Тип заняття: | Інтегроване заняття (розвиток мовлення + малювання). | ||
Вихователь: | Яна Сизова | ||
Орієнтири складової: | За складовою «Фахівець» | ||
Група | Середня група | ||
Тема заняття: | «Життя кімнатних рослин» | ||
Мета: | Навчальна: Сформувати в дітей загальні уявлення про основні трудові дії садівника; професійну лексику(сад, рослини, лійка, грунт, добриво, живцювання, насіння). Розвиваюча: Розвивати уважність, допитливість у дітей під час заняття; закріплювати знання про садові квіти та їх назву, будову, умови зростання та розмноження; викликати бажання самостійно вирощувати рослини. Виховна: Виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього світу рослин, до роботи садівника в саду; викликати у дітей позитивні емоції від спілкування із живою природою. | ||
Обладнання: | Демонстраційний матеріал: Живці кімнатних рослин; картки з зображенням рослин, що розмножуються в різні способи (вусами, цибулинкою, листочками, бруньками); картинки садівника; мультимедійна презентація «Квіти». Роздатковий матеріал: Горщик, листочки фіалки, цибулинки, лійка, грунт, лопатка; Заготовки аркушів, пензлі, фарби та олівці, клейонки та стаканчики для води за кількістю дітей. | ||
Використані джерела інформації: | 1.Макаренко, О. В.Конспектикомплексних занять із дітьми 4-7 років [Текст] : посібник / О. В. Макаренко, Т. В. Бєлікова. - Харків : Веста: Видавництво "Ранок", 2007. - 128 с. :іл., мал. - (Педагогіка XXI століття). | ||
Хід заняття: | |||
Організаційний момент: | Встало вранці ясне сонце, Зазирнуло у віконце. Ми до нього потяглися, За промінчики взялися. Сіли- встали, сіли – встали, Бачте як розвеселяли. Нумо дружно, нумо всі, Звеселяємось усі. | ||
Вихователь: | Сьогодні у нас з вами незвичайне заняття. Я пропоную вам перетворитись на дослідників і запрошую вас до нашої дослідницької лабораторії – до наших «зелених» друзів. | ||
Діти: | (з цікавістю обстежують експонати лабораторії) | ||
Вихователь: | Так, це рослини. | ||
Вихователь: | Діти, ми вже на попередніх заняттях з вами говорили про професію садівника, а сьогодні ми з вами перетворимось в маленьких садівників та попрацюємо як справжні професіонали. | ||
Вихователь: | Послухайте вірш та відгадайте, про що ми з вами сьогодні будемо говорити. (Вихователь зачитує вірш дітям) Квіти, квіти….Чарівні квіти, Кольорові, великі й малі. Ви умієте душу зігріти, Бо й самі ви - -душа землі. Слайд 1 | ||
Вихователь: | Ви вже зрозуміли, що говорити ми з вами будемо сьогодні про рослини, зокрема, про квіти. А саме цікаве, що ми сьогодні з вами самі посадимо нову гарну квіточку та потім,коли вона виросте, будемо милуватися її красою. | ||
Вихователь: | Діти, давайте тепер з вами розглянемо листочки фіалки, які стоять в склянці з водою. Що ви побачили в них незвичайного?!. (діти розмірковують) З‘явились маленькі корінці (діти розглядають). Слайд 2 | ||
Вихователь: | Як ви думаєте, навіщо там з’явилися корінці? Що тепер можна робити з цим маленьким листочком? (діти висловлюють свої припущення) | ||
Діти: | Їх можна садити в землю. | ||
Вихователь: | Так, правильно. Молодці дітки! Тепер можна садити листочок в землю і з нього виросте нова гарна квіточка-фіалочка. Саме такий метод розмноження фіалок і використовують садівники в своїй роботі. | ||
Вихователь: | Діти, а щоб ми з вами були веселими та бадьорими ми трішки відпочинемо. Вихователь проводить з дітками фізкультхвилинку | ||
Фізкультхвилинка «Я квітка» | Я квітка. Я росту у саду на клумбі.(Діти уявляють себе квіткою. Руки вгорі. Ноги разом очі заплющені.). Мої ноги це коріння в прохолодній пухкій землі. Моє тіло - це міцний стовбур, мої руки - це листочки. Вони все вище і вище піднімаються до неба, до сонечка, відчувають сонячне тепло, вбирають його, воно розходиться по всьому тілу. Я - дерево. Я бавлюся з вітром, що гойдає мої листочки. Я вмиваюся краплинками дощу і радію такій прохолоді. (Діти імітують рухи) | ||
Дослід - експеримент «Живцювання» | |||
Вихователь: | Діти, сьогодні я покажу вам, як виростити квіти в горщику з листочка. Що нам потрібно для роботи? ( фартух, листочок з корінцем, садовий інвентар, земля, горщик, каміння, вода). | ||
Вихователь: | Діти, зверніть увагу на отвір на дні горщика, це для стікання зайвої води. (Вихователь показує як правильно закривати отвір камінцями, щоб не висипався грунт, для «дихання»,рослин). Спочатку, в горщик насипаємо грунт, майже до самого верху. Потім поливаємо водою і чекаємо поки земля вбере воду. У центрі горщика, в землі, утворюємо ямку( невелике заглиблення) та саджаємо листочок. Щоб корінці не поламалися, легенько притискаємо землю та знову поливаємо водичкою. Слайд 3 | ||
Вихователь: | Ось ми з вами діти і побули в ролі маленьких садівників та посадили нову гарну квіточку. | ||
Вихователь: | Через деякий час рослини викинуть ще один чи навіть декілька листочків і ми знатимемо, що наша квіточка гарно прийнялася та росте і розвивається. Слайд 4 | ||
Дидактична гра «Рослини» | Хід гри: вихователь показує діткам картинки з зображеннями квітів, які ростуть в кімнаті та квітів, які ростуть серед природи. Діти уважно розглядають та називають які це квіти: кімнатні, або ж ті, що ростуть на клумбі чи в саду, в лісі. | ||
Вихователь: | Діти, на цьому наше заняття закінчується. Ви всі молодці, гарно сьогодні працювали на занятті. Давайте з вами трошки пригадаємо, що ми сьогодні з вами дізналися нового та цікавого? Яку професію ми сьогодні з вами пригадали? (садівника) Як розмножити фіалки? (живцюванням). Які садові інструменти використовує садівник під час роботи? (лійка, рукавиці, граблі, сапка, лопата, розрихлювач). Якими способами можна ще садити квіти?( насінням, листочками, цибулькою). | ||
Вихователь: | Діти, а зараз ми з вами спробуємо трішки помалювати ті квіти про які ми говорили раніше. Пригадаємо, яке вони мають забарвлення та де ростуть, кімнатні вони чи садові. | ||
(Вихователь роздає діткам олівці та заготовки ескізів малюнків з квітами, діти працюють самостійно). | |||
Вихователь: | Молодці! Вам сподобалось заняття? А наступне буде теж дуже цікавим! | ||















