Заняття. Тема: Виховання звука [з].

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [з] у складах і словах з ними, закріпити поняття «глухий» - «дзвінкий» приголосний; розвивати фонематичний слух, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Предметні картинки, альбом А.Я.Малярчук, розрізні азбуки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Виховання звука [з].

Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [з] у складах і словах з ними, закріпити поняття «глухий» - «дзвінкий» приголосний; розвивати фонематичний слух, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Предметні картинки, альбом А.Я.Малярчук, розрізні азбуки.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Звук [з] – по наслідуванню з тактильно-вібраційним контуром (рука на горлі).

  2. Склади:

ЗА-ЗА__ЗА-ЗА-ЗА

ЗО-ЗО__ЗО-ЗО-ЗО

ЗУ-ЗУ__ЗУ-ЗУ-ЗУ

ЗИ-ЗИ__ЗИ-ЗИ-ЗИ

  1. Склади і слова:

ЗА-ЗА-ЗА – зайка, замок, зал;

ЗА-ЗА-ЗА – завод, закладка, загадка;

ЗУ-ЗУ-ЗУ – зуби, зубр, зупинка;

ЗО-ЗО-ЗО – зоря, зоопарк, зозуля;

ЗЕ-ЗЕ-ЗЕ – земля, зебра, зерно;

ЗИ-ЗИ-ЗИ – зима, зимно.

  1. Складові ряди:

ЗА-ЗО-ЗУ-ЗИ

ЗО-ЗА-ЗУ-ЗИ

ЗИ-ЗА-ЗО-ЗУ

  1. Ігри з картинками на [з]: «Запамятай, назви, поклади», «1-2-5-9».

  1. Буква [з].

  2. Вправи з розрізною азбукою:

ЗУБ, ЗУБИ, КОЗА, ЗАЛ

  1. Друкування цих слів.

  2. Розучування потішки:

ЗА-ЗА-ЗА – у Зої коза;

ЗУ-ЗУ-ЗУ – Зоя пасе козу;

ЗИ-ЗИ-ЗИ – роги у кози.

  1. Гра «Спіймай звук»: слова із звуком [з] і без нього.

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»