Засідання гуртка з фізики. (Заняття 9)

Опис документу:
До Вашої уваги Засідання гуртка з фізики. (Заняття 9) Тема: Галілео Галілей (великі та значущі відкриття вченого). Заняття розраховані на підтримку зацікавленності до вивчення фізики. Може бути підкріплене відео демонстраціями

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Девяте заняття

1. Організаційний момент.

2. Мотивація до вивчення теми.

3. Тема: Галілео Галілей.

Хід уроку

Галілео Галілей народився 1564 року в Італійському місті Піза. Але відразу після народження хлопчика, батьки Галілео переїжджають до Флоренції, яка була в ті часи центром просвітницького та культурного життя. В 1575 році одинадцятиріччного Галілео віддають до школи при Джесюітському монастирі, студіювати латинську і грецьку мови, математику, релігію, музику та мистецтво. В сімнадцять років Галілей вступає до Пізанського університету на медичний факультет. Його родина хотіла, щоб він став заможним лікарем. Потім Галілео почав захоплюватися математикою, переходить на навчання на філософський факультет.

3 роки потому Галілей, будучи ще студентом, відкрив закон ізохроннсті коливань маятника. Це сталося під час його перебування в Пізанському соборі; увагу Галілея привернула люстра, яка коливалася у нього над головою. Він виміряв частоту коливань лампи, порівнявши їх частотою свого пульсу. Він помітив, що проміжки часу між кожним коливанням лампи, незважаючи на його розміри, були однаковими. Це відкриття Галілео Галілея допомогло німецькому вченому Крістіану Хігенсу створити новий годинник з маятником. Від того часу маятник використовувся для регуляції ходу годинників протягом 250 років.

Навіть в наші часи ми можемо побачити годинники з маятниками, але не так часто, як електронні чи механічні годинники. Галілео покинув медичний факультет, його почали цікавити точні науки такі як фізика, математика та філософія. Він починає вивчати їх в університеті; але після 4-х років навчання він покидає університет, не закінчивши його. Родина Галілея стала надто бідною, щоб оплатити навчання сина докінця. Але, не зважаючи ні на що, Галілей продовжує вивчати математику і фізику. В цьому йому допомагає найкращий товариш його батька Остіліо Річчі, професор математики. Протягом цього періоду Галілей проводив численні досліди з плаваючими предметами.

У 22-річному віці опублікував не велику працю про винайдені ним гідростатичі терези. Репутація Галілео зростала. В 1589 році 25-річний Галілей, який не мав змоги закінчити Пізанський університет, повертається туди, бучи професором математики. Він швидко створює собі велику кількість ворогів, заперечуючи двотисячолітню теорію Арістотеля. Арістотель стверджував, що важкі тіла падають на землю швидше, ніж легкі. Галілей вирішив довести, що Арістотель був не правий.Він кинув кульки різної ваги з високої будівлі, можливо з Падаючої вежі в місті Піза. Великий натовп студентів і професорів спостерігали за тим, як обидві кульки впали одночасно.Т і люди, які були запеклими прихильниками теорії Арістотеля відмовилися вірити побаченому. Вони змусили Галілео покинути університет. Але, дякуючи своїм впливовим друзям, Галілей стає професором у Падуйському університеті. Там він почав вивчати деякі природні явища про які були маловідомими у ті часи. Наприклад, він першим поставив таке питання про вимірювання температури у спеку.

У 1592 році він винайшов прилад, в якому він для вимірювання теплоти використовував повітря.Галілео назвав його термоскопом від грецького “therme”- спека; і “skopos”- бачити. На перших етапах цього дослідження коливання температури уважно записувалися і аналізувалися.

З 1602 року репутація ( нові експерименти з магнітами і магнітизмом) Галілея притягувала студентів з усієї Європи до університету в Падуї.Незадовго потому, Галілей дізнається про голандського майстра, що виготовляв окуляри; звали майстра Ганс Ліппершей. Він винайшов підзорну трубу: трубка з лінзами, які збільшують і наближують предмети, що знаходяться на відстані.

В 1609 році Галілей сконструював біль підзорну трубу, що дала йому змогу побачити предмет у 33 рази більшим , ніж він є насправді! Ночами Галілей дивився на зоряне небо через свою підзорну трубу, він досліджував те чого не досліджувала ще жодна людина. Галілео був надзвичайно здивований, коли побачив гори, долини і кратери на Місяці. Він вирахував, що деякі з місячних гір були вищі, ніж земні. Також він побачив мільярди зірок Які утворювали Молочний Шлях, безкінченний простір у небі. Надзвичайні відкриття Галілея швидко поширилися по цілому світу нечуваною новиною. Але все ще залишалося багато людей, які відмовлялися вірити Галілею. Ці люди були запеклими прихильниками стародавніх вчених, які твердили, що Місяць є гладким, і що Галілей обдурює і себе і інших.

В 1610 році Галілей спостерігав за Юпітером зі своєї підзорної труби і помітив 4 яскравих небесних тіла, які ніхто до цього не спостерігав. Наступної ночі він помітив, що тіла змінили свої позиції. І Галілео зрозумів, що це були власні супутники Юпітера, які оберталися навколо планети. Тільки після цього відкриття Галілей почав замислюватися над теорією Коперніка в якій шлося про те, що Земля не є центром Всесвіту. Галілео Галілей видає маленьку книгу “ Про зірки “ в якій він описує побачене. Ця книжка була перекладена на різні мови, і зробила Галілея відомим на весь світ. Тоді Галілей розпочав виробництво і продаж підзорних труб по всій Європі. Людям подобалося розглядати зоряне небо, пізнавати невідоме. Але більшість все ж таки відмовлялися вірити Галілею і були вірні старим твердженням.

В цей самий рік, 1610 рік, Галілео від’їжджає до Флоренції, залишаючи Падую, і стає філософом та матиматиком у Косімо 2 де Медічі ( графа Тусканії ). Галілей зайняв високу посаду з високою заробітньою платою. Тепер весь свій час він присвячував дослідженням природи. Для того щоб здивувати своїх друзів Галілей змайстрував прилад через можна було спостерігати за найдрібнішими комахами. Він назвав його мікроскопом, від грецького “ micros”- малий; і “ skopos”- бачити. Вкінці 1610 року відкриває 2 невідомі небесні тіла, що рухаються навколо Сатурна, називаючи їх " зірками". Згодом Крістіан Хігенс назве їх супутниками.

4. Висновки заняття, закріплення знань.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.