Заняття з елементами тренінгу «Умій сказати - НІ!»

Опис документу:
Заняття з елементами тренінгу «Умій сказати - НІ!» мета: Пропаганда здорового способу життя та профілактика шкідливих звичок. Здоровий спосіб життя передбачає набуття високої мотивації необхідності бути здоровим.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Заняття з елементами тренінгу «Умій сказати - НІ!»

Здоровий спосіб життя передбачає набуття високої мотивації необхідності бути здоровим.

вік: учні 4-5 класів.

мета: Пропаганда здорового способу життя та профілактика шкідливих звичок.

завдання:

  1. Підвищення самооцінки і впевненості в собі.

  2. Розвиток вміння сказати «Ні».

  3. Розвиток комунікативних навичок.

  4. Розповісти дітям про шкоду, яку приносять сигарети.

Устаткування: комп'ютер, презентація про вплив тютюну на організм людини, магнітофон і дошка, кольорові картки, кольорові яблука, олівці, клей, ватман, «Дерево здоров'я», «Квітка самоповаги».

Вправа «Ім'я та епітет»

Хлопці, кожен з вас по порядку буде називати своє ім'я і позитивна якість на будь-яку букву свого імені. Ми з вами почули ім'я і позитивна якість кожного з групи.

Позитивні якості в собі потрібно розвивати!

-Важко було в собі знаходити позитивне якість?

-Що ти відчував при цьому?

Вправа «Поміняйтеся місцями все ті, хто ...»

Учасники сідають у коло.

-Пересядьте все, хто ... (прокинувся в доброму гуморі, робив зарядку, снідав, хто любить фіз.культуру, лижі, ковзани, хто в цьому році не хворів).

Правила роботи в групі.

-Бути відкритими і щирими;

-Вільне висловлювати свою думку;

-Бути активними;

-Брало участь в створенні і підтримці дружньої атмосфери в групі.

Якщо ви зі мною згодні, давайте поплескаємо в долоньки.

Я кажу вам «здрастуйте», а це значить, що я всім бажаю здоров'я!Чи замислювалися ви про те, чому в привітанні людей закладено побажання один одному здоров'я? Напевно, тому, що здоров'я для людини-найголовніша цінність. Але, на жаль, ми починаємо говорити про здоров'я тоді, коли його втрачаємо!

Яку людину ми називаємо здоровим?

відповіді дітей(Того, який добре себе почуває, який сильний, міцний, спритний, не хворіє, не пропускає школу).

-Якщо людина веде здоровий спосіб життя, то він ....

Відповіді учнів:

-займається спортом;

-Чи харчується;

-Дотримуватися правильний режим дня;

-уделяет велику увагу особистій гігієні;

-вирабативает у себе корисні звички;

-отказивается від шкідливих звичок.

Хлопці, ми часто повторюємо слова: звикати, звикайте.

Що ж це таке - звичка?

учні:

-Звичка з'являється, коли багато разів повторюєш якусь дію.

-Коли людина часто робить одні й ті ж дії, він звикає повторювати їх не замислюючись.

-Прівичка - це те, що ставати в твоєму житті за необхідне.

Ми вже зрозуміли, що корисні звички зберігають наше здоров'я, наприклад ...

учні:

-Лег вчасно спати - прокинувся бадьорим і працездатним;

-Постійно чистиш зуби - бережеш себе від карієсу;

-Займаешся спортом. загартовуванням - менше хворієш ...

Але у людини і шкідливих звичок предостатньо.

Які звички шкодять нашому здоров'ю?

учні:

-Чітать лежачи в ліжку;

-Подолгу сидіти біля комп'ютера;

-Є багато солодкого;

-Чітать при поганому освітленні;

-Знаходити близько курців, самому пробувати.

Вправа «Сніжинки»

-Зараз ми з вами виконаємо цікава вправа. Головна умова: не дивитися ні на кого і слухати мою інструкцію. Перед вами у кожного на столі лежить лист. Всі листи однакової форми, розміру, якості, кольору. Слухайте уважно і виконуйте наступне:

1. Складіть лист навпіл. 2. Відірвіть правий верхній уголок.3. Знову складіть аркуш пополам.4. Знову відірвіть правий верхній куточок.
5. Складіть лист пополам.6. Відірвіть правий верхній куточок.

Продовжіть цю процедуру, поки вона буде можлива. Тепер розкрийте свою красиву сніжинку. Зараз я прошу вас знайти серед інших сніжинок точно таку ж, як і у вас. Сніжинки повинні бути абсолютно однакові.

- Знайшли? (Учні відповідають, що не знайшли).

- А чому? Як ви думаєте?

Варіанти бувають найрізноманітніші і поступово, у міру їх надходження, діти приходить до висновку: однакових людей немає, тому і сніжинки вийшли різні, хоча інструкція для всіх була абсолютно однакова.

- Всі люди різні і звички у них різні. Звички бувають корисними і шкідливими.

Давайте пограємо в гру «Корисні і шкідливі звички».

- Перед вами яблука-картки, на яких написані корисні і шкідливі для здоров'я вчинки. Уважно розгляньте кожне яблуко. Візьміть зелений олівець і розфарбуйте листочки яблук з корисними для здоров'я вчинками. Коричневим олівцем розфарбуйте листочки яблук з шкідливими для здоров'я вчинками і помістити на фрукт черв'яка, який зображує згубну дію шкідливих звичок. Якщо ви не знаєте, шкідливий або корисний для здоров'я вчинок зображений в яблуці, залиште листочок НЕ розфарбованим.

картки:куріння, телеманія, компьюторние гри, гігієна, зарядка, режим дня, загартовування, активний руховий режим, катання на коника, гра на стільниковому телефоні катання на лижах, заняття спортом.

-Наклейте яблука на «Дерево здоров'я».

Хлопці, подивіться на наше «Дерево здоров'я»: міцні здорові яблука виростуть, а з черв'яком яблука впадуть з дерева, не виростуть.

- Усі корисні і шкідливі звички людина «вирощує» в собі сам. Тільки «вирощування» корисних звичок справа довга і копітка, шкідливі ж звички, як бур'ян дуже легко пускають коріння, лише варто дати їм невелику поблажку. Серед найнебезпечніших звичок, які здатні зруйнувати здоров'я людини - дружба з алкоголем, курінням.

Куріння - шкідлива звичка для легких, мозку, серця.

Організм людини при палінні отруюється поступово. Вчені довели, що тютюн містить близько 400 шкідливих речовин, а найшкідливішим з них є нікотин. Нікотин - це отрута!

Під впливом тютюну уражаються внутрішні органи - легені. шлунок, серце, мозок.

Найстрашніше, що на сьогоднішній день все частіше жертвами цього лиха стають діти у віці 10-12 років. Тому залишатися осторонь не можна. Ось чому ми присвятили цій проблемі наше заняття. Сьогодні ми постараємося доповнити свої знання і приймемо рішення про те, який же спосіб життя нам більше підходить, що ми вибираємо.

Тема нашого заняття: Умій сказати - НІ! »

-Хлопці, дуже часто виникають такі ситуації, в яких єдиний можливий варіант - це відмова. До таких ситуацій слід заздалегідь бути готовим. Як же це зробити?

Рольова гра «Умій сказати" ні "».

-Хлопці, давайте поділимося на групи.

Зараз ми з вами пограємо в гру «Умій сказати« Ні ». У цій грі ми будемо вчитися відмовлятися від того, чого ми не хочемо робити. У групах учні розігрують сценки. Цікаво подивитися, хто краще вміє вмовляти, а хто вміє відмовлятися так, щоб не посваритися. Всі інші будуть уважно стежити за діалогом і вирішать, хто переміг у словесній дуелі.

Перший діалог (приготували Артем та Ілля).

Діалог № 1
Діалог приготували з першої групи Артем та Ілля.

Артем. На комп'ютері грати підеш?

Ілля. Треба бабусі допомагати, я вчора ще обіцяв, вона старенька.

Артем. Завтра допоможеш, підемо!

Ілля. Я сьогодні обіцяв, вона чекати буде.

Артем. Дуже цікава гра, на один день випросив. Даремно не йдеш.

Саша мовчить, не знаючи, що сказати.

- Як ви вважаєте, хто виявився сильнішим в цій суперечці?

діти вважають, що переміг Артем.

Як це не дивно, Ілля, ні разу не сказав: (Я не хочу). Але ж цього було б достатньо, щоб Артем від нього відстав. Адже якщо Ілля його друг, то він повинен поважати його бажання. Інакше, про яку дружбу мова. Відмовки Іллі сумбурні і випадкові. Коли людина обґрунтовує свою відмову, таким чином, виникає враження, що він ось-ось погодиться. Якщо ви дійсно вирішили відмовитися, виберіть найвагоміше, з вашої точки зору, пояснення і настоюйте на ньому.

Діалог № 2
Миша. Давай запалимо! Саша. Я не можу.

Миша. Чому? Саша. Батьки побачать. Миша. А ми відійдемо за кут. Саша. Мені не можна, у мене серце болить. Миша. Ну, ти ж не помреш від однієї сигарети. Саша. А я сигарети без фільтра не курю. Миша. У мене з подвійним фільтром. Саша. Так я сірники забув. Миша. У мене є запальничка. Саша. Сусіди з вікон нас побачать. Миша. А ми підемо в підвал.
Саша мовчить, не знаючи, що сказати.

- Як ви вважаєте, хто виявився сильнішим в цій суперечці?

діти вважають, що переміг Миша.

Як це не дивно, Саша, ні разу не сказав: (Я не хочу). Але ж цього було б достатньо, щоб Міша від нього відстав. Якщо ви дійсно вирішили відмовитися, виберіть найвагоміше, з вашої точки зору, пояснення і настоюйте на ньому.

А тепер інший діалог: Каті і Олени.

діалог №3
Катя. Підемо до мене дивитися телевізор? Лена. Ой, ні, я не можу! Катя. А чому? Лена. У мене уроки не готови.Катя. Ну і що? Потім доробити урокі.Лена. Мама не дозволяє довго грати, а я вже грала. Катя. А ти не кажи, що грала.

Лена. Мама прийде з роботи, уроки перевірить, а вони не готові.

Катя не знає, що ще запропонувати.

- Як ви вважаєте, хто виявився сильнішим в цьому діалозі?

Клас вважає, що перемогла Лена.

У цьому діалозі Лена наполягала на одній версії, що батьки її викриють в будь-якому випадку. Якби Катя продовжувала наполягати, це було б неповагою до сім'ї Олени. Тому діалог припинився.

Діалог № 4
Сергій. На, кури. Діма .. Не хочу! Сергій. Кури, за компанію! Діма. Відчепись, кури сам, якщо хочеш! Сергій. А що тоді сюди прийшов? Діма. Захотів і прийшов. Сергій. Ну, тоді йди звідси. Діма. Не хочу.

- Ось зараз Діма явно виявився сильнішим. Так може поводитися тільки людина, впевнена в собі, що поважає себе. Людина, якого поважають в групі. А за що можуть поважати?

Зразкові відповіді дітей:
- За спортивні досягнення. - За силу .---- За сміливість. - За те, що добре розбирається в чомусь.

Вправа «Моє самоповагу»

Намалюйте в центрі листа коло. Центр квітки - це кожен з вас, але у нього поки немає пелюсток. Його треба оточити пелюстками, символічно представляють елементи, з яких складається повагу до себе (віра в свої здібності, відчуття своєї цінності, вміння настояти на своєму, впевненість в собі, вміння подбає про себе, хороша успішність, довіру оточуючих, вміння аргументувати свою точку зору ...
Що ж робити, якщо ти поки не впевнений в собі і не можеш протистояти тиску товаришів? --- Просто сказати «ні» без пояснення. - Відмовитися і пояснити причини відмови. - Відмовитися і піти. ---- Говорити як заїжджена платівка, на всі умовляння відповідати «ні», «не буду» - Чи не звертати уваги на пропозиції .- Постаратися об'єднатися з кимось.

-Хлопці, поділимося на групи.

Кожній групі дається пелюстка великого квітки. Спільно на ньому потрібно намалювати те, що допоможе зберегти і поліпшити здоров'я. А що заважає зміцненню здоров'я - обведіть в червоне коло і перекресліть.

Виберіть одного добровольця, який від групи буде розповідати, що вийшло.

Рефлексія результатів заняття: «Нове і важливе для мене».

- Що нового дізналися?

- Що сподобалось? Що здивувало, засмутило? Чого навчилися?

Висловіть свою думку про заняття. Допоможе в цьому «Чаша одкровення». На столах розкладені картки різного колір c написами: жовтий - заняття сподобалося; помаранчевий - дечому навчився; зелений - хотілося б продовжити подібні заняття; синій - мене засмутило, що мені ще потрібно вчитися говорити «Ні».

Вправа Я бажаю тобі ... »

Передаючи іграшку по колу (сердечко), побажайте своєму сусідові справа побажання (частіше посміхатися, кататися на лижах. Робити зарядку щодня, їсти овочі та фрукти, дотримуватися режиму дня ...)

Молодці! Велике спасибі за активну роботу!

література:

  1. Класні години на тему: «Профілактика шкідливих звичок». Методичний посібник з електронним додатком / Авт. - упоряд. Р.А. Кострикін. - М .: Глобус, 2008. - 111с.

  2. Правдіна О.В., Просвірнова О.Е., Мишина С.Є., Коротеева Т.В. Методичний посібник з виховної роботи. По курсу «Мій вибір» .- М .: Іжиця, 2003. - 176с.

  3. Профілактика наркоманії в загальноосвітньому закладі: система роботи, методичні рекомендації, розробки заходів. / Упоряд. і ред. Ю.В. Науменко. - М .: Видавництво «Глобус», 2009. - 250с.

  4. Здоров'язберігаючих технологій в освітньому процесі. / Автор-упорядник С.А.Цабибін.-Волгоград: Учитель, 2009.-172с.

  5. Культура здоров'я школярів. 5-11 класи: комплексно-тематичні заняття. / Авт.-упоряд. К.Е.Безух (і ін.) - Волгоград: Учитель, 2011.-263с.

  6. Сізанов А.Н., Хріптовіч В.А. Модульний курс профілактики куріння. Школа без тютюну 5-11класси, М .: «ВАКО», 2004,272с. - (Педагогіка.Псіхологія.Управленіе)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
1
міс.
2
0
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!