Заняття. Тема: Закріплення звука [ж] у словах, реченнях, іграх.

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ж] у словах і реченнях; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять; продовжувати готувати артикуляційний апарат до постановки звука [р]; виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: предметні картинки, альбом А.Я.Малярчук.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Закріплення звука [ж] у словах, реченнях, іграх.

Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ж] у словах і реченнях; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять; продовжувати готувати артикуляційний апарат до постановки звука [р]; виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: предметні картинки, альбом А.Я.Малярчук.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Звук [ж-ж-ж] (подовжена вимова).

  2. Складові ряди (стор.154 альбому А.Я.Малярчук):

ЖЛА-ЖЛО-ЖЛУ-ЖЛИ АЖЕ-ОЖЕ-УЖЕ-ИЖЕ

ЖЛО-ЖЛУ-ЖЛИ-ЖЛА ОЖЕ-УЖЕ-ИЖЕ-АЖЕ

ЖЛУ-ЖЛИ-ЖЛА-ЖЛО УЖЕ-ИЖЕ-АЖЕ-ОЖЕ

ЖЛА-ЖЛО-ЖЛУ-ЖЛИ

ЛЖО-ЛЖУ-ЛЖИ-ЛЖА

  1. Заучування скоромовки:

Біжить стежина поміж ожини

І вже у Жені ожини жменя.

  1. Виділення слів зі звуком [ж].

  2. Друкування букви -ж-, складів (жа, жо, жу, жи), слів (жук, уж, жито).

  3. Прямий і зворотній рахунок: від 1 до 10 зі словом жук.

  4. Додавання до слова назви малюнку (стор.180 альбому А.Я.Малярчук):

Травневий жук. Запашна жуйка.

Довгоногий журавель. Старенький жупан.

Дитячий журнал. Червона, кисла журавлина.

  1. Гра «Чого не стало?».

Доповнення речень назвами малюнків.

  1. Підготовка до постановки звука [р]. Вправи: «Чашечка», «Барабан», «Гармошка», «Конячка», «Грибок», «Кулемет».

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»