Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Заняття з малювання на тему: «Анімалістика. Білочка»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

10.04.2020

1022

20

0

Опис документу:
Мета: ознайомлення з анімалістичним жанром; розширювати і поглиблювати знання дітей про жанри мистецтва й учити їх розрізняти; удосконалювати вміння малювати геометричні фігури та перетворювати їх на художні образи, дотримуватися пропорцій; закріпити поняття «передній план» та «задній»; розширювати допитливість, прагнення до творчості; виховувати любов до тварин.
Перегляд
матеріалу
Отримати код


Обладнання: вода, пензлі різного розміру, акварельні фарби, волога серветка, палітра, ватні палички.

Відео: «Білка взимку», «Непосидюча білочка».

Презентація: «Анімалістика»

Хід заняття

І. Організаційний момент. Одягаємо фартушки.

Добрий день малята!

Рада вас я всіх вітати!

Бо настала вже зима

Дуже чарівна пора!

Де див та чар у ній багато!

Де гості з лісу йдуть в садок дитячий!

Так і сьогодні сталось в нас,

Що гість до нас маленький завітав.

А щоб побачити його

Сідаймо ми на килимок.

2. Відео: «Білочка взимку»

- Яку лісову красуню ми сьогодні з вами побачили?

- Дітки, Людина завжди захоплювалася красою різних тварин…

3. Презентація: «Анімалістика»

- Погляньте на вовчика, зайчика, білочку….

- З давніх-давен людина милувалася красою звірів.

- Первісні люди, так звані перші художники, які жили в печерах малювали глиною, вугликами на стінах різних тварин. На деяких картинах вони виглядають як живі.

- Картина на якій намальована тварина називається анімалістка, а художника називають анімалістом.

- От і ми сьогодні з вами побудемо маленькими анімалістами.

- Запрошую за столики.

4. Сюрприз.

- У хтось нам залишив подарунок.

- Малята тут картини. Давайте виправимо, що він наплутав наш художник. Ці картини здається малював Незнайко.

Д\г «Що переплутав художник»

5. Послідовність роботи.

- Незнайко уявляє картини собі так, хочете побачити як уявляю я нашу картину?

Задній план:

1) Розміщуємо альбом горизонтально.

2) Вище середини аркуша малюємо великим пензликом ялинки вдалечині – товста світло зелена лінія. Як зробити прозорий світло-зелений колір? Беремо багато води.

3) Вертикальні прямі лінії тонким пензликом – стовбури ялинок – зеленого кольору.

4) До прямих ліній додаємо гілочки товстим пензликом.

5) Утворився ліс.

• Додайте у зелену фарбу трішки синьої – темно-зелений колір.

По центру аркуша:

6) Малюємо оранжевою фарбою, тонким пензликом невеличкий витягнутий горизонтальний овал - тулуб.

7) Поруч – коло – голова.

8) Трикутничок – ніс, вуха, кісточки.

9) Овали – лапки та хвостик.

10) Зафарбовуємо.

14) Домальовуємо очі та ніс.

Передній план:

11) Сугроби – прямі лінії розтерті водою.

12) Ватними паличками – сніжок.

13) Ялиночка.

6. Д/г «Яким пензликом?»​ (тонкий, товстий, середній)

7. Д/г «Що за чим?» (послідовність роботи)

8. Пальчикова зарядка.

9. Самостійна робота.

10. Аналіз робіт та підсумок заняття.

- Ким ви сьогодні були? (анімалістами)

- Кого ви сьогодні малювали? (білочку)

- Як називається картина на якій намальовані тварини? (анімалістка)

- Чи стали ви справжніми анімалістами?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.