Заняття. Тема: Диференціація звуків [с-ц].

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння розрізняти і правильно вимовляти звуки [с] і [ц] у складах, словах, реченнях, віршах; розвивати фонематичний слух, навички звукового аналізу, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, предметні картинки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Диференціація звуків [с-ц].

Мета: Виробляти в учнів вміння розрізняти і правильно вимовляти звуки [с] і [ц] у складах, словах, реченнях, віршах; розвивати фонематичний слух, навички звукового аналізу, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, предметні картинки.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Звуки [с-ц] (почергова вимова).

  2. Складові ряди:

АС-АС-АЦ АЦ-АЦ-АС ЦА-ЦА-СА

АС-АЦ-АЦ АЦ-АС-АС ЦА-СА-СА

АС-АЦ-АС АЦ-АС-АЦ ЦА-СА-ЦА

  1. Вправи з картинками на [с], [ц]:

а) відбір картинок на обидва звуки (сонце);

б) відбір картинок на [с];

в) відбір картинок на [ц].

(Суниця, спідниця, східці, палець, цурка, цукерка, матрац, синій… )

  1. Робота з альбомом А.Я.Малярчук.

  2. Змінити речення (ти, він, вона, ми, ви, вони):

Я їла цукерки;

Я складав цеглу;

Я складав сіно в скирту.

  1. Звуко-складовий аналіз, схеми слів:

Цукор, сад, цап.

  1. Ігри «Що змінилось?», «Відгадай картинку», «Запамятай, назви» з картинками на обидва звуки.

  2. Повторення чистомовок на [с-ц].

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»