Завдання для роботи над текстом (уривок імпресіоністичної новели Михайла Коцюбинського "Інтермецо") на основі текстоцентричного підходу

Опис документу:
Пропоную Вашій увазі 9 завдань для удосконалення мовних і літературних компетентностей дев'ятикласників/десятикласників для роботи з текстом письменника-класика після вивчення синтаксису складного речення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

(1)Мої дні течуть тепер серед степу, серед долини, налитої зеленим хлібом. (2)Безконечні стежки, скриті, інтимні, наче для самих близьких, водять мене по нивах, а ниви котять та й котять зелені хвилі і хлюпають ними аж в краї неба. (3)Я тепер маю окремий світ, він наче перлова скойка: стулились краями дві половини — одна зелена, друга блакитна — й замкнули у собі сонце, немов перлину. (4)А я там ходжу і шукаю спокою. (5)Йду. (6)Невідступно за мною летить хмарка дрібненьких мушок. (7)Можу подумать, що я планета, яка посувається разом із сателітами. (8)Бачу, як синє небо надвоє розтяли чорні дихаючі крила ворони. (9)І від того — синіше небо; чорніші крила.

(10)На небі сонце — серед нив я. (11)Більше нікого. (12)Йду. (13)Гладжу рукою соболину шерсть ячменів, шовк колосистої хвилі. (14)Вітер набива мені вуха шматками згуків, покошланим шумом. (15)Такий він гарячий, такий нетерплячий, що аж киплять від нього срібноволоті вівса.

Завдання для роботи з текстом:

  1. Знайдіть у тексті односкладні речення. Визначте їх тип.

  2. У яких реченнях є відокремлені означення?

  3. У якому реченні наявні однорідні присудки, додатки?

  4. Визначте вид присудка в останньому реченні.

  5. Охарактеризуйте 9 речення.

  6. Поясніть уживання тире в 10 реченні.

  7. Поясніть уживання розділових знаків у 3 реченні.

  8. Назвіть вид підрядності в 7 реченні.

  9. Які слова Михайла Коцюбинського у вашому словничку належать до пасивної лексики? Візьміть їх на озброєння.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»