Конспект заняття з фінансової грамотності дошкільнят.
Тема.Гіпермаркет Скрудж Макдак.
Мета: ознайомити дітей з економічними поняттями «зарплата», «гроші», «сімейний бюджет» , «доходи», «витрати»; розширити уявлення дітей про те,що не все можна купити за гроші; формувати уявлення про потреби сім'ї,вчити визначати першочергові потреби сім'ї; розвивати логічне мислення,увагу; виховувати ощадливість та інтерес до занять з економіки.
Хід заняття
Вихователь: -До нас в завітав незвичний гість, якого ви добре знаєте.
-Хто ж цей незвичайний гість?
В неї ноги — наче ласти,
Дзьоб плескатий, червонястий,
— Кря-кря-кря, — пливе по річці,
Їсть зерно, скубе травичку…
Ви вгадали цю босячку?
Хто це, діти? Звісно,…
-Так, малята, це Скрудж Макдак.
-І сьогодні, я вам розкажу цікаву історію про Скрудж Макдак.
- Скрудж Макдак живе у місті .Він любить гроші рахувати і банками керувати. Він дуже багато працював і складав зароблені гроші у скарбничку - економив. На зароблені та зекономлені гроші він збудував свій гіпермаркет, а хто ж парацює в ньому? Відгадайте загадки
1. За сметану,хліб та сир на касі чек проб'є ( касир)
2. Меблі,хліб і олівець продає нам (продавець)
І за свою працю вони отримують що?
Діти: - Зарплату.
Вихователь: Всі гроші зароблені в сім'ї, складають в «сімейний бюджет».
-Які бувають гроші? (паперові і металеві)
-Як називаються паперові гроші? (Купюри)
-Як називаються залізні гроші? (Копійки)
-Діти, подивіться Скрудж Макдак прийшов не з пустими руками, що він приніс?
- Діти: мішечок з грошима.
-Скрудж Макдак пронує нам заробити грошей, щоб скупитися в гіпермаркеті.
В цьому мішечку є ось такі копійки, і на кожній копійці є завдання.
Якщо ми його виконаємо то маємо право залишити собі копійку.
-Ну що приступимо до роботи?
-Отже перше завдання.
- Скрудж Макдак, пропонує нам пограти в гру «Що можна придбати за гроші»?
слова, якщо, це можна купити за гроші,ви плескаєте, а якщо неможна, то - топаєте.
-Молодці, все правильно відповіли,і Ви заробили першу копійчину
- - Діти,а що таке потреба? – (це необхідність у чомусь, бажання щось мати)
-. Ось що потрібно вам?- (відповіді дітей).
- У вас дуже багато потреб. А чи всі потреби однакові? Якщо ваші батьки куплять вам іграшок на всі гроші, це добре?
- А якщо через це у них тепер не буде можливості купити одяг, їжу ліки, це добре?).
Гра «Бажаю і треба».
- Молодці, ми вже маємо дві монети
Щоб заробити третю монету, потрібно вияснити як де гроші витрачаються а де заробляються.
Д/г «Доходи та витрати моєї сім'ї»
-Молодці впорались із завданням, отже третя копійка наша..
-Наступне завдання, показати свої танцювальні здібності.
Фізхвилинка
-Молодці, ще одну монету ви заробили ,добре впоралися із завданням.
-Наступне завдання від Макдака. Допоможіть касиру гіпермаркету обслугувати покупців.
Д/г «Магазин». (Діти виконують обчислення, та пояснюють яку здачу повинен дати продавець. Н-д: що ти хочеш купити? Скільки коштує товар?Яку здачу ти отримаєш?).
-Молодці!Ще одну монету ви отримали.
-Тепер, пропоную виготовити скарбничку для наших монет.
Показ та пояснення
Підсумок.
-Діти,хто приходив до нас?
-Що приніс із собою?
-Які завдання сподобались найбільше?



















































