Заняття №7 Тема: Звук і буква У

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заняття №7

Тема: Звук і буква У

Мета: поглибити знання учнів про голосні звуки; розвивати слухову увагу, фонематичне сприймання, артикуляційну та дрібну моторику, навички звуко-буквеного аналізу та синтезу слів; виховувати інтерес до логопедичних занять.

Обладнання: Логопедичні зошити №1 «Грамотійко»

Хід заняття

  1. Організаційний момент.

Губи витягни трубочкою.

Загуди, як поїзд: у-у-у.

  1. Обведіть предмети, в назвах яких є звук [y].

Вуж, дуб, дубовий листок, жук, чашка.

  1. Напишіть літеру У, у

  2. Прочитайте склади і слова.

Му, ну, су, ум, ун, ус, дуб, зуб, куб, пух, рух, дух, будка, дудка.

  1. Знайдіть і підкресліть слово У. Складіть речення зі словом У.

У Миколи жук. Дитина у колисці. Дуб у лісі. Малюнок у книжці.

  1. Слова розсипались. Складіть і запишіть їх. Знайдіть зайве слово у цьому ряду.

4 1 3 2 5 3 4 5 1 2 2 1 1

у к ч а р с к а г у у р к а к р о к у

  1. Виправте помилку.

білка

  1. Прочитайте вірш. Підкресліть букву У.

Уранці йдуть учитись учні,

Учителька у школі жде.

Улянка наша дуже рада:

Вона у школу теж іде.

  1. Допоможіть Улянці поділити слова на склади.

На уроці діти вчилися ділити слова на склади. Слово позначили лінією: школа -------------. Поділили його на частини – склади: шко-ла ---|---. Скільки у слові голосних звуків, стільки й складів.

Дуб, музика, урок, будинок.

  1. Підберіть слова до кожної схеми за зразком.

Парашут, рот, полуниця. ------ --|--|-- --|--|--|--

  1. Складіть речення за схемами і малюнками.

Хто? Що робить?

  1. Прочитайте вірш. Напишіть під кожним малюнком власну назву.

Навіщо букву велику писати?

Та ж речення нею треба почати!

Назву країни, міста, села;

кличку собаки, папуги, кота;

вулиці назву, людини ім’я

з великої букви писатиму я.

  1. Прочитайте речення. Відгадайте загадку.

Я веду братика за руку.

У Володі нова ручка.

Відремонтували дверну ручку.

Можу все тримати я.

Можу все писати я.

Двері відчиняю я.

Наше відгадай ім’я. (ручка)

  1. Прочитайте смішинку.

Мамина ручка.

- Мамо, дай мені ручку – я виконуватиму домашнє завдання.

- А чому ти не хочеш писати своєю?

- Та моя ж помилки робить!

  1. Підсумок заняття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.