Заняття. Тема: Постановка звука [ц], закріплення його у закритих складах.

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ц] у закритих складах і словах з ними; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, розрізні азбуки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Постановка звука [ц], закріплення його у закритих складах.

Мета: Виробляти в учнів вміння правильно вимовляти звук [ц] у закритих складах і словах з ними; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, розрізні азбуки.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Артикуляційна і пальчикова гімнастика.

  2. Постановка звука [ц] (по наслідуванню від ТС).

  3. Автоматизація у зворотніх складах:

АЦ-АЦ-АЦ-АЦ-АЦ ІЦ-ІЦ-ІЦ-ІЦ-ІЦ

ОЦ-ОЦ-ОЦ-ОЦ-ОЦ ЄЦ-ЄЦ-ЄЦ-ЄЦ-ЄЦ

УЦ-УЦ-УЦ-УЦ-УЦ ЯЦ-ЯЦ-ЯЦ-ЯЦ-ЯЦ

  1. Введення звука [ц] у слова із зворотніми складами:

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – горобець, ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – палець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – олівець, ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – плавець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – борець, ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – перець;

  1. «Запамятай, повтори» - вправа на розвиток уваги і памяті. Робота за альбомом А.Я.Малярчук (стор.80-81).

  2. Вправи із розрізною азбукою – складання і перетворення складів:

АЦ-ОЦ-УЦ-ІЦ-ИЦ

  1. Друкування букви Ц; друкування складів АЦ, ОЦ, УЦ, ІЦ, ИЦ.

  2. Проговорювання речень:

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – стоїть гарни й хлопець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – я тримаю прапорець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – у сукні білий комірець;

ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – на столі духмяна паляниця.

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»