• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника

Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника

 

Мета: вправляти учнів у застосуванні способу округлення чисел; опрацювати задачу, пов’язану з поняттям радіуса кола; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

1) Математичний диктант.

• На скільки 1 кг більший за 1 г?

• На скільки 1 кг менший за 1 т?

• На скільки 1 дм менший за 1 м?

• Число 20 470 зменшити у 10 разів.

• Число 680 збільшити у 100 разів.

• Знайти різницю чисел 1 000 і 500 і збільшити її у 10 разів.

2) Заповнити таблицю.

 

a

530

910

58

316

+ 126

 

 

 

 

1 000 - a

 

 

 

 

 

3) Робота за картками.

Обчислити приклади. У числовій колоні останнє число повинно збігатися з першим.

 

 

4) Виконати дії.

10 т 09 ц — 2 т 02 ц, 10 км 076 м + 3 км 989 м.

 

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча вправа

До кожного числа назвати найближче кругле число.

349, 27, 879, 444, 622.

2. Пояснення

— Щоб скласти два числа більш зручним способом, можна користуватись способом округлення. Наприклад: 39 + 27.

Округлимо 39 до 40, а 27 до 30. 40 + 30 = 70. Тепер із суми заберемо 3 і 1 — це ті числа, які ми додавали, щоб округлити числа. Отримаємо 70 — 3 — 1 = 66. Перевіримо: 39 + 27 = 66.

(Аналогічне пояснення — у розв’язанні прикладу 176 — 49.)

3. Первинне закріплення. Вправа № 372

4. Самостійне розв’язання прикладів № 373, 374

5. Фізкультхвилинка

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Задача № 375 (на дошці пропонується короткий запис умови)

2. Задача № 377 (з коментуванням)

3. Задача № 378 (з логічним навантаженням)

(10 + 8) : 3 = 6;

72 : 6 = 12;

10 — 6 = 4;

8 — 6 = 2;

12 · 4 = 48 (к.) — отримає Тарас;

12 · 2 = 24 (к.) — отримає Юрко.

4. Робота з геометричним матеріалом. Вправа № 377

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 379, 380.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!