Заняття гуртка малювання "Пухнастий зайчик " для учнів 1-2 класів.

Опис документу:
Заняття гуртка малювання "Пухнастий зайчик " для учнів 1-2 класів.Мета: Формувати знання про анімалістичний жанр образотворчого мистецтва, вміння передавати образ тварини. Удосконалювати технічні навички роботи гуашевими фарбами, продовжувати вчити дітей передавати особливості образу кольоровою гамою. Розвивати поняття про хроматичні та ахроматичні кольори, образне мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект заняття

гуртка малювання

«Різнокольорові краплинки»

на тему:

Малюнок «Пухнастий зайчик»

Підготувала

керівник гуртка малювання

«Різнокольорові краплинки»

Будинку дитячої творчості

Нестеренко Олена Вікторівна

2019 рік

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

Дата: 11 грудня 2019 рік

Місце проведення: Будинок дитячої творчості

Час проведення: 13-00

Заняття № 29

Тема: Малюнок «Пухнастий зайчик»

Тип заняття: Вивчення нового матеріалу.

Форма заняття: Групова.

Мета: 

Формувати знання про анімалістичний жанр образотворчого мистецтва, вміння передавати образ тварини. Удосконалювати технічні навички роботи гуашевими фарбами, продовжувати вчити дітей передавати особливості образу кольоровою гамою.

Розвивати поняття про хроматичні та ахроматичні кольори, образне мислення, композиційні навички, зорову пам'ять, асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію, почуття гармонії і краси, вміння оцінювати малюнок.

Звернути увагу вихованців на те, як художники в своїх роботах зображують тварин. Пояснити вихованцям важливість підбору кольору як засобу вираження настрою в природі.

Виховувати охайність, самостійність, любов до тварин та природи.

Обладнання: ілюстративний матеріал, презентація, відео, записи музичних творів, зразок роботи, репродукції картин, фарби, пензлі, вода, папір, серветки, роздатковий матеріал, простий олівець, гумка.

Хід заняття.

ВСТУПНА ЧАСТИНА.

І. Організаційний момент.

1.Привітання:

Добрий день, мої малята,

І дівчата і хлоп'ята.

Добрий день, вам гості милі,

Раді бачити вас нині.

2. Бесіда «Зима»

Дорога біла стелиться і краю їй нема.

Сніжок мете метелиця. Чекає нас зима.

Ми вирушимо потягом, зберемося на мить,

Але спочатку, дітоньки, вагончики зберіть.

3.Актуалізація опорних знань.

Дидактична гра «Логічний потяг»

  • У нас є потяг, а до нього треба причепити вагончики. Кожен вагончик має свою картинку. Потяг наш називається «Зима». А щоб правильно зібрати потяг і вирушити на ньому у подорож, потрібно уважно слухати мої запитання і давати на них правильні відповіді.

-А перші вагончики будуть вести зайчиків, яких ви отримаєте за правильну відповідь.

- Скажіть мені, будь ласка, а зима яка?

( Холодна! Морозна! Весела! Біла! Снігова!)

(Ставиться вагончик із зображенням сніжинок).

Який колір головний взимку? ( Білий)

(Ставиться вагончик з білим кольором).

-А як ще називають групу кольорів: білий, сірий та чорний? (Ахроматичні)

(Ставиться вагончик з білим, чорним, сірим кольором).

- З якими кольорами ми асоціюємо зиму з теплими чи холодними? (Холодними)

(Ставиться вагончик із зображенням північного сяйва).

- Як називається жанр образотворчого мистецтва на якому зображена природа? (пейзаж)

(Ставиться вагончик із зображенням зимового пейзажу).

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

1.Послухайте будь-ласка казку.

Жила-була Біла фарба. ЇЇ будинок нагадував величезні білі хмари. У ньому було завжди чисто, усі речі мали своє місце. Із самого рання біла фарба виконувала свою роботу : ткала білі хмари для неба. Та одного разу вона побачила, як по небу пропливала не біла хмарка, а чорна. Що це з нею? (Вона була сумна, навіть сердита)

- Як ви думаєте, діти, чому? (гіпотези дітей)

- Тоді біла хмарка вирішила розрадити чорну хмарку, запросивши її в гості. Вони сиділи на ганку і розмовляли. Від того чорна хмарка ставала все веселішою і веселішою і, скуштувавши смачного білого молока, взагалі змінила колір.

2. Пошуково-дослідницька робота.

- А от якою вона стала ви побачите, якщо до білої фарби додасте кілька краплин чорної.

- Який колір утворився ? Що вам нагадує цей колір? Отже білий колір розвіяв гнів чорного, подарувавши йому спокій, розваженість.

- Що можна намалювати сірою фарбою?

- Зображення яких тварин можна передати за допомогою цієї фарби?

- Назвіть найбільшу тварину сірого кольору, найменшу.

3. Відгадайте загадку.

Боюсь я вовка і лисиці,

Боюсь мисливської рушниці,

Тану від страху перед ними,

І сплю з відкритими очима.

(Зайчик)

- Якого кольору шубка у зайчика влітку? (сіра)

- А взимку? (біла)

- Але є такі зайчики в яких не змінюють шубки з сірої на білу.

(Демонстрація ілюстрацій заєць-біляк та заєць-русак)

А зараз ми подивимося казку про зайця біляка.

4. Відео-казка «Чому зайчик міняє шубку».

-Саме сьогодні ми будемо малювати зайчика-біляка. Зайця завжди змальовують як боягуза. Проте, завдяки своїй лякливості й обережності, він рятується від своїх численних ворогів – лисиці, вовка, куниці, яструба, сови.

-Що буде з зайчиками , які не змінили шубку з сірої на білу.

5.Проведемо дослід.

Ось зимовий ліс весь в снігу і земля, і дерева, і кущі.

Якого кольору сніг? (білий)

Ось по снігу біжить сірий зайчик (силует)

Його видно? Кому, ще його видно?

Якщо білий зайчик біжить, його видно?

Ось вони зустрілись.

Якого зайчика швидше помітять в якій шубці – сірій чи білій?

Чому?

Зайчик білий і сніг білий, його не видно, легко ховатись від ворогів.

- Скажіть білий на білому це контраст чи нюанс?(нюанс)

- А сірий на білому? (контраст)

6. Фізкультхвилинка.

Я малюю зайчика для вас.

Раз. (Колові рухи руками над головою).

Це у нього, бачте, голова.

Два. (Руки кладуть на голови).

Це у нього вуха догори.

Три. (Руки вгору, до вух).

Це стирчить у нього хвостик сірий.

Чотири. (Оберти тулуба ліворуч, праворуч).

Це очиці весело горять.

П’ять. (Прикладають руки до очей).

Ротик, зубки – хай морквинку їсть.

Шість. (Наслідують жування моркви).

Шубка тепла, хутряна на нім.

Сім. (Погладжують руки, боки, плечі).

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом.

Вісім. (Підскакують на місці).

Ще навколо посаджу дерев я.

Дев’ять. (Садять дерева притопують ямки).

І хай сонце сяє з піднебесся.

Десять. (Піднімаються на носках, руки вгору )

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

-Перегляд репродукції картин із зображенням тварин.

Якщо ви побачите картину, на якій намальовано звірів, скульптуру, що зображує тварину, або навіть вишитого на рушнику півника –перед вами витвір мистецтва, що належить до анімалістичного жанру. Художника що працює в анімалістичному жанрі, називають анімалістом. Такий художник має бути дуже спостережливим, любити природу. Усі видатні живописці свого часу, відточуючи власну майстерність, малювали тварин.

-Які анімалістичні малюнки ви бачите у нас у кабінеті?

-Відео видатні художники анімалісти.

ІV. Практична робота

1. Повторення техніки безпеки:

-обережно поводься з олівцем;
-фарбу набирай обережно;
-не забрудни одяг;
-користуйся серветкою;

-якщо хочеш замінити колір фарби, помий пензлик;
-малюнок виконуй старанно, охайно.

2.Підготовка до практичної діяльності вихованців

-Аналіз малюнку виконаного керівником

-Перегляд таблиці із послідовністю зображення тварини.

Давайте щоб ваші очі не боліли зробимо зарядку.
5.Фізкультхвилинка для очей (відео)

6.Практична діяльність (колективна робота).

7.Поетапне виконання малюнка керівником
Керівник: Спочатку обираємо вірне положення альбому- горизонтальне. Ставимо крапку по центру аркушу. Починаємо малювати ескіз зайчика.(Поетапний інструктаж).Розфарбовуємо зайця білим кольором та обводимо блакитним. Проявляємо фантазію та домальовуємо фон.

Практична робота( Лунає музика ) .
-Для того щоб ви відчули особливий, холодний, морозний та водночас казковий образ зимової природи, який будете створювати у своїй роботі, буде звучати музика.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

Підсумок заняття.

Аналіз виконаних робіт.

VII. Завершення заняття.

Кожної хвилини тварин підстерігає небезпека, як від хижих звірів так і від людей. Пам’ятайте! Дбати про природу повинна не тільки держава, а й кожна людина.

Дорослі й діти мають берегти природу там де вони живуть, працюють і відпочивають. Дбайливо ставтеся до природи самі і нагадуйте про це іншим. Посадіть дерево, кущ, квіти біля вашого будинку і доглядайте за ними. Тоді шумітимуть ліси, лунатиме пташиний спів, а в лісах і селах буде чисте повітря.

Підведення підсумків, скільки вихованці назбирали зайчиків.

Визначення переможця.

Ми з вами повезли до лісу багато зайчиків, вони вам дуже вдячні та передали солоденькі сюрпризи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
1
2
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!