Заняття « Наше здоров’є- в наших руках"
(для дітей середнього віку)
Підготувала вихователь Гукова Тетяна Анатоліївна
Мета. Закріпити знання з питань здорового способу життя; про
будову тіла, про його призначення. Закріпити засвоєні знання про
лікарські рослини (ромашка, м'ята, липа). Формувати у дітей
розуміння необхідності берегти своє здоров'я. Вправляти дітей у
найпростіших видах самомасажу.
Виховувати бережливе ставлення до свого організму,
бажання його розвивати, тренувати, зміцнювати.
Обладнання. Картинки для гри «Визнач настрій», «Що корисно для
зубів, що шкідливо для зубів», подушечка з
сухими лікарськими рослинами, шишки,
магнітофонний запис музики, лікарські рослини .
Хід заняття
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Тепер на мене подивіться,
-І веселенько усміхніться.
(Діти вітаються до гостей).
Вихователь. Сьогодні ми з вами поговоримо про наше здоров,я.
Стук у двері з являється Гномик.
Гномик: Добрий день, діти та дорослі! Я так до вас поспішав.
Вихователь. А чому?
Гномик: Я бачив одного хлопчика, який живе в країні Ледарії і звуть
його Пустун. Йому дуже потрібна допомога, бо він весь час тільки грається,
нічого не робить і взагалі не піклується про своє здоров'я. Якщо ніхто йому
не допоможе, він захворіє.
Вихователь. А як же дістатися до цієї країни?
Гномик: Щоб дістатися до цієї країни, вам потрібно на потязі доїхати
чарівної галявини, з якої і дістанетеся до країни Ледарії.
Вихователь. Допоможемо цьому хлопчику?
Діти. Так.
Гномик:Бажаю вам успіху! До побачення!
Вихователь. Вирушаємо в дорогу, до країни Ледарії.
(Діти сідають в колону, згинають в ліктях руки і імітують рухи поїзда
зі звуковимовою «Чух-чух-чух»),
А ось і чарівна галявина, звідки можна потрапити в
країну Ледарію. (Діти заплющують очі, промовляють чарівні слова і
плескають у долоні). (На килимку сидить Пустун с ноутбуком і їсть цукерки).
Пустун. А ви хто такі і що ви тут робите?
Вихователь. По-перше, хлопчику, треба привітатися, бо коли ти
вітаєшся — і сам здоровішим стаєш.
(Хлопчик вітається і запрошує сісти на стільчики).
Вихователь. Ми шукаємо хлопчика на ім,я Пустун, бо йому потрібна допомога.
Пустун. Це я, але мені не потрібна допомога ?
Вихователь. Як це тобі не потрібна допомога? Подивись на себе який ти брудний, неохайний . Діти, а чому Пустун так виглядає, чи добре бути таким?
Діти. Ні.
Вихователь. А чому.
(Відповіді дітей)
Вихователь. Якщо ти будеш виконувати всі наші поради . Ми навчимо тебе доглядати за своїм тілом та зовнішнім виглядом. Чи знаєш ти, з чого складається твоє тіло?
Пустун. А хіба воно з чогось складається?
Вихователь. Діти, розкажемо Пустуну, з чого складається наше тіло.
(Діти разом з вихователем розповідають про будову тіла).
Вихователь. Коли наше тіло здорове, то воно нас буде слухатися.
Пустун. А моє тіло і так слухається.
Вихователь. А зараз ми подивимося, як воно тебе слухається.
ФІЗХВИЛИНКА
(Пустун виконує вправи, але невміло).
Пустун. А чому я такий неповороткий?
Діти. А тому, що ти не займаєшся фізкультурою.
Вихователь. А щоб тіло злагоджено працювало, йому допомагають
помічники. Ось загадка про першого.
На ніч два віконця самі закриваються,
А зі сходом сонця — самі відкриваються. (Очі)
Вихователь: Для чого потрібні нам очі… Відповідь дітей.
Гімнастика для очей.
1. Витягніть перед собою руку і виставте один пальчик. Водіть пальцем
по колу і слідкуйте за ним очима: спочатку в один бік, а потім в інший.
2. Широко відкрийте очі, а потім міцно заплющіть їх (5-6разів).
3. Подивіться угору, а потім опустіть очі додолу (5-6 разів).
4. Швидко покліпайте очима.
Вихователь. Подивіться один на одного та посміхниться. Які у вас гарні посмішки. Пустун, а ти чого не посміхаєшся?
Пустун: Бо в мене зуб болить.
Вихователь : Діти, давайте підкажемо Пустуну , що треба робити, щоб зуби не хворіли. (Відповіді дітей: чистити зуби вранці та ввечері, не їсти багато солодощів, тому що вони псують зуби, а що треба їсти корисне - відповіді).
Пустун: Я все зрозумів, але зуби я чистити не вмію. Навчіть мене будь-ласка.
Гра «Чарівна посмішка»
Вихователь. А що нам допомагає розрізняти запахи? (Ніс) А ще для
чого потрібний ніс?
Важливо вміти правильно дихати. А як правильно дихати? (Через ніс)
Для зміцнення органів дихання ми робимо дихальну гімнастику. На цій
казковій галявині свіже повітря із цілющими лісовими пахощами.
Вихователь. А як ще в дитячому садку ми зміцнюємо органи дихання?
(Коли лягаємо спати, кладемо біля себе подушечку з травою, щоб вдихати
цілющі запахи рослин).
Пустун. Ой, я не знав, що можна таке робити! Але в мене немає такої
подушечки.
Вихователь. А ми тобі подаруємо. (Дарує Пустуну подушечку).
Пустун. Ой, як вона пахне! Які ж рослини в цій подушечці? (М'ята,
ромашка).
(Звучить в магнітофонному запису спів пташок).
Вихователь. Що ви чуєте? Що нам допомагає почути ці чудові звуки?
Пустун. Пташки гарно співають, але тихо. От як я вмикаю магнітофон
чи телевізор, то аж стіни двигтять і пташки розлітаються.
Вихователь: Діти, а чи можна вмикати голосно музику? Чому?(Відповіді дітей).
Вихователь. Діти, а що допомагало нам гратися з вушками? Що ми
маємо на руках? Скільки пальчиків? Всі пальчики дружать між собою,
люблять працювати і гратися.
Пустун: Я теж люблю гратися. Вчора я був в лісі і назбирав багато шишок. Ось вони.
Вихователь: Дякуємо тобі, ми зараз з цими шишками пограємо.
(Діти катають круглу шишку між: долонями, щоб вони почервоніли).
Пустун. Діти, дякую вам. Я зрозумів, що справді важливо піклуватися про своє здоров,я.
Вихователь. Вже час повертатися до дитячого садочка. А Пустуна
запросимо в гості, щоб пригостити вітамінним чаєм?
Діти: так.
Пустун: Дякую вам, але я не можу йти до вас в гості в такому вигляді.
Вихователь: Діти допоможемо Пустуну?
(Діти приводять Пустуна до ладу)
Вихователь. А зараз давайте зробимо чарівний потяг і поїдемо у
наш дитячий садочок.
(Сідають у потяг та їдуть в садочок)
Вихователь: Будь ласка …Залишайся з нами. Всі ці знання діти здобули у нашому дитячому садочку. Він самий найкращій. В ньому дітки вчаться піклуватися про своє здоров є. Ти згоден…
Пустун: Так.
Вихователь:Щоб росли ви, дітки, дужими, Не будьте до себе байдужими. Своє тіло бережіть, Із фізкультурою дружіть.















