Заняття з лего - конструювання у другій молодшій групі
Тема: «Будинок для друзів»
Мета: Навчити дітей будувати будинок із лего – конструктора; учить розрізняти просторові напрями від: вгорі – внизу; вивчати дітей простим прийомам конструювання: з'єднувати деталі площині, розташовувати їх горизонтально і вертикально; вивчати будувати будиночок за схемою; удосконалювати знання основних кольорів (синій, червоний, жовтий, зелений.); продовжувати вчити дітей користуватися конструктором «Лего»; формувати вміння дотримуватися зразка, діяти за схемою; збагачення словника; виховувати почуття поваги один до одного, виховувати бажання працювати в команді.
Матеріал: Конструктор "Лего", мольберт, смужки з кольорового картону; зображення зайця та лисиці, іграшки заєць та лисиця, аудіозапис.
Попередня робота: читання казки «Теремок»
Хід заняття.
В: Малята, до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємось.
Зібралися всі діти в коло,
Я – твій друг і ти – мій друг.
Разом за руки візьмемося
І один одному посміхнемося!
В: Діти, сьогодні нам прийшов лист, а щоб дізнатися від кого воно, треба відгадати загадку:
Руда шахрайка,
Сховалась під ялинкою.
Зайця чекає на хитрюга та.
Як звуть її? … (лисиця)
В: Правильно, це лисиця. І вона просить у нас допомоги, ведмідь зламав будиночок і тепер лісовим звірятам нема де жити. Як ми з вами можемо допомогти їм?
(відповіді дітей (збудувати будинок для лісових звірів)
В: Діти, а де живе лисиця?
Діти: У лісі!
В: А на чому можна поїхати до лісу?
(Відповіді дітей)
В: Малята, а я вам пропоную вирушити до лісу автобусом!
(Роздає дітям квитки на яких зображені геометричні фігури різних кольорів, діти займають свої місця).
(звучить музика)
В: Діти, подивіться, що це на лісовій галявині? Тут якесь безладдя. Як ви вважаєте, що це?
Діти: LEGO, кубики.
В: Малята, річ у тому, що лісові жителі грали в конструктор, а зібрати не змогли, бо не знають кольору, а ви знаєте? Давайте допоможемо їм і наведемо порядок на галявині.
В: Якого кольору кубики?
Діти: червоні, сині, зелені, жовті.
Гра «Розклади за кольором» (на килимі)
На килимі лежать кілька кошиків різного кольору. Якого кольору кошика? (Відповіді дітей)
В: Правильно, треба розкласти кубики у кошики відповідного кольору.
(Діти виконують завдання)
В: Молодці, ви чудово впоралися із завданням.
В: Діти, а як нам дістатися лисиці? Подивіться сюди.
(діти підходять до мольберта, на якій прикріплені картинки зайця та лисиці)
В: Скажіть, будь ласка, де знаходиться мишка?
Діти: Внизу.
В: А де лисичка?
Діти: Вгорі.
В: Як ви думаєте, як мишка може дістатися лисички?
(Відповіді дітей)
В. Малята, я вам пропоную скористатися нашими лего-кубиками та побудувати сходи.
Гра: «Збери кубики за кольором і склади драбинку» (на килимі).
1 команда - збирають башту з синіх кубиків.
2 команда - збирають башту із зелених кубиків.
3 команда - збирають башту з червоних кубиків.
4 команда - з жовтих кубиків.
(діти збирають вежі).
В: У нас вийшли різнокольорові вежі. А давайте побудуємо їх по висоті, починаючи з низькою, вище, ще вище і поставимо найвищу башту.
(діти ставлять вежі).
В: Що в нас вийшло?
Діти: Сходи.
В: Вона то нам і допоможе дістатися лисички
(вихователь викладає з кольорових смужок драбинку на дошці)
В: На якій сходинці знаходиться мишка?
Діти: На нижній.
В: А лисичка?
Діти: На верхній.
Фізкультхвилинка: (діти імітують підйом сходами)
- Ми коліночки зігнемо і тихенько підемо
- Ніжки піднімаємо, весело крокуємо
- Весело крокуючи, ми дійшли до краю
- Встали ми в гурток, Привіт мій друже!
В: Діти, ось ми й дісталися лисички.
В: А зараз я пропоную вам збудувати будиночки для лісових мешканців. У майстерню заходьте і за столики сідайте.
(Діти сідають за столи, де лежать схеми будинків та лего – конструктор).
В: перш ніж ми почнемо будувати будиночки, треба розім'яти наші пальчики. (Пальчикова гімнастика «Будинок» муз. Є. Желєзнової, а тепер можете приступити до виконання завдання).
(Діти виконують завдання)
В. Подивіться, які чудові будиночки у вас вийшли
Підсумок:
Малята, кому ми сьогодні допомогли? (Звірям).
Що ми для них збудували? (будиночки).
А де була мишка на драбинці? (Внизу, а лисичка? (Вгорі).
Вам важко було допомагати лісовим мешканцям?
Лісові жителі вас дякують за допомогу, і за це приготували вам частування. Ну, а нам з вами пора повертатися до дитячого садка (усі сідають у поїзд і вирушають назад).
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
КОМБІНОВАНОГО ТИПУ (ясла - садок) №235
КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Конспект
заняття з формування елементарних математичних уявлень та LEGO - конструювання у другій молодшій групі
Тема: «Будинок для друзів»
Вихователь: Лопатіна О.П.
м. Кривий Ріг




