Заняття. Тема: Постановка звука [ш], закріплення його у складах.

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ш] у прямих складах і словах з ними; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, розрізні азбуки, матеріал для звукового аналізу слів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Постановка звука [ш], закріплення його у складах.

Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ш] у прямих складах і словах з ними; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, розрізні азбуки, матеріал для звукового аналізу слів.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Артикуляційна і пальчикова гімнастика.

  2. Звук [ш]. Розглядання положення органів артикуляції:

губи – злегка округлені і витягнуті,

зуби – «парканчик» зі щілиною,

язик – піднятий вгору,

повітря – тепле, струмінь направлений вгору.

  1. Склади і слова:

ША-ША-ША – шапка, ШО-ШО-ШО – шов;

ША-ША-ША – шаль, ШО-ШО-ШО – шолом.

Використання альбому А.Я.Малярчук (стор.102-115).

  1. Складові ряди:

ША-ШО-ШУ-ШИ ШУ-ШИ-ША-ШО

ШО-ША-ШУ-ШИ ШИ-ША-ШУ-ШО

  1. Проговорювання чистомовок:

ША-ША-ША – пригоріла каша;

ШОМ-ШОМ-ШОМ – одягни шолом;

ШЕР-ШЕР-ШЕР – іде додому шофер.

  1. Буква Ш.

  2. Робота з розрізною азбукою, ан.схеми, читання і друкування складів і слів:

ША –каша, Маша.

  1. Пригадування слів зі звуком [ш] – гра в м’яч.

  2. Гра «Запамятай - повтори»:

шапка – шуба – шило – шовк

(змінювати порядок слів).

  1. Заучування чистомовок:

ША-ША-ША – ми ловимо лоша;

ША-ША-ША – шапку одягає Маша;

ША-ША-ША – в мишоловці миша.

  1. Гра «Спіймай звук [ш]».

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»