«Попелюшка в країні годинників»
Програмовий зміст: Познайомити дітей з годинником; з поняттям «година», циферблат, а також, що показують стрілочки: довга – хвилини, коротка – години. Вчити визначати час по годиннику в межах години. Вправляти в упізнаванні геометричних фігур: коло, квадрат, прямокутник, овал, трикутник. Закріпити знання з орієнтації в просторі на аркуші паперу: зверху, знизу, зліва, справа, посередині. Розвивати логічне мислення, пам’ять мову. Прививати любов до математики.
Матеріал: годинники, геометричні фігури, магнітна дошка, зошит «Навчаємося математики» Т.М. Степанової.
Попередня робота: вивчення геометричних фігур, цифр, відгадування загадок.
Хід заняття:
Вихователь. Встаньте дітки ,всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько
Посміхніться всі до мене
Привітайтесь: «Добрий день!»
Хай гарно розпочнеться новий день!
Вихователь. Діти, слухайте уважно. Сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Але для цього вам потрібно відповісти на запитання:
-- Скільки усього діток на занятті?
-- Скільки дівчаток?
-- Скільки хлопчиків?
-- Кого більше?
-- Яка пора року зараз?
-- Який місяць?
-- Який день тижня?
-- Яке сьогодні число?
Молодці!
А зараз сідайте на свої місця.
Стук у двері. Заходить Принц і тримає у руках скриню, а у ній годинники для кожної дитини.
Принц: Доброго дня, діти. Допоможіть мені відкрити ось цю скриню щоб побачити що там. Зла чаклунка тримає у полоні мою Попелюшку, а я її хочу врятувати . Чарівниця зачарувала цю скриню. Треба відгадати загадку, а я не вмію їх відгадувати.
Вихователь: Допоможемо? Тоді слухайте загадку:
Стукає, тіктакає,
Ніби балакає.
Все іде, іде, іде,
Нудьгувати не дає.
Діти: Годинник.
Принц: Ой, дивіться, скриня відкрилася. Отже, ви вірно відгадали загадку.
А ось і сюрприз. (Дістає годинники. Роздає всім дітям).
Але я не знаю, для чого вони потрібні.
Вихователь: А ми тобі зараз допоможемо. Тільки слухай уважно та запам’ятовуй.
Діти, як ви гадаєте, навіщо потрібні годинники?
Діти: Визначати точний час.
Вихователь: А ось щоб правильно показувати час, в годиннику є стрілочки – одна довга, а одна коротша. Коротша показує години, а довга – хвилини. (Повторити з дітьми)
А цифри, які розташовані по колу – це циферблат.
Давайте назвемо цифри.
(Діти називають: 1....12)
Коли велика стрілочка обходить ціле коло по циферблату – проходить 1 година.
Наприклад... Було 2 години, а стане 3. І тоді годинник буде показувати 3 години.
А зараз подивіться, на якій цифрі стрілочка велика? Маленька?
Котра година?
Зараз ви на своїх годинниках виставте велику стрілочку на 12, а маленьку на 6.
(Діти виставляють різний час: 5,3,7,9..)
Перевірте свої годинники з нашими. Перевірте один у одного.
Вихователь: Молодчинки!
Принц: Дуже добре, що ви мене навчили визначати час по годиннику. Я також запам’ятав, як називаються стрілочки та цифри по колу. А зараз я вирушаю до чарівниці та спробую визволити Попелюшку.
Вихователь: В добру путь тобі. А ми дітки тим часом зможемо прослідкувати за Принцем і чи вірно він встановлює час. Знаєте як? За допомогою нашого зошита.
Робота в зошитах: відкриваємо зошит на ст.34 завдання 31, допомагаємо Попелюшці визначити час на годинниках.
Вихователь: діти ми старанно працювали і трішки втомилися. Давайте зробимо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилика
Руки в сторони та вгору-
На носочки піднялись.
Підняли голівку вгору
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо ,
Добре ноги розімнемо,
Раз- присіли, руки прямо.
Встали- знову все так само
Повертаємось вправо,
Все виконуємо гарно,
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
Вихователь: А зараз візьміть білий аркуш паперу та покладіть перед собою.
Подивіться, у кожного з вас лежать геометричні фігури.
Назвіть їх (коло, трикутник, овал, прямокутник, квадрат)
Візьміть трикутник, покладіть у верхній правий кут, а квадра положіть у центрі і т.д. (Під диктовку)
Одна дитина викладає на магнітній дошці
Порівняйте свої роботи та виправте, що не так.
Молодці. Всі впорались з завданням.
Що вам сподобалось на занятті?
Наше заняття закінчено.
Дякую вам.














