм (5 хв.)

Педагог демонструє учням фотографію чи малюнок на якому зображена

Людина (чоловік або жінка) під час виконання певної роботи, й запитує учнів, якими словами можна охарактеризувати того, хто зображений.

До уваги педагога

Серед відповідей учнів можуть бути: людина, жінка або чоловік, мама, тато, назва певної професії тощо. Проте важливо, щоб учні самостійно чи за допомогою педагога сказали, що на малюнку зображено індивіда чи особистість.

    Інформаційне повідомлення (5 хв.)

Педагог розповідає учням про характеристики індивіда та особистості.

Індивідуальність та особистість людини

Про кожного з нас можна сказати дуже багато, але передусім те, що кожний – це особистість. Людина не народжується особистістю, вона стає нею поступово; і цей процес триває довгі роки. Давайте розберемося в тому, що ми розуміємо під словом «особистість» і як відбувається процес її формування. Для цього необхідно насамперед з’ясувати, ким, якщо не особистістю, народжується людина.

Людина з’являється на світ повноправним членом суспільства і з народження, на відміну від тварин, яких іменують особинами, називається індивідом, тобто одиничним представником людського роду. Уже з першого дня життя людина має індивідуальні особливості (розріз очей, довжину тулуба, колір шкіри тощо). Але чи можна говорити про особистість новонародженого? Звичайно, ні, тому що особистість – це продукт розвитку індивіда в суспільстві. Для того, щоб індивід став особистістю, потрібен не тільки час, а й, насамперед, інші люди, суспільство, оскільки саме зв’язок «людина-суспільство» і формує особистість. Відомо кілька випадків, коли діти, котрі були вигодувані тваринами, не мали можливості спілкуватися з іншими людьми. Наслідки цього – дуже трагічні, оскільки такі діти, після того як їх знаходили і привчали жити серед людей, так і не змогли опанувати навичок, якими володіє навіть п’ятирічна дитина.

Кожна людина як одинична природна істота – це індивід; але така характеристика, звичайно, неповна, оскільки не дає уявлення про реальну людину: якою вона є в сім’ї, суспільстві, що відчуває, як мислить, чого прагне. Живучи в суспільстві, кожна людина набуває особливих якостей, що в сукупності формують її особистість.

Людину як індивіда характеризують її вік, зовнішність, статева належність. Як особистість її розглядають у системі взаємин, що складаються в неї з іншими людьми: яке місце посідає серед ровесників, як поводиться з іншими, які має переконання тощо.

Отже, особистість – це людина, яка має свої індивідуальні особливості, котра пізнає світ і перетворює навколишній світ і займає певне місце серед інших людей в суспільстві.

Для того, щоб зрозуміти, що становить собою кожна людина як особистість, необхідно відповісти на три основні запитання:

  • що її цікавить? (це запитання насамперед про інтереси та уподобання людини);

  • що вона може? (це запитання про здібності та можливості людини);

  • якою вона є? (це запитання про риси характеру людини).

    Творча майстерня «Піраміда індивідуальності» (10 хв.)

Педагог наголошує, що в житті серед безлічі різноманітних предметів та

явищ є такі, які більш за все привертають нашу увагу, викликають інтерес – бажання детальніше зрозуміти й пізнати окремі об’єкти чи види діяльності. Роль інтересів полягає в тому, що вони стимулюють особистість до діяльності у певному напрямі, змушують її шукати шляхів, засобів задоволення певних потреб.

Педагог роздає учням розгортки тригранної піраміди і пропонує їм подумати, що їх найбільше цікавить, тобто визначити свої пріоритетні інтереси та уподобання, і в формі певного малюнка зобразити їх на кожній грані піраміди.

До уваги педагога

Для прикладу педагогові доцільно продемонструвати свою «піраміду індивідуальності», на якій можуть бути зображені книга (любить читати), намет (цікавиться подорожуванням), квіти (займається їх розведенням) тощо.

Після завершення роботи педагог пропонує учням згорнути розкладку піраміди на гранях, поставити готову пірамідку на парту, уважно розглянути її та порівняти з пірамідами своїх однокласників. Якщо однакових пірамід не виявиться, він запитує в учнів, про що це може свідчити.

Педагог пропонує учням подумати, як вони розуміють слова «неповторна кожна людина». Після обговорення педагог підкреслює, що у роздумах учнів звучало слово «індивідуальність», і пропонує детальніше поговорити про це.

    Бесіда «Індивідуальність та особистість людини» (7 хв.)

Педагог проводить бесіду, використовуючи запитання:

  1. У чому може виражатися індивідуальність людини?

  2. Чи можна стверджувати, що особистість неможлива без індивідуальності? Чому?

  3. Як ви найчастіше виявляєте свою індивідуальність?

  4. Чому для вас важливо проявляти свою індивідуальність, що це вам дає?

Педагог доповнює думки учнів.

Як бачимо, особистість кожної людини має сукупність рис і особливостей, яка властива лише їй, утворює її індивідуальність. Це підтвердили ви самі, створивши символічні піраміди з гранями вашої особистості.

Індивідуальність – це поєднання особливостей людини, що утворюють її своєрідність, відмінність від інших людей.

Індивідуальність людини виявляється в рисах характеру, звичках, інтересах, особливостях мислення, мові, фантазіях тощо. Особистість людини неповторна у своїй індивідуальності. На земній кулі немає двох людей з однаковим поєднанням індивідуальних особливостей. Індивідуальна кожна людина, але індивідуальність одних виявляється яскраво, інших – малопомітно.

Індивідуальність людини може яскраво заявити про себе в інтелектуальній, емоційній, вольових сферах, а може – відразу в усіх. Поняття «особистість» та «індивідуальність» не тотожні, але тісно взаємопов’язані. Багато особливостей людини (пам’ть, мислення, звички) є якостями її індивідуальності, а не характеристиками особистості, оскільки вони не важливі для тих груп, членом яких є людина. Особистісні лише ті індивідуальні якості, які важливі у системі взаємостосунків з іншими людьми. Наприклад, сміливість і рішучість як риси індивідуальності хлопця не будуть характеристиками його особистості доти, поки він не проявить їх, захищаючи слабшого чи здійснюючи інший сміливий вчинок.

Досить образно сказав у своєму вірші про індивідуальність український поет Василь Симоненко.

Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні,

Більше такого не буде.

Завтра, на цій Землі,

Інші ходитимуть люди,

Інші любитимуть люди:

Добрі, ласкаві і злі,

Але такого не буде –

Єдиний ти на Землі!

До уваги педагога

Під час бесіди важливо підвести учнів до розуміння того, що не можна зводити прояви індивідуальності лише до особливостей зовнішності, манери говорити й одягатися. Дуже важливе місце в характеристиці індивідуальності людини належить її переконанням, інтересам, умінням тощо.

    Творче завдання «Футболка» (15 хв.)

Педагог звертає увагу учнів на те, що популярною в молоді формою

одягу є футболка. Підлітки носять футболки з портретами та прізвищами своїх кумирів, логотипами відомих фірм. Потім педагог роздає учням паперові контури футболок і пропонує кожному створити дизайн власної футболки, яка була б своєрідною саморекламою господаря і підкреслювала його індивідуальність.

До уваги педагога

Варто наголосити учням, що зараз не проводиться конкурс на кращий ескіз, тому кожен працює, як уміє. Якщо окремі учні будуть категорично відмовлятися малювати, можна запропонувати їм придумати напис до своєї футболки.

Запитання для обговорення:

  • Чи сподобалася вам ця робота?

  • Які труднощі у вас виникали у процесі створення дизайну футболки?

  • Як ви обирали варіанти дизайну, щоб підкреслити в ньому вашу індивідуальність?

Завершальним етапом вправи є презентація ескізів футболок учнями.

До уваги педагога

Цьому етапу роботи слід приділити особливу увагу. Бажано, щоб усі учні коротко презентували свої футболки.

По закінченні обговорення варто наклеїти ескізи футболок на стіну чи дошку й ще раз звернути увагу на те, що немає подібних футболок. Можуть бути схожі ідеї, але засоби втілення цих ідей у кожного свої. Тобто, це ще раз свідчить про те, що у людей є багато спільного, але, як особистості, вони по-різному проявляють свою індивідуальність.

    Підбиття підсумків (3 хв.)

Педагог звертає увагу учнів на зроблені ними піраміди, які наочно

демонструють поняття «багатогранність особистості». Перед кожним – піраміда їхньої особистості, яка є неповторною. Кожна особистість має свій прояв індивідуальності, про що свідчать різні зображення на уявних футболках.

Педагог пропонує показати піраміду своєї особистості та зображення на футболці друзям та батькам; запитати в них, яких, на їхню думку, ознак особистості та проявів індивідуальності не вистачає; проаналізувати, чи збіглися за змістом доповнення друзів та батьків, чим обумовлені відміннстоі в їхніх висловлюваннях.

СЛОВО ДО БАТЬКІВ

Шановні батьки!

Ваш син (донька) вже підліток. Саме в цей період життя формуються основні якості особистості, прояви її індивідуальності. Тому допоможіть їй в цій нелегкій справі. Поважайте інтереси вашої дитини, підтримуйте її починання,не критикуйте через невдачі, не сваріть через негативні звички та риси характеру, а переконуйте, чому їх слід позбутися. Пам’ятайте, що ваша дитина тільки вчиться життю і в неї ще немає тієї мудрості, яку ви набули з роками. Сприймаєте спокійно спроби самовираження вашої дитини в одязі, манері спілкування та поведінці. Тактовно підказуйте їй, як це краще зробити, щоб підкреслити особливості її індивідуальності. Поважайте особистість у вашій дитині, тоді й вона поважатиме вас та інших людей.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Затверджую»

директор Чаплинської СЗОШ

___________ І.М.Бондарчук

ПЛАН

проведення Всесвітнього дня запобігання самогубствам

10 вересня 2018 року

п/п

Назва заходу

Цільова аудиторія

Відповідальний

1

Година спілкування «Гра власним життям»

8 класи

практичний психолог Сурело Є.А., класний керівник ЧСЗОШ Перець Ю.В., класний керівник філії

2

Сушилка «Фотопозитив»

5-11 класи

практичний психолог Сурело Є.А.

ініціативна група

3

Заняття з елементами тренінгу «У чому сенс твого життя?»

9 класи

практичний психолог Сурело Є.А.

класний керівник ЧСЗОШ Лисаков С.В., класний керівник філії

4

Тренінгове заняття «Грані особистості»

7 класи

практичний психолог Сурело Є.А.

класний керівник ЧСЗОШ Олексюк Т.Л., класний керівник філії

5

Паркан відвертості «Я люблю життя»

5-11 клас, педагогічний колектив

педагог-організатор Пільгуй Н.А.,

практичний психолог Сурело Є.А.

6

Інформаційний бюлетень «Живчик»

10 клас

заступник директора з ВР Степаненко Т.О.,

практичний психолог Сурело Є.А.

7

Консультативний пункт

практичний психолог Сурело Є.А.

8

Акція «Гарний настрій»

1-11 класи

ініціативна група

9

Засідання психолого-педагогічного центру супроводу учнів, схильних до суїциду.

Члени центру

Директор школи Бондарчук І.М.

Завідуюча філіює Бурдейна О.М.

практичний психолог Сурело Є.А., члени Центру

Практичний психолог Є.А. Сурело

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття з елементами тренінгу

У ЧОМУ СЕНС ТВОГО ЖИТТЯ?

Мета: спонукати учнів замислитися над запитанням «Для чого людина живе?»; формувати у них активну життєву позицію; виховувати в учнів бажання знайти у житті своє місце, бути корисними суспільству.

Обладнання: картки з афоризмами на тему «У чому сенс життя?»

Коментар: до проведення заходу учитель залучає учнів-читців (три особи).

ХІД ЗАНЯТТЯ

Слово вчителя

Один східний володар захотів пізнати всю історію людства. Мудрець приніс йому п’ятсот книг з історії. Зайнятий державними справами, цар відіслав його, наказавши викласти все це в більш стислій формі. Через двадцять років мудрець повернувся. Історія людства займала тепер всього п’ятдесят томів, але цар був уже занадто старий, щоб прочитати стільки товстих книг і знову відіслав мудреця. Пройшло ще двадцять років, і сивий мудрець приніс володарю один-єдиний том, який вміщав усю премудрість світу, який той прагнув пізнати. Однак цар лежав на смертному одрі й у нього не залишилось часу, щоб прочитати навіть цю книгу. Тоді мудрець виклав йому історію людства одним рядком: «Людина народжується, страждає і помирає».

Для чого людина приходить у цей світ? Який смисл цього? Відповідь на це питання шукали люди у всі віки, у всі часи.

Творче завдання «Однодумці чи опоненти?»

Учитель об’єднує учнів в дванадцять груп. Кожна група отримує картку, на якій написано афоризм.

Завданням групам:

  1. Пояснити думку мудреця;

  2. Висловити згоду з нею, або ж заперечити.

Афоризми:

Для чого світу ти?

Ніщо ти перед ним.

Існуєш ти чи ні – примара все і дим.

Безодні з двох боків буття твого зіяють.

А поміж ними - ти, ніщо у світі цім.

(Омар Хайям)

«Життя – це позика, але не подарунок.)

(Боденшттедт.)

«Драбина життя повна колючок і найбільш боляче вони впиваються, коли ви сповзаєте по ній вниз».

(Браунелл.)

Навчання в школі життя примусове, уникнути його не може жодна людина.

(Вудберрі.)

«В кожному житті має бути трохи дощової погоди.»

(Лонгфелло.)

«Істинне призначення людини – жити, а не існувати.»

(Джек Лондон.)

Ми ляльки слухняні в долонях творця!

Це сказано мною не заради слівця.

Нас по сцені Всевишній за ниточку водить

Й складає у скриню, як до краю життя нас підводить.

(Омар Хайям.)

«Як байка, так і життя ціниться не за довжину, а за зміст.»

(Сенека.)

«Без користі жити – передчасно вмерти.»

(Гете.)

«…Час припинити чекати на несподівані подарунки від життя, а самому робити його.»

(Л.Толстой.)

Красиво жити – це не звук порожній.

Лише отой, який красу примножив

Трудом та боротьбою – той життя красиво прожив.

Воістину, увінчаний красою!

(Бехер.)

«Найдорожче в людини – це життя. Воно дається один раз, і прожити його потрібно так, щоб не було нестерпно боляче за безцільно прожиті роки, щоб не палила ганьба за підленьке і дріб’язкове минуле.»

(М.Островський.)

Слово вчителя

Ось ще кілька думок про сенс життя.

Ромен Ролан: «Бажаючи розповісти історію чийогось життя, ми описуємо його події, - і гадаємо, що це і є життя. Але це лише його оболонка. Життя – це те, що відбувається всередині нас».

Павло Загребельний: «Страшенне напруження душі – може, то і є життя? І в шахтаря. Який щодня, мов міфічний Атлант, тримає на своїх плечах твердь земну і відбирає в неї могуття з такою обережною рішучістю, щоб ні здвигнулася, ні зворухнулася; і хлібороб, який від народження до смерті без вихідних і перепочинків боліє серцем за кожну грудочку землі, за кожен дощ і кожен промінь сонця і нікому не може передати це високе Соління, приречений на нього своїм народженням і призначенням, і вчений. Який найвищу радість вбачає у тому, щоб заповідати навіть свій мозок для безсмертя людства. І художник, що намагається зупинити прекрасну мить і перейти з нею у вічність, і мати, яка оберігає своїх дітей і тоді, коли вони вже посивіли, і навіть мертвих. Це напруження не примусове, воно, мов радісна обітниця, очищає твою душу і дарує внутрішню свободу, до якої всі ми прагнемо свідомо чи несвідомо».

Людина – частинка природи, а у природи, як відомо бувають день і ніч, ясні дні і похмурі, приливи і відпливи, весна, літо, осінь, зима.

Творче завдання «Пори року людського життя».

Учитель об’єднує учнів у чотири групи: «Весна», «Літо», «Осінь», «Зима».

Група «Весна» записує на папері п’ять позитивних і п’ять негативних асоціацій, пов’язаних із дитинством, група «Літо» - з юністю, група «Осінь» - із зрілістю, група «Зима» - зі старістю.

Після виконання завдання учитель і учні обговорюють усі «пори року» людського життя, дають їм оцінку (визначають найпрекраснішу, найяскравішу, найважливішу для долі та ін.).

Слово вчителя

Так як і кожна пора року прекрасна по-своєму, так і кожний етап людського життя – дитинство, юність, зрілість і навіть старість мають чудові моменти.

Дитинство – безтурботність, юність – окриленість, закоханість, зрілість – прихід поміркованості, пора набуття життєвого досвіду. Найбільш непривабливою для кожного з нас здається старість. Але ж і вона по-своєму обдаровує людину мудрістю, розумінням справжніх людських цінностей: доброти, чесності, щирості, справедливості.

Павлу Загребельному належать слова: «І що таке старість? Може її й немає зовсім, а є тільки зношеність душі. В одних душі зношені вже змолоду, а в інших – не займані до високих літ».

Виступ учнів-читців

1-й учень. Євген Євтушенко

Может, поиски, метанья –

Не причниа тосковать?

Может, смысл существованья в том,

Чтоб смысл его искать?

2-й учень. Омар Хайям:

Много лет размышлял я над жизнью земной.

Непонятного нет для меня под луной.

Мне известно, что мне ничего неизвестно! –

Вот последняя правда, открытая мной.

3-й учень. Василь Симоненко:

Скільки б не судилося страждати

Все одно благословлю завжди

День, коли мене родила мати

Для життя, для щастя, для біди.

День, коли мої маленькі губи

Вперше груди мамині знайшли,

День, що мене вперше приголубив

Ласкою проміння із імли.

Як мені даровано багато,

Скільки в мене щастя, чорт візьми! –

На землі сміятись і страждати,

Жити і любить поміж людьми!

Заключне слово вчителя

Отже, псевдосуїцид не є способом вирішення проблем, досягнення мети; шантаж не є засобом отримання бажаного, а будувати стосунки з людьми на основі страху просто недопустимо.

Потрібно вчитися відкрито обговорювати проблеми, ситуації, шукати шляхи розв’язання наболілих питань.

До людей, схильних гратися з власним життям, недопустимо ставитися байдуже (ну і стрибай із вікна!) тому що це може призвести до катастрофічних наслідків.

Псевдосуїцид спотворює особистість, він негативно впливає на здоров’я людини.

При спробі близької вам людини покінчити з життям треба терміново звертатися за допомогою до психолога або психотерапевта.

Заключне слово вчителя Отже, друзі, загальний смисл існування всіх людей – любити життя і

робити його кращим.

Література

Година спілкування. 9 клас / Упоряд. М.О. Володарська. – Х.: Видавництво «Ранок», 2009. – 176 с. – (Класний керівник). С.88-92.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
У збірці представлені матеріали для проведення Всесвітнього дня запобігання самогубствам 10 вересня 2018 року
  • Додано
    10.08.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Тип
    Інші методичні матеріали
  • Переглядів
    138
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    8
  • Номер матеріала
    YU987377
  • Вподобань
    1
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь