Заняття. Тема: Диференціація звуків [с-ц].

Опис документу:
Мета: Виробляти в учнів вміння розрізняти і правильно вимовляти звуки [с-ц] у словах, реченнях, скоромовках, віршах; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять. Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, предметні картинки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття. Тема: Диференціація звуків [с-ц].

Мета: Виробляти в учнів вміння розрізняти і правильно вимовляти звуки [с-ц] у словах, реченнях, скоромовках, віршах; розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, предметні картинки.

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

  1. Звуки [с-ц] (почергова вимова).

  2. Складові ряди:

СТА-СТА-ЦТА АСТ-АСТ-АЦТ

СТА-ЦТА-ЦТА АСТ-АЦТ-АЦТ

СТА-ЦТА-СТА АСТ-АЦТ-АСТ

  1. Співставлення звуків [с-ц] – гра «Завпаки»:

а) в складах:

СА-СА-СА-ЦА-ЦА-ЦА АС-АС-АС-АЦ-АЦ-АЦ

СО-СО-СО- ОС-ОС-ОС-

СУ-СУ-СУ- УС-УС-УС-

б) в словах:

бац – бас, цок – сок, цвіт – світ.

  1. Гра «Закінчи слово».

  2. Гра з картинками «1-2-5-9».

  3. Закінчи речення по картинкам:

Це – залізне (кільце);

це – зачинене віконце;

це – кругленьке (блюдце);

це – вимите (лице).

  1. Повторити скоромовки:

АЦ-АЦ-АЦ – нам купили матрац;

ОС-ОС-ОС – гуляв на палубі матрос;

ЦЕ-ЦЕ-ЦЕ – б’ється в грудях серце;

стерна, стерна – на колесах цистерна.

  1. Розучування вірша «Півень»:

Є в нас півень-молодець –

Роботяга і співець.

Прокидається він вранці,

Узувається в сап’янці

Й на зарядку у садок

Веде всіх своїх діток.

  1. Гра «Червоне - біле».

ІІІ. Підсумки заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»