Тема: Поговоримо про почуття.
Мета: Навчити дітей розвивати позитивне мислення та переконати їх, що позитивний погляд на життя допомагає досягти більш успішних результатів та бути щасливими; створити позитивно-емоційний настрій, згуртувати дитячий колектив; розвивати пізнавально-психічні процеси; формувати культуру людських взаємин, прищеплювати навички взаємної поваги та спільної діяльності, дбайливого ставлення до людей; навчати висловлювати власну думку; розвивати активне мовлення, уяву, мислення, уміння оцінювати свої дії; виховувати дружні взаємини, цікавість до оточуючого середовища, інтерес до художніх творів.
Матеріал: картини з малюнками на яких зображені емоції, дид. гра “Веселий, сумний, злий”, Lego цеглинки, оповідання В. Сухомлинського “Лялька під дощем”, кубик Емоцій, макети смайликів, ємкість з водою, фломастери.
Хід заняття
Привітання.
Вранці прокидаємось
До садочка поспішаємо
Тож давайте привітаємось
Навкруги пообертаємось
До нас гості завітали
Ми їх щиро привітали
Тож заняття розпочнемо
Розвиватися підемо.
Вихователь. Діти, сьогодні наше заняття пропоную розпочати з гри “Вежа настрою”, для цього ми я буду показувати кольорові цеглинки колір яких відображає певну дію; жовта - плескаємо в долоні, зелена - обнімаємось з другом, червона - посварились.
Бесіда “Що таке емоції і почуття”.
Вихователь: Ми сьогодні будемо говорити про настрій, емоції та почуття.
Як ви вважаєте, який у мене сьогодні настрій? (Хороший)
Як ви дізнаєтеся, який у вас настрій або в оточуючих? (По виразу обличчя)
Які емоції ми з вами знаємо? Назвіть.
Дидактична гра. “Якій буває настрій?”
Вихователь: за допомогою карток ставить дітям запитання, а вони продовжують своїми відповідями .
Я втомлений коли? (Міркування дітей)
Я сміюсь коли? (Міркування дітей)
Я плачу коли? (Міркування дітей)
Читання і обговорення творю “Лялька під дощем”
З метою ознайомлення дітей з творами дитячої художної літератури; формувати вміння уважно слухати і розуміти художні твори; спонукати до вміння надавати зв’язну відповідь на запитання вихователя за змістом почутого, висловлюючи власне ставлення до подій, описаних у творах; навчити давати характеристику поведінці героїв творів.
Запитати в дітей: чому не можна забувати про тих, хто потребує нашого піклування? Як називають людей, які піклуються тільки про себе ? Як ми називаємо людей, які піклуються про інших?(Відповіді дітей)
Дидактична гра “Веселий, сумний, злий” з використанням Lego цеглинок. Вихователь роздає дітям картинки та набори цеглинок, потрібно визначити настрій дітей зображених на картинці та позначити цеглинкою відповідного кольору.
Фізкультхвилинка. Гра з цеглинками
Цеглинки в руках тримаю
І з ними грати починаю
Раз - у гору піднімаю,
Два - донизу опускаю.
Три - попереду тримаю,
На чотири - заховаю.
П’ять - цеглиночки кручу,
Шість - я ними стукочу.
Сім - фігуру я складаю,
Вісім - знову піднімаю.
Дев’ять - високо стрибаю,
Десять - до корзинки я збираю.
Дидактична вправа “Сумний хлопчик, сумна дівчинка” Вихователь пропонує обіграти життєві ситуації, які трапляються з дітьми в ході гри та визначити настрій дітей за допомогою емблем смайликів, та спробувати поліпшити дитині настрій, втішити сумну дитину.
Експериментально-дослідницька діяльність .
Вихователь демонструє дітям різні досліди та експерименти з підручного матеріалу для поліпшення емоційного стану дітей: “Квітка настрою”, “Розфарбуємо смайлика”, “Вулкан настрою”.
Дидактична гра “Домалюй за зразком”
Вихователь роздає дітям картки з зображенням жовтого кола, кидає кубик Настрою, а діти домальовують емоції.
Підсумок заняття.
Вихователь пропонує дітям встати в коло на килимочку та закінчити
заняття грою “Вежа настрою”, але показувати лише позитивні емоції.
Жовта - плескаємо в долоні, зелена - обіймаємось, червона - коло
дружби і настрою.


