Заняття з валеології«Де ховається здоров'я»

Опис документу:
Конспект підсумкового заняття з валеології «Де ховається здоров'я» Інтеграція освітніх областей: «Фізичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток». Мета: закріплювати і узагальнювати знання дітей про засоби,що зміцнюють здоров'я, формувати позитивну мотивацію дітей на ведення здорового способу життя.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект підсумкового заняття з валеології «Де ховається здоров'я»

Інтеграція освітніх областей: «Фізичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток».

Мета: закріплювати і узагальнювати знання дітей про засоби,що зміцнюють здоров'я, формувати позитивну мотивацію дітей на ведення здорового способу життя.

Завдання:

Освітні:Уточнювати уявлення дітей про залежність здоров'я від рухової активності, здорового харчування, загартовування і чистоти тіла; розширювати знання про корисні властивості повітря з опорою на дослідницькі дії; удосконалювати розуміння значущості здоров'я та необхідності працювати над ним протягом усього життя; закріплювати рівень сформованості розумових операцій: узагальнення, класифікація предметів у групи по заданим властивостям, рівень оволодіння діями наочного моделювання.

Розвиваючі:Розвивати:- кмітливість і логічне мислення з опорою на особистий досвід;

- вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки (умовиводи в експериментальній діяльності); зорове і слухове сприйняття; допитливість і увагу; комунікативні навички (вміння взаємодіяти один з одним); діалогічну мову.

Виховні:Мотивувати дітей на надання допомоги, нужденному; виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих людей і один до одного; отримувати емоційне задоволення від ігрової та експериментальної діяльності; виховувати інтерес до свого організму, бажання берегти своє здоров'я.

Хід заняття:

1.

Вихователь: Дітиі, у нас сьогодні незвичайний день, до нас прийшли гості, давайте привітаємося з ними.

Вихователь: Знаєте, ви ж не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому, що ви сказали: «Здрастуйте! », Тобто« здоров'я бажаю ».

Ви сказали, здрастуй, найкраще з слів!

Якщо скажеш, здрастуй, значить (Діти - будь здоров)

Організаційний момент: . Комунікативна гра «Здравствуй!» (У колі).

Я вітаюся скрізь - удома і на вулиці,

Здрастуй, сонце золоте!

Здрастуй, небо блакитне!

Здрастуй, легкий вітерець,

Здрастуй, маленький квітка.

Здрастуй, ніч, здрастуй, день -

Мені вітатися не лінь!

Здрастуйте, мої друзі!

Дуже рада вас бачити я!

Вихователь: Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я. Кому б ви хотіли побажати здоров'я?(відповіді дітей)

Введення в ігрову ситуацію:

Вихователь: Я хочу запросити вас у незвичайну подорож. Але спочатку розповім я вам стару легенду:

«Давним-давно, на горі Олімп жили-були боги. Стало їм нудно, і вирішили вони створити людину і заселити людьми планету Земля. Стали вирішувати .... Яким повинен бути чоловік. Один з богів сказав: «Людина має бути сильним», інший сказав: «Людина повинна бути здоровим», третій сказав: «Людина повинна бути розумним».

Але один з богів сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас». І, вирішили вони заховати головне, що є у людини - її здоров'я. Стали думати, вирішувати - куди б його заховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші за високі гори. А один з богів сказав: «Здоров'я треба сховати в самої людини». Так і живе з давніх часів людина, намагаючись знайти своє здоров'я. Та ось не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів!

Значить, здоров'я-то виявляється заховано і в мені, і в тобі, і в тобі (3-4 дитини), в кожному з нас. Сьогодні,діти, ми вирушаємо з вами в незвичайну подорож до країни

«Тілімілітрямдії.»

Щоб голосніше співалися пісні,

Жити, щоб було цікавіше,

Потрібно сильним бути, здоровим!

Вихователь:Діти, хто з вас хоче бути здоровим? А як ви розумієте, що значить бути здоровим? Вірно, це коли НЕ хворієш, ростеш, коли гарний настрій, можна гуляти на вулиці, коли відчуваєш у себе сили і багато можеш зробити. Є така приказка «Я здоров'я збережу, сам собі я допоможу! »- Це означає, кожна людина може сама зміцнити і зберегти своє здоров'я. А ви знаєте, як можна це зробити? Правильно, молодці діти.

.

-А Де ховається здоров'я? Ви знаєте?

Лунає стукіт у двері, заходить листоноша з листом і посилкою.

Вихователь: Від кого ж, цікаво, цей лист? (читає)

«Здрастуйте, діти, пише вам лікар Айболить.

Пташки розповіли мені про біду що десь сховалося здоров'я, і я вирішив допомогти. Для цього я посилаю вам «сонечко», під кожним його промінцем захований спосіб, за допомогою якого можна зміцнити і зберегти здоров'я надовго. Якщо ви відгадаєте, що заховано під цими промінчиками, то зможете повернути здоров'я. Успіхів".

Вихователь: От спасибі лікарю Айболиту, що надіслав нам «сонечко». Ну що, будемо відкривати промінчики?

Діти: Так.

Вихователь відкриває на моделі сонця перший промінчик із фізичних вправ.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що заховано за першим промінцем?

Діти: Це фізкультура!

Вихователь: Давайте подумаємо, яку користь приносять фізичні вправи?

Діти: (Зміцнюють м'язи, загартовують організм, дарують нам бадьорий і гарний настрій, проганяють сон).

Вихователь: А ви виконуєте фізичні вправи? Де і коли? Хлопці, давайте покажемо, як ми тренуємо м'язи свого тіла.

Физкультминутка:

«На зарядку сонечко ...»

На зарядку сонечко піднімає нас,

(І. п.: Сидячи навпочіпки, повільно піднятися)

Піднімаємо руки вгору по команді: «Раз! »

(Руки через сторони підняти вгору)

А над нами весело шелестить листя,

(Кисті рук по черзі повертати вправо-вліво)

Опускаємо руки вниз по команді: «Два! »

(Руки через сторони повільно опустити вниз)

Руки підняли і похитали - це дерева в лісі.

(Руки через сторони підняти вгору, покачати ними вправо-вліво)

Руки зігнули, кисті струснули - вітер збиває росу.

(Опустити руки до плечей, струшуючи кистями, опустити руки вниз)

У бік руки. Плавно помахаємо - це до нас птахи летять.

(Підняти руки в сторони. Змахує руками, як крилами)

Як вони сядуть, покажемо - крила ми складемо тому.

(Неглибоке присідання. Руки завести назад за спину,

з'єднати долоні разом)

Руки в сторони розставимо, правою ліву дістанемо.

А потім навпаки, буде вправо поворот.

(Стояти ноги нарізно, руки в сторони. Поворот вліво, правою долонею зробити бавовна по лівій. Поворот вправо, лівою долонею бавовна по правій)

Раз бавовна, два бавовна, повернись ще разок!

(Роблячи хлопки в долоні, повернутися навколо себе)

Раз, два, три, чотири, плечі вище, руки ширше!

(Підняти плечі, руки розвести в сторони)

Опускаєш руки вниз, і навпочіпки сідай!

(Плавно опустити руки. Присісти навпочіпки)

Вихователь: Молодці, хлопці. Хто зарядкою займається, той здоров'я набирається! Пам'ятайте про це діти.

Вихователь: А щоб дізнатися, що ховається під другим промінцем нашого сонечка, ми з вами проведемо експеримент. Підійдіть до столу, візьміть, будь ласка, по склянціі і по соломинці, дмухніть у соломинку, яка знаходиться у склянці, що ви побачили –бульбашки! Що це за бульбашки ? Вірно—це повітря. Віно невидиме, але для життя необхідне. Як ви думаєте, для чого нам потрібне повітря?

Дітиі, всі ми знаємо:

Без дихання життя немає,

Без дихання меркне світло.

Дихають птахиі та квіти,

Дихаємо він, і я, і ти.

Давайте перевіримо, чи так це?

Експеримент: Зараз ви зпробуєте глибоко вдихнути і закрити рот і ніс долоньками.

Вихователь: Що ви відчули? Чому не змогли довго бути без повітря? Правильно! Давайте виконаємо з вами дихальну гімнастику, щоб відновити дихання.

Дихальна гімнастика:

Вправа «Пограємо животиками»

Дитині, що знаходиться в положенні лежачи, кладуть на живіт в області діафрагми легку іграшку.

«Покладемо іграшку на живіт і подивимося, як вона піднімається, коли ти робиш вдих, і опускається, коли ти робиш видих».

Дитина стежить очима за підніманням і опусканням іграшки. Іграшка стає «живою».

«Гойдалки вгору (вдих)

Гойдалки вниз (видих,

Міцніше лялечка тримайся! »

Вихователь: Молодці, здорово у вас виходить. Скажіть, будь ласка, що ж ховається під другим промінцем?

Діти: Повітря!

На моделі сонця відкривається другий промінчик із зображенням повітря.

Вихователь: А щоб дізнатися, що ховається під третім промінцем нашого сонечка,

ми запросимо вітаміни.

Я відкрию вам секрет: щоб бути здоровим, сильним, боротися з мікробами і не піддаватися хворобам, потрібно їсти вітаміни. Вітаміни як солдати охороняють наш організм від злих шкідливих мікробів і різних хвороб. У вітамінів є імена, їх звуть А, В, С, Д, Е.

Входять діти-вітаміни.

ВІТАМІН А - Я вітамін росту. Я допоможу вам рости, а також збережу зір.

ВІТАМІН В - Я допомагаю засвоювати їжу.

ВІТАМІН С - Я зміцнюю організм і захищаю від хвороб.

ВІТАМІНУ Д - Я важливий для росту і зміцнення кісток.

Вітамін Е - Мене звуть вітамін Е. Я необхідний для здоров'я вашої шкіри.

. А ви знаєте, де живуть вітаміни? (Відповіді дітей) Вітаміни живуть в овочах, фруктах, ягодах та інших продуктах.

ВІТАМІН А. Щоб у вас були завжди зіркі здорові оченята, потрібно їсти вітамін А. Я живу в помаранчевих і червоних овочах і фруктах.

Вихователь:Подумайте і назвіть оранжеві овочі і фрукти, в яких живе наш вітамін А? (Відповіді дітей) Так. Це морква, гарбуз, яблуко, болгарський перець. А ще цей вітамін є в рибі, яйцях.

Пам'ятайте істину просту - краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру або п'є морквяний сік.

Вітамін В: Мене ви можете знайти в горіхах, рисі, молоці, яйцях, м'ясі, рибі.

Вітамін С: Для того, щоб ваш організм був як фортеця, не підпускав злих мікробів і не дозволяв їм заражати вас хворобами дуже потрібен вітамін С. Я живу у всьому кислому.

Вихователь: Як ви думаєте, в яких продуктах харчування ми можемо знайти вітамін С? (Відповіді) Це лимон, апельсин, шипшина, мандарин, смородина, полуниця.

Від застуди та ангіни допомагають апельсини.

Ну, а краще з'їш лимон, хоч і дуже кислий він.

Вітамін Д: Я рідко зустрічаюся в звичних продуктах, овочах і фруктах. Мене ви можете знайти в сирому яєчному жовтку, сирі, вершковому маслі, печінці, морепродуктах.

Вітамін Е: А я живу я в зелених овочах, фруктах і зелені. Назвіть їх. (Відповіді дітей). Це петрушка, ківі, капуста, зелена цибуля.

Ми запам'ятаємо назавжди: (все) Для здоров'я нам потрібна вітамінна їжа!

Для здоров'я необхідно правильно харчуватися. А що це означає?

Влітає карлсон и кричит я знаю Это лимонад и шоколад, это чипсы и сухарики.

Зачекайте, зачекайте, ви хто?

Я Карлсон в меру упитанный и воспитанный!

Що ж ті їсишь?

Лимонад и шоколад, чипсы и сухарики., чупа-чупсы А еще очень много много варенья, вот!

Та хіба так можна .Діти! Ви згодні?

Пораду я мудру вам дам.

Знай, не все, що продається здоров'ю користю обернеться.

Це - смачно, то - корисно, а що –й зовсім марне.

З'ясувати це нам допоможе гра «Виправ мене!».

Ти знами пограєш?

Да ,я согласен.

Жолтая Фанта - напиток для франта

Будеш Фанту пити, дивись, розчинишся зсередини (діти виправляють відповідь).

В мере самая лучшая награда- это плитка Шоколада

.У світі найкраща нагорода - це гілка Винограду.

Знайте, дамы. Господа—«Сникерс»--лучшая еда.

Будеш їсти "Снікерс" солодкий, будуть зуби не в порядку.

Если много есть Горчийы—подетишь быстрее птицы.

Будеш багато їсти гірчиці, будеш зліше самої вовчиці.

Я сегодня очень горд. Я купил сегодня торт.

Фрукти, овочі корисніші, захищають від хвороб.

Дает силы мне всегда очень жирная еда.

.Дає сили нам завжди вітамінна їжа.

Вихователь :Молодці, вас не заплутаєш. Діти, я пропоную вам стати садівниками здоров'я, давайте виростимо чудо-дерево (беру посилку на столі , а там картки з продуктами, діти вибирають корисні для здоров'я і вішають на дерево. Наприклад, яблуко-корисне, цукерка-ні).

Карлсоне, будеш разом з нами садівником?

С удовольствием!

Проводиться гра «Чудо-дерево».

Яка красива ялинка з корисними прикрасами. ». А тепер скажіть, ви знаєте прислів'я та приказки про здоров'я?

Карлсону послухай.

Діти:

1. Чистота - запорука здоров'я.

2. Найбільше багатство - здоров'я.

3. Здоров'я всьому голова.

4. Маємо здоров'я - не бережемо, а втратимо плачемо.

5. Немає щастя без здоров'я.

6. Добре спиш - здоров'я.

7. Веселий сміх - здоров'я.

8. Людина без здоров'я, як дерево без кореня.

9. Здоров'я - як дзеркало, розіб'єш - не склеїш.

10.Здоров'я не купиш за гроші.

Скажіть, що ж ховається за третім промінцем?

Діти: Корисні продукти.

На моделі сонця відкривається третій промінчик, із зображенням корисних продуктів.

Карлсон іде із зали і забуває свій рюкзак.

Вихователь:

- А ви знаєте, що кожна людина сама може зміцнити своє здоров'я? Є така приказка: «Я здоров'я збережу, сам собі допоможу».

Так як же можна зміцнити своє здоров'я? Як ви думаєте? (Відповіді дітей) Загартовуватися, робити зарядку, купатися в морі, правильно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі, робити точковий масаж.

- А що ви робите в дитячому садку, для того, щоб бути здоровими і не хворіти? (Відповіді дітей). Так, щоранку робите зарядку, гуляєте на свіжому повітрі, кухарі на кухні готують вам смачну здорову їжу, коли ми виходимо на прогулянку Тетяна Михайлівна відкриває вікна, провітрює приміщення, щоб повітря було чистим.

- А ще я хочу навчити вас робити самомасаж. Послухайте, що означає це слово. Що таке «масаж»? Це погладжування, розтирання, натискання. А перша частина слова «самомасаж» - «само» говорить про те, що масаж людина робить собі сама. Пропоную вам разом зі мною зробити самомасаж.

Самомасаж Підходь до мене дружок і сідай скоріше у кружок.

Лобик мили? Оченята мили?Щічки мили? Вушка мили?Носик мили? Ротик мили? (круговими рухами пальців рук потерти точки). Ручки мили? (труть рукою об руку).

Всі помили? Чисті тепер! Відкрити до здоров'я двері!

Вихователь: Тепер ви знаєте, що ховається під четвертим промінцем. Хто скаже, як він називається?

Діти: Загартовування.

Вихователь: Подивіться на сонечко, у нього залишився не відкритим один промінчик. Хочете дізнатися, що під ним? Я його відкрию, а ви постарайтеся самі здогадатися, що там заховано.

На моделі сонця відкривається п'ятий промінчик із зображенням гігієнічних процедур.

Вихователь: Правильно, цей промінчик називається «чистота». Як ви думаєте,

чи пов'язані чистота і здоров'я? Давайте вігадаємо загадки

1.Чищу зубки кожен день Дуже добре й швидко Мені в цьому допоможе Моя зубна…(щітка)

2. Як купатися ідеш І мене також береш. Я гладеньке й запашне, Ти намилюєш мене. Всі мікроби змило Я — корисне…(мило) ***

3. Коли миюсь, чи вмиваюсь, Потім ним я витираюсь. Витирати сухо звик Мій м’якесенький…(рушник)

4. Він по зачісках мастак, Вас причеше гарно так. Розчесав моє волосся, Так давно вже повелося, Що охайний молодець, Той, хто має…(гребінець)

5.Ліг в кишеню і вартую Плаксі, реві та бруднулі Витру вранці струмки сліз, Не забуду і про ніс. ( носовичок)

6. Хто завжди правду каже? Який є, таким покаже, І без слів про все розкаже. На нього дивишся, а себе бачиш. (Дзеркало)

А тепер пограємо, перед вами цілий кошик різних предметів, виберіть ті з них, які допомагають людям бути чистими і охайними.

Вихователь: Молодці, Діти, ви відібрали тільки предмети особистої гігієни і не забувайте, що вони повинні бути у кожного свої. Давайте заспіваємо пісню про чистоту?

Пісня: «Буль - буль - буль - біжить водиця ...»

Вихователь: Подивіться-но, у нашого «сонечка» все промінчики відкриті. Давайте ще раз повторимо, що ж потрібно робити для того, щоб зберегти здоров'я? Яке чудове сонечко у нас вийшло, воно не просто зігріває нас своїм теплом, але і багато чому може навчити. Воно нам допомогло знайти де сховалося здоров’я. Що ж нам тепер з ним робити?

Діти: (Давайте заберемо його до своєї групи, воно нам буде завжди нагадувати про здоров’я )

Вихователь:Здоров'я - це ж безцінний дар,

Який при народженні тобі даний.

Його завжди оберігай

І усіма способами зміцнюй!

- ВИХОВАТЕЛЬ Я бачу на ваших обличчях посмішку. Це дуже добре! Адже радісний, гарний настрій допомагає нашому здоров'ю. Похмура, зла і дратівлива людина легко піддається хворобі. А гарний настрій і посмішка - як захист від хвороб. Давайте ж частіше дарувати один одному посмішки.

Подарунки

Діти, тепер я за вас спокійна, ви не тільки самі будете завжди здорові, але й навчіте берегти здоров'я своїх близьких.

Я хочу вам побажати «Будьте завжди здорові! », А ви, будь ласка, побажайте це нашим гостям.

Діти: Будьте завжди здорові!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00