Заняття. Тема: Закріплення звука [ц] у реченнях, віршах.

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ц] у словах, реченнях, віршах; розвивати фонематичний слух, пам'ять, навички словотворення. Виховувати у них інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, предметні картинки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Закріплення звука [ц] у реченнях, віршах.

Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ц] у словах, реченнях, віршах; розвивати фонематичний слух, пам'ять, навички словотворення. Виховувати у них інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, предметні картинки.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Звук [ц] (багаторазове повторення).

  2. Склади і слова:

ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – лице, ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – яйце;

ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – кільце, ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – віконце;

ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – блюдце, ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – сонце.

  1. Складові ряди:

ЦА-ЦО-ЦУ-ЦИ, ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – кругле яйце;

ЦО-ЦУ-ЦИ-ЦА, ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – відкрий віконце;

ЦУ-ЦИ-ЦА-ЦО, ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – вимий блюдце;

ЦИ-ЦА-ЦО-ЦУ.

  1. Гра «Запам’ятай, повтори»:

лице – яйце – віконце – блюдце.

  1. Гра «Ехо» - словотворення іменників із зменшувально-пестливими суфіксами -ц, -иц, -ец:

Логопед Дитина

тіло – тільце;

діло – ;

село – ;

сало – ;

мило – .

  1. Заучування вірша «Цапок»:

Цапок водицю п’є з цеберка,

Скубе травицю у садку.

Солодкий цукор та цукерка –

І це цапкові до смаку.

  1. Гра «Чого не стало?». Предметні картинки, у назвах яких є звук [ц].

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»