Важливу роль відіграють дидактичні ігри. У процесі гри у дітей виробляється звичка зосереджуватися, мислити самостійно, розвивається потяг до знань. Захопившись діти не помічають, що вчаться, пізнають, запам’ятовують нове, орієнтуються в незвичайних ситуаціях, поповнюють запас уяв, понять, розвивають фантазію,зорову пам'ять. Навіть найпасивніші з дітей включаються в гру з великим бажанням, докладаючи всіх зусиль, щоб не підвести друзів по грі.
Під час гри діти дуже уважні, зосереджені, дисципліновані. Ігри можна застосовувати як засіб навчання, виховання і розвитку.
А саме те, що цікаве швидше запам’ятовується. Потрібно відмітити також, що розповідати різноманітні цікавинки,проводити різноманітні ігри вчитель не має права буденним голосом. Тоді жодні методи і прийоми не працюватимуть. Голос учителя, жести, увесь його вигляд повинні бути такими, щоб стимулювати учня до вивчення і запам’ятовування матеріалу.
Дуже важливе значення на уроках математики мають усні вправи. Їх можна проводити у вигляді гри, математичних вікторин, естафет. У 5-6 класах для відповідей на запитання вводжу «математичний світлофор». Діти мають кружечки, на одному боці яких зелений колір, на другому – червоний. Для відповіді «так» піднімається зелений кружечок, «ні» - червоний. Запитання ставлю таким чином, щоб можна було дати однозначну відповідь. Наприклад, називаю дроби. Якщо дріб правильний, то відповідь має бути «так», якщо неправильний, то «ні». Можлива заміна відповіді «так» плесканням в долоні, підніманням руки і т.д.




















