Заняття. Тема: Закріплення звука [ц] у скоромовках, віршах, іграх.

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ц] у скоромовках, віршах, іграх; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, навички словотворення. Виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Предметні картинки, альбом А.Я.Малярчук.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Закріплення звука [ц] у скоромовках, віршах, іграх.

Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ц] у скоромовках, віршах, іграх; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, навички словотворення. Виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Предметні картинки, альбом А.Я.Малярчук.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Звук [ц].

  2. Складові ряди:

ЦМА-ЦМО-ЦМУ-ЦМИ АЦМ-ОЦМ-УЦМ-ИЦМ

ЦМО-ЦМУ-ЦМИ-ЦМА ОЦМ-УЦМ-ИЦМ-АЦМ

  1. Повторення скоромовок:

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – стоїть гарний хлопець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – я тримаю прапорець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – у сукні білий комірець.

  1. Робота з альбомом А.Я.Малярчук.

  2. Заучування вірша «Киця»:

Киця прокидається –

лапками вмивається.

Квіти прокидаються –

росами вмиваються.

Ну, а ми з сестрицею

вмиваємось водицею.

  1. Пригадування слів на звук [ц] – гра в м’яч.

  2. Гра «1-2-5-9» зі словами (картинками):

криниця, вівця, рукавиця;

паляниця, киця, мильниця.

  1. Називання споріднених слів:

хліб – хлібний, хлібниця;

суп – суповий, супниця;

мило – мильний, мильниця.

  1. Перебудуй речення (присвійні прикметники з суфіксом -ин):

У Соні хлібниця. Це Сонина хлібниця.

У Сані серветниця. Це Саніна серветниця.

У Асі фарфорова супниця. Це Асина …

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»