Засідання гуртка з фізики. (Заняття 6)

Опис документу:
До Вашої уваги Засідання гуртка з фізики. (Заняття 6) Тема: Як працює лазерна указка? Демонстрація заломлення через скляні прозорі та матові геометричні фігури. Заняття розраховані на підтримку зацікавленності до вивчення фізики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Шосте заняття

1. Організаційний момент.

2. Мотивація до вивчення теми.

3. Тема: Як працює лазерна указка?

Хід уроку

Лазерні указки дуже давно використовуються в нашому житті. Це відмінна альтернатива звичайним указкою, тому що в деяких навчальних закладах навчальні дошки такого розміру, що туди неможливо дотягнутися звичайної указкою. Наприклад, їх дуже широко використовують у космічних школах, або в школах льотчиків …

Огляди різної техніки: Як працює лазерна указка?

Така указка допомагає дуже багатьом людям подавати сигнали, наприклад, в ході військових дій. Звичайно, її іноді використовують як прицілу. Наприклад, коліматори (приціли) грунтуються на принципі лазерної указки. Червона крапка – ні що інше, як указка. Але мова зараз піде не про це. Отже, який же саме принцип роботи лазерної указки?

Механіка лазерної указки грунтується на взаємодії електромагнітних хвиль, які, змішуючись, створюють безперервний промінь, і посилають його на дуже великі відстані. У основі такої указки закладений червоний діод, який забарвлює весь промінь в червоний колір. Існують безліч варіацій кольору лазерної указки, але червоний – найпопулярніший.

Для надіслання променя використовується двояко опукла лінза коліматор, про яких було згадано трохи раніше. При частому використанні діод починає вигоряти, що послаблює подачу світлового сигналу. У такому разі треба буде замінити такий діод, і замінити його можна самостійно. Але звичайно, якщо Ви не сильні в радіоелектроніці, то самостійна заміна діода чревата поломкою всій указки в цілому.

Є ще й дитячі указки, які виглядають як маленькі брелоки, і використовуються в якості ігрових цілей. Справжні лазерні указки нагадують швидше справжні лазерний снаряд, ніж указку, так що варто їх розрізняти. Працюють лазерні указки або від батарейок (дешеві версії), або від вбудованого акумулятора (в найбільш дорогих збірках).

Звичайно, найкраще мати указку, заряджається від мережі, ніж кожен раз купувати нові батарейки. Акумулятора вистачає на 12:00 безперервного світіння, так що на день такої указки цілком вистачить. В основному вони використовуються в навчальних цілях, і в багатьох школах було закуплено багато лазерних вказівок, щоб вчителі могли показувати учням навчальний матеріал більш легко.

Указки збираються різними способами. Наприклад, є указки, які настроюються спеціально. Такі указки використовуються у військових цілях, і при натисканні на певну кнопку можна подавати різні накази. Звичайно, вони відрізняються від шкільних указок, які просто світять одній рівній і яскравою крапкою. Ось таким чином і влаштована робота лазерної указки …

4. Демонстрація заломлення через скляні прозорі та матові геометричні фігури.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!