Заняття з ліплення до Тижня безпеки життєдіяльності дітей. Діти закріплять знання про правила дорожнього руху. Навчаться ліпити дорожні знаки за допомогою техніки "пластилінографія".
Заняття з ліплення (пластилінографія)
Старша група
Тема : «Дорожні знаки»
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про правила дорожнього руху; удосконалювати вміння розрізняти дорожні знаки; учити ліпити дорожні знаки за допомогою техніки «пластилінографія»; удосконалювати вміння і навички роботи з пластиліном, розвивати акуратність, посидючість, дрібну моторику; виховувати бажання вивчати правила дорожнього руху.
Обладнання: демонстраційний матеріал, дорожні знаки для гри, світлофор, пластилін, дощечка для ліплення, стека, 2 аркуша паперу трикутної форми, серветки, створені зразки.
Хід заняття
1.Організаційний момент. Психогімнастика.
В кого нині гарний настрій?
Руку підніміть.
Хто веселий нині зранку?
Ручками змахніть.
Хто з вас любить таємниці?
Весело моргніть.
А хто вже готовий вчитись?
Голівкою кивніть.
Всім, хто хоче працювати, прошу ще й потанцювати! (музика)
2. Вступна частина
-Добрий день, діти! Рада всіх вас вітати. Сьогодні у нас цікаве заняття з ліплення. Погляньте, хто завітав до нас у гості?
На дорозі він стоїть,
На дорогу він глядить.
Кольорові очі має,
Людям всім допомагає. ( Світлофор)
(З’являється світлофор)
Світлофор: Доброго дня діти! Маю я три кольори. Червоний значить – небезпека, жовтий – зачекай, а зелений – можна йти, і не трапиться біди. Діти, я прибув з Країни Дорожніх Знаків. Мені дуже потрібна ваша допомога. У нас сталося лихо. Налетів ураган та переплутав усі дорожні знаки. А деякі навіть зникли. І тепер на наших вулицях немає порядку.
-Не хвилюйся, Світлофор. Наші діти тобі допоможуть.
Світлофор: А ви зможете? Щоб мені допомогти необхідно знати правила дорожнього руху .
- Наші діти знають правила дорожнього руху та дорожні знаки. Світлофор: Я хочу перевірити. Дайте відповіді на мої запитання:
Коли ви виходите на вулицю, дорогу, ким ви стаєте? (пішоходами).
Де повинен рухатися пішохід? (по тротуару).
Де рухаються автомобілі? (по дорозі).
Пішоходам можна рухатися по проїжджій частині дороги? (ні)
Що допомагає підтримувати порядок на вулиці? (правила дорожнього руху, дорожні знаки, світлофор)
Для кого ці правила та знаки? (водіїв, пішоходів)
Де пішоходи повинні переходити вулицю? (по пішохідному переходу, підземний або наземний перехід).
Який знак вказує пішоходам, де зупиняється автобус? ( знак «Автобусна зупинка»)
Який знак вказує, що тут не можна ходити пішоходам? (знак «Рух пішоходам заборонено»)
Світлофор: Молодці! Ви вірно відповіли на всі запитання. Щоб не потрапити у біду, потрібно знати правила і дорожні знаки.
Руху- правила єдині,
Їх повинні поважати.
Знати їх усі повинні:
і дорослі, і малята.
Добрий друг наш, знак дорожній,
ставиться не так собі.
Як подружиться з ним кожен,
допоможе він тобі.
Щоб не трапилося всяке, шанувати треба знаки.
-Діти, давайте пригадаємо, які бувають дорожні знаки.
-Дорожні знаки бувають різні за формою та кольором. Є круглі, трикутні, квадратні, прямокутні.
Ось ці знаки у червоних колах, водіям щось забороняють : зупинку, рух, обгон або в’їзд . Це заборонні знаки.
Знаки у червоних трикутниках – попереджувальні. Вони попереджають водія про щось або про якусь небезпеку : попереду пішохідний перехід, діти, не рівна дорога або ремонтні роботи.
Сині прямокутні або квадратні знаки з різними картинками – інформаційні або вказівні.
– Діти, які бувають дорожні знаки ми пригадали. Тепер зможемо допомогти світлофору всі знаки зібрати правильно.
Дид/гра «Збери дорожні знаки» ( розібрати знаки на заборонні, попереджувальні та інформаційно-вказівні)
Світлофор: Дякую, діти! Але не вистачає двох попереджувальних знаків. Що ж робити?
- Не сумуй Світлофор. Діти і тут тобі допоможуть.
- Діти, давайте зробимо знаки, яких не вистачає. Але спочатку підготуємо пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика
Їде котик на машині,
Кошенят везе в машині.
Попереду – перехід
Каченята йдуть в похід.
Кіт машину зупинив,
Каченяток пропустив.
Котик правила всі знає –
Пішоходів пропускає!
3. Основна частина.
- Ліпити ми сьогодні будемо попереджувальні знаки «Світлофор» та «Пішохідний перехід» в техниці «пластилінографія». (Вихователь показує зразки знаків)
Доберіть необхідний для роботи пластилін та підготуйте його – розімніть. Спочатку необхідно прямими рухами розкачати довгі червоні палички однакової довжини . Приліплюємо їх на папір (картон) по краям трикутників. Для знака «Світлофор» скачуємо три кульки: червону, жовту, зелену. Сплющуємо кульки та приліплюємо їх по середині трикутника, утворюючі світлофор. Для знака «Пішохідний перехід» нарізаємо на шматки чорний пластилін. Спочатку робимо пішохідну доріжку, а потім чоловічка.
Самостійна робота дітей. Вихователь допомагає, кому це необхідно.
4. Заключна частина. Виставка дитячих робіт. Перегляд.
Підсумок заняття:
-Молодці, діти, ви дуж е добре попрацювали!
Світлофор: Дякую вам за допомогу! Тепер на наших вулицях знов буде порядок. Мені потрібно поспішати назад в Країну Дорожніх Знаків. До побачення!


