Заняття в студії образотворчого мистецтва « Акварелі».

Опис документу:
Мета: Навчальна: розширити знання гуртківцівз кольорознавства. Дати поняття про створення настрою. Урізноманітнити технічні навички роботи з акварельними фарбами. Розвивальна: розвивати спостережливість, зорову пам'ять, уміння вирішувати загальний тоновий і колірний стани пейзажу, творчу уяву, образне мислення, фантазію. Виховна: виховувати любов до природи, вміння бачити прекрасне, розвивати інтерес до пейзажного живопису. Виховувати охайність, старанність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття в студії образотворчого мистецтва « Акварелі». Пейзаж «Зимові казкові візерунки»

Керівник гуртка Бобло Валентина Миколаївна


Інтегроване заняття з образотворчого мистецтва 

Перший рівень навчання

Тема: Чудові барви природи. Пейзаж «Зимові казкові візерунки».

Мета: 

Навчальна: розширити знання гуртківцівз кольорознавства. Дати поняття про створення настрою. Урізноманітнити технічні навички роботи з акварельними фарбами.

Розвивальна: розвивати спостережливість, зорову пам'ять, уміння вирішувати загальний тоновий і колірний стани пейзажу, творчу уяву, образне мислення, фантазію.

Виховна: виховувати любов до природи, вміння бачити прекрасне, розвивати інтерес до пейзажного живопису. Виховувати охайність, старанність.

Тип: заняття комбіноване.

Вид заняття малювання з натури по пам’яті та за уявою.

Міжпредметні зв’язки: музика природознавство

Обладнання:

Матеріали: папір, акварельні фарби, пензлики, воскова свічка, кольорові воскові олівці, простий олівець, гумка, серветки

Зоровий ряд: ПК, репродукції зимових пейзажів , фоторепродукції, дитячі роботи - пейзажі, виконані у восковій техніці, та ілюстрації творчі роботи педагога таблиці з кольорознавства.

Літературний ряд: "Казка про сніжинку", оповідання М.Гай «Який буває сніг?»

Музичний ряд: Й.С. Бах Сонет №18, Вівальді

Очікуваний результат: розширення знань з кольорознавства, дитяча робота.

Оформлення дошки:

З правої сторони: репродукції зимових пейзажів , фоторепродукції.

З лівої сторони, у верхній частині: дитячі роботи - пейзажі, виконані у восковій техніці.

Нижня частина цієї половини дошки залишається чистою, щоб мати можливість по ходу заняття зробити педагогічний малюнок.

Вузлики на пам’ять:

Колорит (італ. Colorio – забарвлений) – загальне кольорове рішення, система сполучення кольорів та їх відтінків у художньому творі.

Репродукція  відтворення художнього оригіналу поліграфічним або фотографічним способом.

План заняття:

1. Організаційна частина (1 – 2 хв.)

  1. Актуалізація опорних знань і вмінь гуртківців(3 – 4 хв.)

  2. Мотивація навчальної діяльності (1 – 2 хв.)

  3. Повідомлення теми, мети і завдань заняття(1 – 2 хв.)

  4. Сприймання і первинне усвідомлення матеріалу (8 – 10 хв.)

  5. Самостійна вихованців (25 – 30 хв.)

  6. Підведення підсумку заняття (2 – 3 хв.)

  7. Рефлексія (1 - 2 хв.)

  8. Домашнє завдання, прибирання робочих місць (1 – 2 хв.)


Хід заняття

І. Організаційна частина

1. Встановлення творчої атмосфери на занятті
Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

Тож гаразд, часу не гаємо

І заняття розпочинаємо розпочинаємо!

2. Організація робочих місць.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь гуртківців

1.Згадаймо: що ми знаємо про живопис та живописні техніки?

(Живопис - це вид образотворчою мистецтва, художнє зображення, створене фарбами на площині - папері, полотні, картоні, дошці, стіні, склі). 

2. Групова робота

Вправа «Криголам»

Метою нашого завдання буде перевірка теоретичних знань з образотворчого мистецтва. Без чого неможливо намалювати живописний пейзаж? 

(колір, пензлик, фарба ) 

Тести

1.Вид образотворчого мисте­цтва, основним засобом зображен­ня в якому є колір:

а) живопис;

б) скульптура; 

в) графіка.

2. До теплих кольорів нале­жать:

а) червоний, оранжевий, жов­тий;

б) зелений, синій, фіолето­вий;

в) білий, сірий, чорний.

3. До холодних кольорів нале­жать:

а) рожевий, коричневий;

б) червоний, оранжевий, жовтий;

в) голубий, синій.

4. Жанр образотворчого мис­тецтва, присвячений зображенню
природи, краєвидів міст і сіл:

а) портрет;

б) пейзаж;

в) на­тюрморт.

5. Основним виражальним засобом графіки є…

а) тон;

б) крапка, лінія;

в) акварель.

6. Художник-мариніст малює…

а) портрети;

б) морський пейзаж;

в)тварин.



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

IV. Повідомлення теми, мети і завдань заняття

Технологія «Передбачення»

Послухайте уважно загадку. Проаналізуйте її і спробуйте здогадатися, про що йдеться. Ваша відповідь і буде темою сьогоднішнього.заняття

У бабусі-холодусі

Усміх сяє на лиці,

Ходить в білому кожусі

З дивним пензлем у руці.

Раз мазок і два мазок —

На вікні розцвів бузок,

А на другім — сад казковий

Біля місяця підкови,

А на третім — срібний дім,

Іній світиться у нім...

Всі дивились, дивувались...

Хто ж художник — здогада­лись? (Зима.)

Слово керівника гуртка

( під час розповіді педагога на екрані комп’ютера під музику змінюються зимові фото-пейзажі)

У природи немає поганої погоди, а тому кожна пора року особлива та приваблива по-своєму.

Так зима нам приносить не лише хуртовини та люті морози, а й гарні, погожі дні.

Неначе наречена стоїть в зимовому парку струнка, тендітна берізка, обвита білою, пухнастою ковдрою. Блискучо-біле вбрання ніжне та неповторне. Воно зіткане з тисячі маленьких сніжиночок, які переливаються на сонці чудесними барвами-самоцвітами. Сніжинки зачаровують погляд легким, витонченим таночком морозяного мистецтва. Сніг виблискує різними кольорами, неначе коштовним камінням на прикрасах молодої дівчини. Повітря кришталево-чисте та прозоре, наповнене зимовою свіжістю. Голубе небо спокійне та непорушне… Аж ось холодний подих потурбував молодесеньке деревце, і враз сріблястий пилок обсипався з граційної красуні.

Митець за допомогою своїх специфічних засобів передає красу природи. Для хужожника – це фарби, для композитора – це звуки, а для письменника – це слово.

Сьогодні на занятті будемо художниками і малюватимемо прекрасну пору року – зиму.

^ V. Сприймання і первинне усвідомлення матеріалу

1. Слово керівника гуртка

Подібно до того, як звуки в музиці народжують мелодію (радісну, ніжну, спокійну, тривожну, урочисту), так усі кольори, їх гармонійне поєднання в живописному творі створюють колорит, який підкреслює певний настрій, емоції та почуття. Тому за характером колорит може бути спокійний або напружений, яскравий або стриманий. У колориті можуть переважати певна кольорова гама (тепла або холодна) та тональність (світла або темна). Художники-живописці працюють різними фарбами, обираючи різноманітні матеріали та техніки, які дозволяють краще реалізувати творчий задум. Художня техніка - це спосіб нанесення фарб на площину, що залежить від стилю художника та властивостей фарб. Ми вже знайомі з акварельною та гуашевою техніками, тому можемо порівняти їх між собою.

2. Дослідницька робота

Технологія «Словесний малюнок»

(Учні зачитують уривки з літературних творів з описом зимової природи ).

1. Ось як описує зиму Олена Пчілка в оповіданні «Сніг».

Як зимня година – ясна, тиха, то сніжинки бувають кучеряві, зірчасті, а як вітряно, туманно, сніжинки стають такі мляві, рзволожені, злипаються в клоччя; а як повітря потеплішає, тоді сніжинки зовсім рідшають, стають крапельками, і тоді це вже не сніг, а дощ; отже, значить, сніжинки стануть тоді знов водою, як були колись.

2. Борис Грінченко «Взимку»

Хижо буйний вітер

Віє по долині.

Гори намітають

З снігу хуртовини.

Укриває землю

Скрізь намітка біла,

І земля замерла

Тихо заніміла.

3. Олександр Пушкін «Зимовий ранок» (уривок з твору)

…под голубыми небесами

Великолепными коврами,

Блестя на солнце, снег лежит;

Прозрачный лес один чернеет,

И ель сквозь иней зеленеет

И речка подо льдом блестит.

3.Споглядання творів мистецтва

Бесіда за репродукцією картини Шишкіна І. «Зима»

А зараз розглянемо і проаналізуємо картину.

Алгоритм «Змістовний склад суто естетичної оцінки художнього твору».


  1. Власна інтерпретація сюжету ( Що зображено на картині?) .


  2. Опис місця події ( Де це відбувається?).


  3. Визначення головного героя, його емоційного стану або інших якостей ( Що або хто знаходиться в центрі? Які явища, події, предмети?).


  4. Визначення другорядних персонажів ( події, предмети), їх роль у творі.


  5. Опис представлених явищ або подій ( Словесний опис картини).


  6. Аналіз композиційного вирішення ( наявність композиційного центру), плановість (доцільність виділення планів), розміщення та підпорядкованість деталей, тощо.


  7. Відповідність реальності ( фантастична чи реалістична).


  8. Оцінка колірного вирішення ( визначення колориту картини: в якій гамі кольорів).


  9. Визначення жанру твору та аналіз художньої техніки виконання ( Що зображено? Чим зображено? – гуаш, акварель, олівець, туш, вугіль, пастель, сангіна, олійні фарби).


10. Констатація образності твору ( Виявлення художнього образу).

11. Аналіз загального настрою твору.

12. Висловлення особистого враження від твору ( Що ти хочеш змінити в картині? ). Використання асоціативних аналогій, зіставлення, порівняння, метафор, епітетів.

Скільки красивого довкола зимою: блискучі буруль­ки, ажурні сніжинки, великі сніго­ві замети.

Кожна людина сприймає цю пору року по-своєму. Для когось вона холодна, сувора снігова коро­лева, що хоче всіх заморозити. А для когось — добра чарівниця, яка принесла із собою веселощі, зимо­ві розваги, новорічні свята, пода­рунки. То яка ж вона, ця загадкова зима? Якого кольору?

5. Розгадування загадок

Як ви думаєте, чи завжди сніг білий? Чи може він бути рожевим, блакитним, золо­тистим, фіолетовим, сірим? 

Відповідь на ці запитання нам допоможуть дати загадки.

Він ще недавно голубів,

Застиг у сонній мрії.

Ось небокрай почервонів —

І він вже рожевіє. (Сніг уранці.)

Як тільки сутінь настає,

Ліхтарики мигають,

Він фіолетовим стає

І таємничо сяє. (Сніг увечері.)

Спочатку він міцний і білий,

Та коли сонце припікає,

Він ураз слабішає, жовтіє,

Чорніє, тане і... тікає. (Сніг у відлигу.)

6. Прослуховування оповідання

Послухайте оповідання М. Гай «Який буває сніг?»

( під час прослуховування на екрані комп’ютера під музику змінюються зимові пейзажі-репродукції картин художників)

Який буває сніг?

Засперечалися снігові подо­рожники — маленькі північні пташки. Не можуть вирішити, який буває сніг. Літають, перепи­тують: «Який буває сніг?».


  • Золотий! — відповіло ран­кове сонечко, висвічуючи морозну тундру.


  • Блакитний, — сказало денне чисте небо.


  • Синій, синій, — прошепотіли тіні старих модрин.


  • Хо-о-лодний! — крякнула качка, ховаючи дзьоб під крило і підгинаючи лапку.


  • Теплий, — пробурмотіла біла куріпка і зарилась у кучугуру подрімати.


  • Легкий, легкий, легкий, — прошумів вітер, і закружляли, ніби пух кульбабки, густі сніжинки.


  • Важкий, дуже важкий! — зітхнули гілки кедра, притиснуті вагою снігових наметів.


  • Червоний-червоний! — ска­зала вечірня зоря, спалахнувши над вершинами сопок.


  • Срібний, звичайно! — по­сміхнувся ясний місяць, підніма­ючись із-за гір до зірок.


Тайгу і тундру до самого океану пролетіли снігові подорожники і все питали, питали. Так і не ді­знались, який же він, сніг.

Дійсно, сніг може мати різні відтінки. 

7. Прослуховування вірша Н. Володіної-Панченко

( під час прослуховування вірша на екрані комп’ютера під музику змінюються зимові фото-пейзажі)

Любий друже, по­глянь у вікно:

За вікном вже Зима владарює давно!

Стрімко їде вона на санчатах

По наметах на білих зайчатах.

Коли ранком морозяним сонце зійде,

Зима краєвид малювати іде:

Разом з нею ідуть олівці —

Допомога велика, такі мо­лодці...

Замети високі Білий малює,

Сніжок без ліку Блакитний штампує,

Кригу прозору Зелений виво­дить,

А Червоний веде горобин хоро­води,

Фіолетовий тінь накладає на сніг,

Синій засніжені далі обліг,

Сірий — слід від санчат по до­розі кладе...

Потім зима всіх на свято веде.

8. Словникова робота

(Використання ПК)

Сьогодні ми поповнимо свій словник такими термінами:

( Учні записують терміни в словники)

Колорит (італ. Colorio – забарвлений) – загальне кольорове рішення, система сполучення кольорів та їх відтінків у художньому творі.

Репродукція  відтворення художнього оригіналу поліграфічним або фотографічним способом.

- Так що таке колорит? Реподукція?

9. Слово вчителя

Сьогодні ми ознайомимося з цікавою художньою технікою, тобто будемо малювати восковою свічкою. "Хіба можливо малювати свічкою?" - запитаєте ви. Можливо!

10. Педагогічний малюнок

На дошці прикріплений аркуш паперу, на якому вчитель пише свічкою слово "зима" та малює навколо декілька сніжинок. Малюнок одразу заливається великим пензликом синьою та фіолетовою акварельною фарбами.

На тлі прописаного малюнка проявляється слово "зима" та намальовані сніжинки. Висновок: там, де на папері залишилися лінії від свічки, фарба не береться, і папір залишається білим. Ми бачимо білий лінійний малюнок на кольоровому тлі.

Сьогодні ми будемо зображувати красу зимової природи. Перед вами фоторепродукції та репродукції картин різних зимових пейзажів.

^ Технологічна картка

1.Ви вирішуєте, який саме зимовий пейзаж будете створювати, продумавши його назву, наприклад: "Різдвяна ніч", "Мороз та сонце - день святковий" тощо, та який саме настрій будете передавати за допомогою кольору, колориту.

2.Для того щоб ви побачили, які лінії обводити свічкою, спочатку виконайте лінійний малюнок простим олівцем.

3.Потім обведіть намальоване свічкою. Площини, які на малюнку мають бути білими, щільно замалюйте свічкою. Снігопад можна передати, малюючи крапочки-сніжинки.

4.Виконуємо роботу в кольорі. У залежності від задуму, площину паперу прописуємо акварельними фарбами м'яким пензлем, широкими мазками, покладеними один біля одного, та обережно заливаємо певними кольорами ті площини, які обмальовані свічкою. Наносимо фарбу лише в один прийом. Поверхня паперу, яка оброблена свічкою, залишається білою. Таким чином білий малюнок проявляється на кольоровому тлі. Я рекомендую почати з неба.

5.Після висихання або по-вологому роботу над зображенням можна продовжити, доопрацьовуючи деякі деталі та додаючи лінії тоненьким пензликом або восковими олівцями.

Перед тим, як ми приступимо до творчої роботи, декілька слів потрібно сказати про музичний акомпанемент, який допоможе створити настрій на занятті

Для того щоб ви зрозуміли та відчули особливий холодний, морозний та водночас казковий образ зимової природи, який будете створювати у своїй роботі, я розповім вам казку.

А ви починайте творити. 

^ VІ. Самостійна робота гуртківців.

Прослуховування казки

(Під музичний супровід)

Мандри різдвяної сніжинки

Це було взимку, напередодні Різдва.

Усі дорослі та маленькі діти чекали різдвяного свята зі снігом, колядою, санчатами, сніговиками, ялинками та подарунками. І звичайно, всі бажали, щоб у природі відчувався особливий настрій, особливий дух свята. Щоб кружляли сніжинки, потріскував різдвяний морозець, сонячні промінці відблискували діамантами на снігу, щоб у повітрі відчувалася особлива свіжість, чарівність та казковість....

У небі, на кошлатій сивій хмарі, був великий рух. Різдвяні сніжинки цілий день створювали святкове вбрання, складаючи з маленьких гострих кришталиків чудернацькі візерунки, щоб уночі, кружляючи у святковому танку, пухнастою білосніжною ковдрою зігріти усю землю.

Тому двох однакових сніжинок годі було знайти. Але була серед них одна -дуже швидка, непосидюча та найдопитливіша. їй дуже кортіло побачити землю вдень. Вона хутенько впоралася зі своїм вбранням і з заздрістю дивилася на маленькі, звичайні сніжинки, які повільно падали до землі. "Летімо з нами", -почула вона. Несподівано подув вітерець, і сніжинка незчулася, як опинилася над землею. Від побаченого їй перехопило подих. Яка краса! А й справді.

Яскравий зимовий день, блакитне небо та сліпучо-білий, сріблястий сніг, місцями жовтуватий - забарвлений сонячними промінчиками. На снігу незвичний малюнок. "Що це?" - "А це - тіні від струнких білявих берізок та лапатих темно-зелених ялин", - пояснили їй сніжинки. Легкий подих вітерця - і цікаві мандри продовжилися.

Та раптом їй на шляху трапилося велике розлоге дерево. Воно було не звичайне святкове, вбране в білосніжне сріблясте мереживо. Сніжинка зраділа, їй здалося, що це теж різдвяна сніжинка, тільки дуже велика. "Яка ти гарна!" - промовила сніжинка й опинилася на гілочці дерева. "Потрібно все роздивитися", - сказала вона сама собі.

Землю повільно охоплювали сутінки. Сніжинка помітила, що коли сонечко хилиться до обрію, сніг стає синюватим, а місцями навіть фіолетовим, немовби небо відбивається в блискучому дзеркалі. Раптом небо запалало та розписало багряною барвою снігові замети. Сніжинка із захопленням спостерігала за змінами в природі.

Поступово на землю насувалася ніч, сніг став сірим і на темно-синьому небі з'явився місяць-молодик та його подружки-зірочки.

Полинула тиха музика... Це різдвяні сніжинки вітали землю з Різдвом.

(Під час практичної роботи учнів звучить аудіозапис музики Вівальді)


  1. Виконання учнями практичних робіт


  2. Фізкультрозминка.


  3. Надання допомоги (необхідні зауваження по окремих роботах, додаткові пояснення при типічних помилках у багатьох).


VІІ. Підведення підсумку заняття педагог разом з гуртківцями робить виставку на дошці з готових робіт. Проводиться обговорення аналіз цих робіт.

- Яка робота найкраща? Чому?

VІІІ. Рефлексія


  • Чи сподобалося вам працювати новою технікою? 


  • У чому ви відчули труднощі?


  • Що давалось легко?


(На занятті за допомогою цікавої техніки ми навчилися передавати у своїх пейзажах красу, яскравість, казковість зимової природи, удосконалили техніку акварельного живопису та творчо себе проявили).

ІХ. Домашнє завдання, прибирання робочих місць


Конспект заняття в студії образотворчого мистецтва « Акварелі » Центр творчості дітей та юнацтва « Соняшник»
Керівник гуртка :Бобло Валентина Миколаївна
Тема: Виражальні можливості кольору. Подорож з парасолькою під час дощу Малювання парасольок.

Мета: 

Навчальна: ознайомити учнів з елементарними відомостями роботи з кольором. Дати поняття про створення настрою. Поглтбити уявлення дітей про виражальні особливості кольору; удосконалювати навички роботи фарбами.

Розвивальна: розвивати спостережливість, зорову пам'ять, творчу уяву, образне мислення, фантазію.

Виховна: виховувати естетичне почуття, вміння бачити прекрасне, охайність, старанність під час роботи із фарбами.

Тип заняття заняттяв ивчення нового матеріалу.

Вид заняття: малювання з натури по пам’яті та за уявою.

Міжпредметні зв’язки: музика, читання.

Обладнання:

Матеріали: : папір, акварельні фарби, пензлики, палітра простий олівець, гумка.

Зоровий ряд: програмний засіб «Образотворче мистецтво на занятті першого рівня навчання ), ноутбук, монітор, ілюстрація до казки Г.К.Андерсона «Оле-Лукоє», дитячі роботи, дві різні парасольки, шаблони парасольок.

Очікуваний результат: розширення знань з кольорознавства, дитяча робота.

Оформлення дидактичного матеріалу на дошці:

З правої сторони: ілюстрація до казки Г.К.Андерсона «Оле-Лукоє».

З лівої сторони, у верхній частині: дитячі роботи - парасольки.

Нижня частина цієї половини дошки залишається чистою, щоб мати можливість по ходу заняття зробити малюнок.зразок

План заняття:

1. Організаційна частина (1 – 2 хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності (1 – 2 хв.)

3. Повідомлення теми, мети і завдань заняття (1 – 2 хв.)

4. Сприймання і первинне усвідомлення матеріалу (8 – 10 хв.)


  1. Самостійна робота гуртківців(25 – 30 хв.)


  2. Підведення підсумку заняття (2 – 3 хв.)


  3. Рефлексія (1 - 2 хв.)


  4. Домашнє завдання, прибирання робочих місць (1 – 2 хв.)


Хід заняття

І. Організаційна частина

- Доброго дня, діти! 

- Сідайте на свої місця! Підготуйте свої робочі місця

ІІ. Мотивація навчальної діяльності 

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань заняття


  • Сьогодні нашу мандрівку у світ кольорознавства ми розпочинаємо з казки.


В одній казковій країні жив чарівник. Звали його Оле-Лукойє. У руках завжди він тримав дві парасольки. Носив їх з собою навіть тоді, коли на небі не було на небі жодної хмарки. «Для чого він це робив ?» - запитаєте ви. Саме ці питання ми з’ясуємо на уроці, а ще перетворимось на чарівників і… Що буде далі, секрет, який ми відкриємо протягом заняття

^ IV. Сприймання і первинне усвідомлення матеріалу


  1. Слово керівника гуртка


  • Ось послухайте, яку історію розкажуть вам про Оле-Лукойле наші незамінні помічники на уроках образотворчого мистецтва олівець і фарба. Але не просто олівець, а пан Олівець і пані фарба. Увага на екран.


^ Розповідь пана Олівця і пані фарби


  • Ви знаєте казку Ганса Крістіана Андерсона про Оле-Лукойє? Він прилітає до дітей ввечері. Коли дитина засинає, Оле-Лукойє сідає до неї на ліжечко. У нього в руках дві чарівні парасольки: одна з кольоровими малюнками, а інша зовсім проста, чорна й гладенька. Парасольку з кольоровими малюнками Оле-Лукойле розкриває над добрими дітками, і тоді їм цілу ніч сняться казки. Іншу парасольку він розкриває над неслухняними дітьми. Вони міцно сплять всю ніч, а вранці виявляється, що нічого не бачили увісні.


Розгляньте парасольки Оле-Луккойє. Певно, ви відразу здогадалися, в якій зних містяться добрі й веселі сни. Поміркуйте про що це говорить (…).

Аналіз ілюстрації до казки.


  • Розгляньте і люстрацію до казки Г.К. Андерсона «Оле-Лукойє».


  • Скажіть, які сни сняться дівчинці? Чому?


  • Що вам показало правильну відповідь?


Саме колір підказав нам, у якій з парасольок сняться чарівни сни. Колір багато може розповісти, наприклад, про погоду надворі, про настрій і вдачу казкового персонажа.

На екрані два малюнки – зображення воіна на коні та Баби-Яги.


  • Якими кольорами зображено вершника? (червоний)


  • А його уінь? (…)


  • Про яку вдачу героя говорять нам ці кольори? (…) 


  • Чи впізнали виказкового персонажа на другому плані? (…)


  • Про яку вдачу Баби-Яги говорять кольори цього малюнка? (…).


  • І природа навколо відображає її погані риси: все падає, гнеться.


Зараз подивимось відео відповідь пані фарби і пана олівця про етапи малювання парасольок.

^ V. Самостійна робота гуртківців

1. Робота з дітьмипедагога, фронтальна та індивідуальна робота вихованців

2. Фізкультрозминка

- Хто закінчив роботу може пофантазувати, який би ви сон хотіли побачити.

VІ. Підведення підсумку заняття

Виставка робіт.


  • Ви гарно попрацювали. Ваші роботи сподобалися пані Фарбі і пану Олівцю.


VІІ. Рефлексія


  • Яку казку вам розповіли пан Олівець та пані Фарба? Хто її автор?


  • Що допомагає створити настрій картині?


  • Які кольори передають добрий та веселий настрій?


  • Які кольори передають смуток, тривогу?


VІІІ. Домашнє завдання, прибирання робочих місць


План-конспект заняття з образотворчого мистецтва АКВАРЕЛІ
Керівник гуртка Бобло Валентина Миколаївна
Другий рівень навчання

Тема: Асоціації і колір. Основні властивості кольору. 

Мета: 

Навчальна: ознайомити учнів з відомостями роботи з кольором. Дати поняття про створення настрою за дапомогою кольору. Поглибити уявлення у гуртківців про виражальні особливості кольору; дати поняття теплі, холодні кольори, основні та додаткові; удосконалювати навички роботи фарбами.

Розвивальна: розвивати спостережливість, зорову пам'ять, творчу уяву, образне мислення, фантазію.

Виховна: виховувати інтерес до творчості, вміння бачити прекрасне, охайність, старанність під час роботи із фарбами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Вид уроку: малювання з натури по пам’яті та за уявою.

Міжпредметні зв’язки: музика, читання.

Обладнання:

Матеріали: : папір, акварельні фарби, пензлики, палітра простий олівець.

Зоровий ряд: система кольорів Нютона, Ітена; види кольорів; кольорові картки.

Літературний ряд: О. Пчілка «Сонячний день».

Музичний ряд: Чайковський «Пори року»

Очікуваний результат: розширення знань з кольорознавства, дитяча робота.

Оформлення класної дошки:

З правої сторони: система кольорів Нютона, Ітена.

З лівої сторони, у верхній частині: види кольорів.

Нижня частина цієї половини дошки залишається чистою, щоб мати можливість по ходу заняття робити педагогічний малюнок.зразок

Вузлики на пам’ять:

Спектр – це утворені кольори в наслідок розкладання білого кольору.

Основні кольори – кольори, які лежать в основі спектрального кола (червоний, жовтий, синій).

Теплі кольори – це кольори, які мають відтінки жовтого кольору.

Холодні кольори – це кольори, які мають відтінки синього кольору.

Похідні кольори – кольори, які утворилися при змішуванні основних. 

План заняття:

1. Організаційна частина (1 – 2 хв.)

2. Актуалізація опорних знань і вмінь гуртківців(3 – 4 хв.)

3. Мотивація навчальної діяльності (1 – 2 хв.)


  1. Повідомлення теми, мети і завдань заняття(1 – 2 хв.)


  2. Сприймання і первинне усвідомлення матеріалу (8 – 10 хв.)


  3. Самостійна робота гуртківців(25 – 30 хв.)


  4. Підведення підсумку заняття (2 – 3 хв.)


  5. Рефлексія (1 - 2 хв.)


  6. Домашнє завдання, прибирання робочих місць (1 – 2 хв.)


Хід заняття

І. Організаційна частина

1. Встановлення організаційної частини підготовка робочих місць

- Доброго дня, діти! Сідайте! Всі заспокойтеся і слухайте мене уважно!

2. Організація робочих місць

- Діти, перевірте будь-ласка чи маєте ви на парті у себе такі матеріали: пензлики, акварельні фарби, папір.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь


  • Діти! Хто пам’ятає що таке колір?


(Колір – це основний виражальний засіб живопису, потік електромагнітних хвиль, різних частот)
Що таке живопис?


(Живопис – це вид образотворчого мистецтва, основним виражальним засобом якого є колір)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

VІ. Повідомлення теми, мети і завдань заняття

^ V. Сприймання і первинне усвідомлення матеріалу

1. Розповідь-бесіда керівника гуртка

- Діти, чи приходилось вам коли-небудь в ясний день дивитись на сонячне світло? (…) Якого воно кольору?(…)

При певних умовах сонячне світло можна розкласти на складові кольори. Тобто біле світло складається з різних кольорових хвиль. Таке явище можна спостерігати після дощу у вигляді радуги. 


  • Скільки кольорів має радуга? (…)


Ці сім кольорів називаються «спектром». У кожного з вас є коло поділене на 7 сегментів, в яких ми розшукаємо ці кольори. Розглянемо кольорове коло Нютона. Нютон спочатку заповнив три частини – червоний, жовтий, синій кольори. Ці кольори називають основними. Якщо їх попарно змішати, то можна отримати решту чотири кольори.

Більш повніший спектр створив Й. Ітен. Він взяв основні кольори в трикутник а похідні розмістив навколо нього в колі.


  • Гра «утвори колір»


Вчитель показує картку з кольором. Дітям потрібно назвати 2 кольори, які необхідні для того, щоб шляхом змішування отримати даний.

Як ви вважаєте, чи впливає колір на людину? (…)


  • Здавна помічено, що червоний колір активізує, збуджує людину, навіть викликає агресивність. Зелений, навпаки заспокоює, розслабляє. Чому це так? Тому що організм людини по-різному реагує на різні кольорові хвилі. Так, червоні хвилі викликають посилене утворення адреналіну, речовини, яка збуджує, мобілізує організм. Розумієте тепер, чому сигнал світлофора про небезпеку, вибрано саме червоного кольору. Зелені хвилі викликають вироблення іншої речовини, яка заспокоює, гальмує нервове напруження. Зелений – це сигнал безпеки, спокою. В залежності від впливу кольору на стан людини, кольорам надається різна характеристика, яка відтворює цей вплив. Оранжевий колір пов’язаний з енергією, динамізмом; синій – з космосом, простором; білий з чистотою…


^ VІ. Самостійна робота гуртківців

іти виконують ігрові вправи за супроводом педагога.
«Забудькуватий художник»: вчитель розповідає учням про забудькуватого художника, який пішов малювати взявши з собою лише три фарби. На диво всім отримав колористичну роботу. Секрет в тому, що художник змішав фарби. Вчитель пропонує уявити дітям себе художником і змішати між собою фарби прослідкувавши за результатом.

«Знайди пару»: керівник гуртка показує вихованцям картон забарвлений в певний колір учні мають знайти йому взаємодовнюючий.

«Розклади колір»: дітям показують картон забарвлений певним кольором, ті повинні розкласти колір на два або три.

«Які кольори заховались у предметі?»: педагог ставить перед дітьми певний предмет, завдання дітей сказати, які кольори знаходяться в ньому.

«Настрій»: керівник гуртка пропонує учням передати свій настрій за допомогою кольору. Далі діти виконують таку саму роботу але в процесі сприймання музики та художнього твору

VІІ. Підведення підсумку заняття

Діти з керівником гуртка а налізують роботи

VІІІ. Рефлексія


  • Що таке колір?


  • Які це теплі і холодні кольори?


  • Які виникли труднощі у роботі?


  • Чи сподобфлося вам заняття


  • Який колір ви асоціюєте із заняттям?


ІХ. Домашнє завдання, прибирання робочих місць

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
3
0
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!